TRT HD ve TRT 1 HD Yeni Frekans

Bu konuyu okuyanlar

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
TRT HD Frekans Bilgileri

sbORrWC.png

TRT 1 HD Frekans Bilgileri

2HgS27Y.png

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
TRT1 HD sı Dıgıturk te var mı acaba

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
prog dvb programında frakans ile arama yapmak nasıl oluyor acaba?

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Google arama linkini ver. Şu sıradaki sonuç de, bişi olmaz.

Kanal Taratma
progayar2.jpg
Kanal Listesi menüsünde kanal arama ve transponder tarama seçeneklerini göreceksiniz. Hangi uyduyu taratmak istiyorsanız o uyduyu seçerek taratma işlemini başlatabilirsiniz.
Eğer tarama sonrası eksik kanal olursa yada daha sonraları yeni bir kalan yayına girerse frekans değerlerini girerek kanal taratması yapabilirsiniz. Transponder Tara seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Burada dikkat edilecek husus frekansı yazarken sonuna 3 tane sıfır atmanız gerektiğidir. Örn: 11025 frekansını 11025000 şeklinde yazacaksınız.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Kanal Taratma
progayar2.jpg
Kanal Listesi menüsünde kanal arama ve transponder tarama seçeneklerini göreceksiniz. Hangi uyduyu taratmak istiyorsanız o uyduyu seçerek taratma işlemini başlatabilirsiniz.
Eğer tarama sonrası eksik kanal olursa yada daha sonraları yeni bir kalan yayına girerse frekans değerlerini girerek kanal taratması yapabilirsiniz. Transponder Tara seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Burada dikkat edilecek husus frekansı yazarken sonuna 3 tane sıfır atmanız gerektiğidir. Örn: 11025 frekansını 11025000 şeklinde yazacaksınız.

teşekkürler. dediğin şekilde yapınca arama yapıyor ama prog dvb pro olmadığı için hd kanalları oynatmıyor :p

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Trt 1 in de logosu değişti :D Trt 1 HD gibi oldu :D Sanki daha iyi gibime geldi kırmızı beyaz rengide güzel :D

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Eskı trt 1 logosu gıbı olmus :D

gs_kadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Tüplü televizyonlarda alttan üstten siyah bant var.Tivibuda da sanki görüntüye zoom yapılmış gibi duruyo ya da ben HD yayına alışık değilim :D

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Normal Uydu yayınında var mı Trt HD.

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Ooo İyi haber teşekkürler.
Cihazım var,şifre yoktur umarım.

evet şifre yok, trt hd, atv hd, a haber hd bunlar uyduda olupta şifresiz izlenebilen hd kanallar. bi iki kanal daha vardı da şu an aklıma gelmiyor :)

ADRENALİN-1

Doçent
Reaksiyon puanı
0
evet şifre yok, trt hd, atv hd, a haber hd bunlar uyduda olupta şifresiz izlenebilen hd kanallar. bi iki kanal daha vardı da şu an aklıma gelmiyor :)

28 tane gürcü kanalı geldi uyduya, bunun 6,7 tanesi hd yayın yapıyordu, şuan durum ne bilmiyorum şifrelenecek diyorlardı şifrelendimi acaba ?

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
normal trt1de 16:9 yayın yapıyor heralde çünkü alttan üstten yandan mandan siyahlık yok tam ekran sd yayınına bile kalite gelmiş

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
28 tane gürcü kanalı geldi uyduya, bunun 6,7 tanesi hd yayın yapıyordu, şuan durum ne bilmiyorum şifrelenecek diyorlardı şifrelendimi acaba ?

kanalların geldiğini senin konunla öğrenmiştim, gürcü kanallarıyla pek ilgilenmiyorum açıkçası ama türksata şifresiz gelen kanallar kolay kolay şifrelenmiyor.

muratveb

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Sanırım sinyal sorununu düzeltebilmişler. Çünkü bendede herzaman çıkmıyordu TRT-HD. Ama şimdi yeni frekansla direkt olarak çıkıyor ve ne zaman tıklarsam açılıyor. DVDDream kullanıyorum.

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
trt nin logosuda değişmiş bununla birlikte sd yayınını silmek lazım çünkü 2 side aynı yayın.trt sporda hd geçseydi maçları rahat izlerdik.

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
İyi güzel olmuş da TRT HD gibi 5.1 yayına geçince dadından yenmez.
Madem TRT kanlları HD yayına geçiyor bu TRT HD ne olacak acaba?

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bilgisayarda aver media tv kartıyla açamadım görmedi kanalları bir türlü uyduda deneyeceğim.