Üç çocuk varsa vergi yok

Bu konuyu okuyanlar

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Başbakan Yardımcısı Babacan'dan ailelere müjde

745377_detay.jpg

Başbakan Yardımcısı Babacan, artık evli ve 3 çocuklu asgari ücretli vatandaşlardan vergi alınmadığını söyledi.

Türkiye Katılım Bankaları Birliği'nin (TKBB) 11.Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan Başbakan Yardımcısı Babacan, Babacan, OECD Raporu’na göre zenginle fakir arasındaki uçurumun giderek büyüdüğünü, Türkiye’de ise gelir dağılımının giderek düzelmekte olduğunu bildirdi. Sosyal destek mekanizmalarını her sene geliştirdiklerini kaydeden Babacan, aile hekimi gibi her aileden sorumlu sosyal destek uzmanlarının olacağını, aile destek uzmanları sistemi ile ailenin gelir gider durumuna bakılacağını, devletin sağladığı imkanlarla aileleri buluşturacaklarını belirtti. Aile hekimi gibi her aileden sorumlu sosyal destek uzmanları olacak. Devlet imkanları ile aileyi buluşturacak bir yapının olacağını bildiren Babacan,’’ 7-8 bin kişiyle sosyal destek alması beklenen ailelere ulaşmak mümkün olacak’’ diye konuştu. Babacan, artık evli ve 3 çocuklu asgari ücretli vatandaşlardan vergi alınmadığını söyledi.

İKİ ÖNEMLİ SORUN ALANI

Babacan, küresel krizde iki önemli sorun alanı olduğunu belirterek, bu iki sorun alanını bankacılık sektörü ve ülkelerin kamu borç yükü olarak sıraladı. Türkiye'nin küresel kriz döneminde bu iki alanda da güçlü bir yapıda olduğunu ifade eden Babacan, o dönemde bankacılık sektöründe alınan tedbirlere ilişkin bazılarının hoşnut olmadığını belirterek, "O gün şikayet edenler, bugün bakıyorsunuz çok mutlu" yorumunu yaptı. Türkiye'de operasyonu bulunan bankaların, ana operasyonlarını geçmiş durumda olduğunu dile getiren Babacan, acil nakit ihtiyacı olan viye bilançosuna acil çeki düzen vermeyen isteyenlerin Türkiye operasyonlarına, "Belki rasyolarımızı düzeltebiliriz" diye baktığına işaret ederek, şunları söyledi: "Bankacılık sektörümüzde yabancıları hisse satmaları söz konusu. Buradaki yatırımlarından memnun olmadıkları için değil, belki içleri kan ağlıyor ancak, kendi evlerindeki bilanço yapıları ve yeni regülasyon onları böyle adım atmaya zorluyor."

TEK HANELİ BORÇLANMA FAİZLERİ TEK HANELİ ENFLASYONA İŞARET EDİYOR

Babacan, "Geçen sene enflasyonu çift haneyle kapattık. Geçici olduğunu düşünüyoruz. Bu ayın sonuna doğru hedeflediğimiz trende gireceğini düşünüyoruz. Hazinenin borçlanma faizleri tek haneli. Enflasyonun önümüzdeki dönemde çift hane olacağına beklenti olsaydı borçlanma faizlerinin tek hanede kalması mümkün değildi." diye konuştu.

Enflasyon üzerinde para politikası dışındaki etkenlerin söz konusu olduğunu bildiren Babacan, sigara vergi artışının enflasyonu 1,1 puan etkilerken, Uzakdoğu’dan ithal edilen hazır giyime getirilen vergi artışının yarım puan arttırdığını belirtti.

KAZANÇTAN ÇOK HARCIYORUZ

Cari açığın nitelik olarak biraz daha farklı olduğuna değinen Babacan, yapısal konulara inildiğinde köklü adımların gerektiğini dile getirdi. Tasarruf oranlarının çok düştüğünü kaydeden Babacan, "kazanmadan harcama Türkiye’de maalesef yaşanıyor. Geleceğe doğru borçlanıp gelecekteki maaşını şimdiden harcama tablosu görüyoruz. Makul büyüklükte olabilir. Ama ölçü kaçtığında zamanında tedbir almak gerekiyor’’ diye konuştu.

