Garip Resim

Bu konuyu okuyanlar

Efe Zoroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
ilgincwl3.jpg

Bu fotoyu bilgisayarınıza kaydedin.Bir klasör içine koyun ve klasörün görünüm ayarını "Küçük Resimler" yapın ve farkı görün. Resmin önzilemesi farklı kendisi farklı :eek:

Nasıl Oluyor Acaba ??? ::)

İzleyin:http://www.metacafe.com/watch/554800/ghost_in_pictures_xp_trick/

eminoasit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet evet bunu biliyorum ama hiç dikkat etmedim benim bir kaç resmimide böyle yapmıştı aynı klasör de bulunan bir resim ile karıştırıyor sanırım sonrada ön izlemeyi diğer resmin içine gömüyor..

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bu kadar "karmaşık" bir şey yok aslında arkadaşlar, her resim kendisiyle birlikte bazı bilgiler de içerir. Örneğin eğer varsa copyright, varsa resim açıklaması, varsa hangi makine ile çekildiği vs. Buna ICC Profile diyorlar. Buna benzer başka profiller de var. Küçük resim denilen "thumbnail" (ön izleme) de bu profilin bir parçası. Ve bütün bu profil resmin içinde saklanıyor başka bir dosyada değil. Yani bilgisayarımızdaki resim dosyaları gazeteden kesilmiş resimler gibi değildir, digital ortamda bazı şeyler değişiyor :)

Çeşitli programlarla bu profiller ve dolayısıyla "küçük resimler" de çok kolay bir şekilde değiştirilebiliyor..

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
bende de olmuştu bir kere ama pekde önemlideğil zaten

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
İlginç aslında düzeltilemez mi ki? ::)

l3urak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
güsel we ilginç ;D ilk defa farkettm :D arada karşılaşıodm böle sora bakıodm yok öle bişi :D demek bu yüsdenmish :S :D