Pek çok ülkede otoritelerin adım atmadığını ifade eden Babacan, “Herkesin mutlu olduğu dönemde herkes kendine çek düzen versin deme noktasında Merkez Bankaları cesaretli adımlar atamayabiliyorlar’’ diye konuştu.

YUNANİSTAN’IN ÇIKIŞININ TÜRKÇESİ ÇÖKÜŞTÜR

Yunanistan Euro Bölgesi’nden çıkış sürecine ilişkin yorumlarda bulunan Babacan, “Euroyu 17 ülkeyle paylaşmışsınız, problem yaşadığında fişini çekerim diyorsunuz. Euro Bölgesi’nden çık demek kapıdan çık demek kadar kolay değil. 17 ülkenin para biriminde olan ülke kendi para birimine nasıl dönecek. Cepte euro var, kredi kartı borcu, varlıkların değeri Euro. Yunanistan’ın Euro Birliği’nden çıkmasının Türkçesi çöküştür. İflasın daha ötesinde bir gelişmedir. İşin ciddiyetinin farkına varmak lazım. Yunanistan, AB ekonominsin yüzde 2’sini oluşturuyor. Avrupalı dostlarımıza tavsiyemiz ‘’Böyle bir şeye izin vermeyin’’ dedi.

kaynak

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Şimdi bir soru bir gaf üç çocuktan fazla ise böyle bir durumdan faydalanmayacakmi ve faydalanmayacak ise bunun bir sonraki aşaması üç çocuğu kanun haline getirip çin gibi anne karnından zorla çocuk alma gibi durumlar gerçekleşecek mi hem siz kim oluyorşunuz aile olacak olgunluğa erişmiş kişilere üç çocuk yap diye söylüyorsunuz ha ve bu üç çocuk yap diye bir sınırlama koymak Islam ın hangi emrine dayanak noktası olarak söylüyorsunuz .

ByEGT

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Böyle bir teşvik yapmak için herhangi bir dinin emri olması gerekmez. Ülkenin nüfusunu genç tutmak için zorunlu bu. Pek çok gelişmiş Avrupa ülkesinin yaş ortalaması yükseliyor, bu da iş kaybına neden olacaktır. Şimdi bunun etkileri pek görülmüyor ama bir 10 yıl sonra hissedilmeye başlayacaktır.

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
En az üç çocuk tavsiyesi var :) kürtaj cinayetdir diyen bir başbakan 3 den fazla olmaz demez herhalde..

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
haydiiiiii :( tüm doğulular alınmasın da doğuda zaten vergi veren yoktu artık hiç vergi alınamaz

PylsWeb

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Herkesin ortalama 3 çocuk yapması iyileştirici nüfus politikasıdır, gelişmiş ülkeler genç nüfus oranının az olmasından dolayı arttırıcı nüfus politikası izlemekteler. Eğer şimdiden nüfus politikamızı uygularsak ilerde sıkıntı çekmeyeceğiz.

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ya sizi anlamak çok güç ... BİR ÜLKE NE KDAR GENÇ İSE O KDAR İELRLER ... Başbakanın sevdiğim sayılı yanlarından birisi bu ..

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Askeri ücretli 3 çocuk yapan kişi zaten hayatının hatasını(larını) yapmıştır.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
çok çocuk istemek güzel tabii, ülkenin geleceği açısından bunu gerekli diye düşünebilirsiniz.
halbuki kazın ayağı öyle değil işte.
değil, çünkü... insanı bir koyun değildir!
koyunu yedirir içirir, biraz büyüttünüz mü ondan her türlü faydalanabilirsiniz.
etinden, sütünden, yününden, derisinden, hatta gübresinden bile...
ama insanın böyle bir durumu yok.
o eğitim ister, o çalışabilmek için uygun vasat ister, o ev ister... normal bir yaşam sürdürebilmesi için alt yapı, yatırım ister.
ister oğlu ister.

şimdi sayın başbakan ülkenin geleceği düşüncesi kadar, islami algılar sebebiyle de bunu söylediğine inanıyorum.
fakat yanıldığı bir nokta var; o da şu ki: Sevgili Peygamber efendimizin şöyle bir hadisi var: "evlenin, çoğalın. ben ümmetimin çokluğuyla övünürüm" diye buyurur. fakat hep gözden kaçırılan bir nokta var: Peygamberimiz "ümmetimin" diyor. yani peygamber ahlakı ile ahlaklanmış, Allah korkusu olan, çalışkan, eğitimli ve yaşadığı topluma artı değerler katabilecek evsafta kişilerden bahsediyor.
eğitim alabileceği gerek aile, gerek okul olarak gerekli vasatı bulamayan, uygun çevresi olmayan... tinerci, balici tiplerden bahsetmiyor peygamberimiz kısacası.

iki yıl evvel ankaraya gitmiştim. akşam vakti otogarda otobüsten inmiş nereye gideceğimi bilemeden şaşkın şaşkın gezinirken büyük bir kamyonun üzerinden 15-20 yaşları arasında gencecik çocukların indirildiğine şahit olmuştum. merak edip soruverdim orada bulunan bir adama... verdiği cevapla şok olmuştum. ismini vermek istemiyorum ama, ".... şehrinden geliyor bu çocuklar. sade bunlar değil ki, böyle gelen çok. memleketinde iş yok, aş yok. babaları, 'gidin, vurun, kırın. yapın bi şeyler, doyurun karnınızı' diye gönderiyor buralara" demişti adam. bu türden istanbula daha çok miktarda yığın yığın insan getirildiğini duymuştum.

trafikte yol alırken, sıkışıklıktan beklersiniz, bi bakarsınız gencecik bir çocuk hemen konuvermiş arabanızın üstüne, ya camını siliyor, ya size selpak mendil satmak istiyor... bunlar hep o çocuklar. nerede trafik var orada onlardan görürsünüz bol miktarda. kimileri cami önünde dilenir, kimileri yankesilik yapmaya başlamıştır, kimileri tinerciliğe, baliciliğe alışmıştır... ellerinde sustalı keserler önünüzü.

yahu bu ülkede bunca ekonomik problem, bunca kaynak kıtlığı varken, bunca cehalet, bunca yoksulluk varken...

nereye koyacaksınız bunca nüfusu sonra... ha, koyun gibi ağıllara doldurur, karnını doyurur, sora köle pazarında satarsanız bu dediğiniz mümkün olabilir ancak.

çok çocuğa karşı değilim, ama onları adam gibi yetiştirip, adam gibi hayata hazırlayabilecek güç ve imkanı olan, sağlam aile yapıları olan eğitimli ve maddi varlıklı aileler için. ve hassaten milli manevi değerlerle mücehhez kılabilecek sağlam aileler için doğrudur çok çocuk. böyle ailelerin on tane çocuğu da olsa normal diye kabul ederim.

bunun yanında değil çocuğuna, kendi karnını bile doyurabilmekten aciz cahil cuhela kişiler için bir çocuğun bile fazla olduğuna inanıyorum ben.

birçok konuda desteklediğim sayın başbakanın bu sakim anlayışını bu yüzden asla onaylamıyorum. onun bu düşüncesinin bu ülkeye felaket getireceğine inanıyorum.

halil413

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
askeri ücretle geçinip 3 çocugun olucak fakat neyin vergisi alınmıcak cok merak edıyorum alsan ne olur olmasan ne olur

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Bir ülke hakkettiği gibi yönetilir, bir aile hakettikleri gibi yönetilir.

Reaksiyon puanı
0
Genç bir nüfus her yönden elbette çok iyidir.Yalnız şu an için Türkiye şartlarında her ailede 3 çocuk ülkeye daha fazla yük getirir. Türkiye'nin onca işsizi, yoksulu varken, daha bu sorunlar tam anlamıyla çözülememişken bu uygulama için erken olduğunu düşünüyorum.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Nüfus iyileştirme palavralarina inanmıyorum bu ülkede çocuklarının bir lokma ekme getiremediği için ıntahar eden insanlar varsa o bütün nüfus planlamalari yalan dolandır ve kendi maaslarina gelince %100 zam asgari ücretliye memura %3 ü bile çok gören bir sistem ın zihniyetin den bahsediyoruz sistemi kutsamayi bırakıp biraz olsun gerçek tabloya bakmak yeterlidir aslında.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
çok çocuk istemek güzel tabii, ülkenin geleceği açısından bunu gerekli diye düşünebilirsiniz.
halbuki kazın ayağı öyle değil işte.
değil, çünkü... insanı bir koyun değildir!
koyunu yedirir içirir, biraz büyüttünüz mü ondan her türlü faydalanabilirsiniz.
etinden, sütünden, yününden, derisinden, hatta gübresinden bile...
ama insanın böyle bir durumu yok.
o eğitim ister, o çalışabilmek için uygun vasat ister, o ev ister... normal bir yaşam sürdürebilmesi için alt yapı, yatırım ister.
ister oğlu ister.

şimdi sayın başbakan ülkenin geleceği düşüncesi kadar, islami algılar sebebiyle de bunu söylediğine inanıyorum.
fakat yanıldığı bir nokta var; o da şu ki: Sevgili Peygamber efendimizin şöyle bir hadisi var: "evlenin, çoğalın. ben ümmetimin çokluğuyla övünürüm" diye buyurur. fakat hep gözden kaçırılan bir nokta var: Peygamberimiz "ümmetimin" diyor. yani peygamber ahlakı ile ahlaklanmış, Allah korkusu olan, çalışkan, eğitimli ve yaşadığı topluma artı değerler katabilecek evsafta kişilerden bahsediyor.
eğitim alabileceği gerek aile, gerek okul olarak gerekli vasatı bulamayan, uygun çevresi olmayan... tinerci, balici tiplerden bahsetmiyor peygamberimiz kısacası.

iki yıl evvel ankaraya gitmiştim. akşam vakti otogarda otobüsten inmiş nereye gideceğimi bilemeden şaşkın şaşkın gezinirken büyük bir kamyonun üzerinden 15-20 yaşları arasında gencecik çocukların indirildiğine şahit olmuştum. merak edip soruverdim orada bulunan bir adama... verdiği cevapla şok olmuştum. ismini vermek istemiyorum ama, ".... şehrinden geliyor bu çocuklar. sade bunlar değil ki, böyle gelen çok. memleketinde iş yok, aş yok. babaları, 'gidin, vurun, kırın. yapın bi şeyler, doyurun karnınızı' diye gönderiyor buralara" demişti adam. bu türden istanbula daha çok miktarda yığın yığın insan getirildiğini duymuştum.

trafikte yol alırken, sıkışıklıktan beklersiniz, bi bakarsınız gencecik bir çocuk hemen konuvermiş arabanızın üstüne, ya camını siliyor, ya size selpak mendil satmak istiyor... bunlar hep o çocuklar. nerede trafik var orada onlardan görürsünüz bol miktarda. kimileri cami önünde dilenir, kimileri yankesilik yapmaya başlamıştır, kimileri tinerciliğe, baliciliğe alışmıştır... ellerinde sustalı keserler önünüzü.

yahu bu ülkede bunca ekonomik problem, bunca kaynak kıtlığı varken, bunca cehalet, bunca yoksulluk varken...

nereye koyacaksınız bunca nüfusu sonra... ha, koyun gibi ağıllara doldurur, karnını doyurur, sora köle pazarında satarsanız bu dediğiniz mümkün olabilir ancak.

çok çocuğa karşı değilim, ama onları adam gibi yetiştirip, adam gibi hayata hazırlayabilecek güç ve imkanı olan, sağlam aile yapıları olan eğitimli ve maddi varlıklı aileler için. ve hassaten milli manevi değerlerle mücehhez kılabilecek sağlam aileler için doğrudur çok çocuk. böyle ailelerin on tane çocuğu da olsa normal diye kabul ederim.

bunun yanında değil çocuğuna, kendi karnını bile doyurabilmekten aciz cahil cuhela kişiler için bir çocuğun bile fazla olduğuna inanıyorum ben.

birçok konuda desteklediğim sayın başbakanın bu sakim anlayışını bu yüzden asla onaylamıyorum. onun bu düşüncesinin bu ülkeye felaket getireceğine inanıyorum.
klavyene sağlık. :)

dünyanın her yerinde idareciler nüfusuna artmasını ister. daha fazla nüfus demek, oy verecek daha fazla seçmen demektir çünkü.

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
gayet açık adamlar resmen tehdit olarak görüyor bizi, ülkemizi bu kadar aşağılamayada gerek yok Avrupanın durumu ortada..

[video=youtube;QOPSUwLiOY8]http://www.youtube.com/watch?v=QOPSUwLiOY8[/video]

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
İnsanlar görmek istemiyorlar...
Ellerine almışlar hesap makinesi çok iyi hesap yaptıklarını zannediyorlar...

Türkiye'de bazı yanlış algılar var. Yıllarca da bu algılar milletin kafasına kazındığı için çıkmıyor bir türlü!

Türkiye su kaynakları bakımından zengin bir ülke derler, hayır su kaynakları bakımından şu an için kendine yeten bir ülkedir!
Türkiye Genç Nüfuslu bir ülke derler, hayır Türkiye yaşlanan bir ülkedir...

Bu algıların değişmesi lazım öncelikle...

Genç nüfus neden gerekli?

Bu gün 3 çocuğa bakamam diyenler ve bunu ekonomik nedenlere bağlayanlar biliyorlar mı ki yaşlandıklarında ülke böyle giderse devlet onlara bakamayacak!

Yaşlı insan üretime katkısı olmayan sadece Tüketen kesim demektir! Üstelik bu tüketimleri de ucuz değildir büyük çoğunluğunun sağlık giderleri görünmeyen bir gider olduğu için hesaba katılmıyor ancak çok büyük paralar gidiyor Yaşlı insanların sağlık giderlerine...

Üretim yapmayıp sadece tüketim yapan bu yaşlıların giderlerinin karşılanabilmesi için üretim yapan nüfusun yaşlı nüfustan fazla olması gerek!

İnsanlar nedense tehlike geliyor dendiğinde ve bu tehlike uzak bir tarih ile ifade ediliyorsa bunun üzerinde durmuyorlar!

Türkiye bu şekilde devam ederse 2030'lu yıllardan sonra nüfusunun çoğunluğu üretim yapmayan ancak devletten Emekli maaşı alan, hastahanelerde türlü sağlık giderleri devlet tarafından karşılanan yaşlılardan oluşacak!

Çalışan genç nüfusun devlete ödediği primler bu yaşlı kesimin masraflarını karşılamada yetersiz kalacak!

Peki bu sözünü ettiğimiz yaşlı kesim kim?

Sen ben biz olacağız!

hala 3 ün 5 in hesabını yapıp ülkenin gerçeklerine karşı alaycı tavır takınanları anlamakta zorluk çekiyorum!

Ben 3 çocuğa karşıyım diyeni anlarım...
Benim gücüm 3 çocuğa yetmez diyeni anlarım...

Ama Başbakanı dinlemeyen, devlet planlama teşkilatının raporlarından bir haber olan, yabancı ülkelerdeki örnekleri bilmeyen ÇOCUK KAFALI insanların bu olayı ALAY KONUSU etmeleri gerçekten beni umutsuzlandırıyor bu ülkenin geleceği karşısında...

Karşı çıkmak ayrı şeydir, tartışmak ayrı şeydir, Alay etmek çok farklı bir şeydir ve basitliktir ucuzluktur.

Son olarak Doğuyu, Güney Doğuyu dert eden arkadaş!
Sen benim param yok çocuk mocuk yapmam de!

2035'ten sonra BDP bu ülkede tek başına iktidar olduğunda artık çocuk yapacak gücün kalmayacak! Yapsan da artık çok geç olacak!

Doğum oranları bu hızda devam ederse sen zannediyor musun Türkiye'de Türkler sürekli çoğunluk kalacak!

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Genç bir nüfus her yönden elbette çok iyidir.Yalnız şu an için Türkiye şartlarında her ailede 3 çocuk ülkeye daha fazla yük getirir. Türkiye'nin onca işsizi, yoksulu varken, daha bu sorunlar tam anlamıyla çözülememişken bu uygulama için erken olduğunu düşünüyorum.

1-dünyada ki faize sömürüye dayalı finans sistemi sürerken işsizlik dolayısıyla yoksulluk sorunu asla çözülemez.

2-asıl sorun orta sınıfın çocuğu yük olarak görmesi,kadınların kendileri kanıtlamak kocasının eline bakmamak!! adına çalışmaya mecbur hissetmesidir.

3-dolayısıyla bu zenginlik fakirlik değil,yaşam kültürü meselesidir.

by10ur

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Ülke nüfusu gereğinden fazla artarsa ve bu ülke üreten bir ülke değilse iş imkanları az ise nüfusun artması zenginlere fabrikatörlere yarayacaktır şuan ki Türkiye'nin ekonomik durumu bu durumdayken nüfusun 140 milyon olduğunu bir canlandırın asgari ücret 350 400 tl arasında olacaktır yeni bir fabrika 1000 tane işçi alıyorsa bugün o fabrika 1000 tane işçiyi rahat ya da zor bir şekilde buluyorsa kaynaklarımız yetersizken nüfusun artmasıyla o fabrika daha açılmadan 1 gün 2 gün önceden kapısında 2000,3000 tane vatandaş sıraya girecektir ve az paraya çalışmak için bir birleriyle yarışacaklar şartları beğenmeyen aç kalacaktır.

Günümüzde Çin buna en iyi örnektir arkadaşlar şuan Çin'de çalışan işçiler için çalışma şartları memnuniyeti gibi bir anket yapılsa %90'nın dan fazlası memnun değildir kanaatimce, google da foxconn şirketi ile ilgili bir haber başlıklarını aratırsanız daha detaylı bilgilere ulaşırsınız sadece foxconn değil tabi büyük bir şirket olduğu için haberlerin bir kısmı yansıyor daha neler oluyor kim bilir şuan, bu habere olumlu ve mantıklı bakan arkadaşlardan John Steinbeck'in gazap üzümleri adlı eserini okumalarını rica ediyorum. Fikrimce bu romanı okuduktan sonra şu kelimeler ve cümleler üzerinde daha ayrıntılı düşüneceksiniz: nüfusun fazla olması, çalışma şartları, özgürlük, teknoloji,para,insan olmak.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Son olarak Doğuyu, Güney Doğuyu dert eden arkadaş!
Sen benim param yok çocuk mocuk yapmam de!

2035'ten sonra BDP bu ülkede tek başına iktidar olduğunda artık çocuk yapacak gücün kalmayacak! Yapsan da artık çok geç olacak!

Doğum oranları bu hızda devam ederse sen zannediyor musun Türkiye'de Türkler sürekli çoğunluk kalacak!

sevgili [MENTION=28192]Elbruz46[/MENTION], bu satırlarına muhatap olan kim diye merak ettim, mesajlara baktım, fakirden başka talihli bulamadım! :)

mesajım uzundu biraz ya, sanırım tamamını okuma lütfunda bulunmamışsınız gibi geldi bana.

ağam ben hassaten bölge ismi vermedim, türk'ten kürt'ten bahsetmedim. genelleme yapmayı haksızlık bulurum çünkü.

yazdıklarımı dikkatle okursanız, endişelerinizi paylaşmakla beraber, sizden ayrıldığımız nokta herkesi aynı sepete koyuyor olmanızdır.

bununla beraber,

bu türk-kürt farketmez her insan geçerlidir diye düşünüyorum.

bir taraftan devleti ele geçirmek için karılarını çocuk fabrikasına döndüren malum zihniyet ile herbir çocuğuna çağın şartlarına uygun maddi gelecek hazırlayan, milli manevi değerlerle mücehhez, yaşadığı topluma artı değerler katan evlatlar yetiştirmeyi amaç edinenleri ayırmak lazım demek istiyorum. ve bu fikrimi her şartta savunmaya devam ederim.

çok çocuk isteyen sayın başbakan doğan bu her çocuğa devlet olarak maddi manevi her türlü alt yapıyı sağlayacak, garanti altına alacak, ondan sonrada bu insanlardan çok çocuk isteyecek.

kamyonlara doldurulup büyük şehirlere salınan başıboş kedi-köpek gibi muameleye tabi tutulan çocukların bu topluma çektirdiği acıları, verdiği zararları babasının cebinden karşılamıyor. faturası başkasına ödetilen siparişlere bu yüzden hakkı yok!

Reaksiyon puanı
0
1-dünyada ki faize sömürüye dayalı finans sistemi sürerken işsizlik dolayısıyla yoksulluk sorunu asla çözülemez.

2-asıl sorun orta sınıfın çocuğu yük olarak görmesi,kadınların kendileri kanıtlamak kocasının eline bakmamak!! adına çalışmaya mecbur hissetmesidir.

3-dolayısıyla bu zenginlik fakirlik değil,yaşam kültürü meselesidir.

1-Hocam bende zaten tamamen çözülür demedim.Tam anlamıyla dedim ki bundan kastım şudur; Ekonomide tam istihdam dediğimiz bir durum vardır.Tam istihdam dediğimiz zaman hemen sıfır işsizlik gelir akla ama öyle değildir..Tam istihdam işgücü talebiyle işgücü arzının eşit olduğu bir durumdur ki bu durumda bile işsizlik vardır. Buna da terim olarak doğal işsizlik denir.İllaki işsizlik tamamen çözülemez ama en azından bir danimarka bir isviçre seviyesine indirgenebilir.
2-Evet doğru orta sınıf çocuğu yük olarak olarak görüyor ama bunun sebebi kadınların kendilerini kanıtlamak olması değil.Tabiki bu da bir faktör ama pastanın büyük dilimi bu değil.Türkiye'de çalışan kadın sayısını göz önüne aldığımızda hele hiç değil! Ailemde ve çevremde buna bir sürü örnek var.Asıl sorun şu ki dar gelirli ve orta gelirli ailerin düşüncesi Sofraya bir tabak daha fazla konması mesele bu.Bu mesele çok su götürür vesselam. Adam zaten ayın 15 ini zor getiriyor niye 3 çocuk düşünsün ki? ( kendimden biliyorum)
3-Her doğan rızkıyla gelir amenna... Amma velakin bu günümzde Kesinlikle zenginlik,fakirlik yani PARA meselesidir.Yaşam kültürü dediğiniz nedir? Yaşam kültürü deyince herşey girer bunun içine.Türk milletinin yaşam kültürü bellidir.Ya da yaşam kültüründen kastınız sadece kadınların kendilerini kanıtlamak zorunda olmaları mı? "Alçak yer yiğidi hor gösterir" demiş atalarımız.İmkanın varsa 3 çocukta yaparsın 5 çocukta ama imkan yoksa sen istediğin kadar çocuk yap onların ihtiyaçlarını karşılayamadıktan sonra neye yarar...

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Doğudan vergimi geliyordu. tam anlamıyla cahillik.

cashpoint

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Padişah ne derse odur. Karşı çıkan olursa tez kellesi vurulaa !

GassipGirl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
yaa hakikaten asgari ücretle çalışan ve 3 cocugu olan adamın nesi olur ki vergi verecek..:)
bakabilen ve geleceklerini garanti altına alabilen herkes yapsın tabi 3 cocuk
önce milletvekilleri yapsın 11bin küsür maas alan onlar biz değiliz
herkes yaparsa işsizlik % de kaç olur bilemem artık