Fethullah Gülen beraat etti

Bu konuyu okuyanlar

Gorkem

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Yargıtay, “Şeriat devleti kurmak amacıyla yasadışı örgüt oluşturmak” suçundan verilen beraat kararını onayladı.

fethullah54.jpg

Yargıtay, Fethullah Gülen hakkında “Şeriat devleti kurmak amacıyla yasadışı örgüt oluşturmak” suçundan verilen “beraat” kararını onayladı. Yargıtay 9’uncu Ceza Dairesi, bu kararı verirken Gülen Cemati’nin örgütlenmesinde “cebir ve şiddet” unsurlarına rastlanmamasını gerekçe gösterdi.

Yargıtay’ın oybirliğiyle verdiği kararda, Terörle Mücadele Kanunu’nun (TMK) “terör örgütlerini” tanımlayan 7’nci maddesinde 2003 yılında yapılan değişiklik etkili oldu. TMK’da yapılan değişiklikle, “terör örgütü” tanımı için “cebir ve şiddet” unsuru şartı getirilmişti.

‘CEBİR VE ŞİDDET YOK’

Gülen Cemaati’nin yapılanmasını inceleyen Yargıtay 9’uncu Ceza Dairesi, TMK’da yer alan “cebir ve şiddet” unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle, Ankara 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen “beraat” kararını oybirliği ile onayladı. Böylece Gülen, “şeriat devleti kurmak amacıyla yasadışı örgüt oluşturmak” suçundan aklanmış oldu.

Yargıtay Başsavcılığı “beraat” kararının bozulmasını istemişti. Tebliğnamede, Gülen’in “şeriat esaslarına dayalı devlet kurmak amacında” olduğu vurgulanarak mahkumiyeti gerektiği, ancak bunun zamanaşımı süresine takıldığına işaret edilmişti.

Kaynak

stoje

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adalet yerini buldu yani

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
bakalım Amerika'dan dönecek mi?

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Hayırlısı olsun.

-BeSTe-

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
stoje dedi ki:
Adalet yerini buldu yani

bu lafa mı ??? Asla umrumda deil ne *** yerse yesin adalet yerini bulmuş muşşş neyse yaa konuşturmayın beniii şu adamı kalee alıp konu açmak bile akıl işi deil (Görkem lafım sana deil)

Jerusalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
[size=12pt]-BeSTe-[/size]
Ezber mantık, ezber zihniyet. Elim ayağım titriyo, anlatsana bana ey adölesan bünye, M. Feytullah Gülen 'den neden nefret etmek için, bana tek bi' cümle söyle ama dikkat et, ilmi-dini yada mantıki bi' dayanağı olsun !?

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Aslında adalet yerini bulmadı, yer adaleti buldu.Akp terör yasasını değiştirmese amerikadaki çiftliğinde keyf yapmaya devam edecekti.

-------------------------------------------------------
Fetullah Gülen ile ilgili gerçekleri şu linki indirerek üç belgeselden görebilirsiniz.
Bölüm 1

Bölüm 2

Bölüm 3

Jerusalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
BaRY dedi ki:
Aslında adalet yerini bulmadı, yer adaleti buldu.Akp terör yasasını değiştirmese amerikadaki çiftliğinde keyf yapmaya devam edecekti.
Amerika 'daki çiftliğinde sığırları varmış biliyo musun?

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Jerusalem dedi ki:
BaRY dedi ki:

Türkiyede'de bir kaç milyon koyunu var sadece onu biliyorum.

Jerusalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
BaRY dedi ki:
Jerusalem dedi ki:
BaRY dedi ki:

Türkiyede'de bir kaç milyon koyunu var sadece onu biliyorum.
Evet onlar en basit ifade ile birer koyundurlar, hatta sorsan, muhtemelen "koyun olabilmek için uğraşıyoruz, biraz olsun faydalı olabiliyorsak, biraz olsun koyun olabiliyorsak, ne mutlu bize" frekanslarında bi' yanıt alırsın. Ama gerçek şu ki, günümüzde Hizmet'e köstek çok fazla kurt var.

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Bu konu 12 eylul de muhalif harektleri bastırmak içn abd tarafından "okey" lenmiş
hertülü destek verilmiş bir nevi müslüman mahallesinde saylangoz satmayı başarabilmenin en güzel hikayesidir...

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Bu konu çok tartışılır.

-BeSTe-

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Jerusalem dedi ki:
Ezber mantık, ezber zihniyet. Elim ayağım titriyo, anlatsana bana ey adölesan bünye, M. Feytullah Gülen 'den neden nefret etmek için, bana tek bi' cümle söyle ama dikkat et, ilmi-dini yada mantıki bi' dayanağı olsun !?

Şeriat devleti kurmak istiyor sence bu yetmez mi ???

Ayrıca benim amacım asla tartışmak değil ben bu adamı besleyenleri bizzat tanıyorum o yüzden çok sinirliyim böyle insanlara ...

Big

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bunca yıldır yaptığı suç unsuru olan bir hareket varmı ki ?
Bu soruya verilen dişe dokunur (ispatlanmış) bir cevap yok ortada.
Adama benim yaşımdan fazla dava açılmıştır, her sene bir iki kere televiyonlarda karalama kampanyaları çıkar ama ne tuhaftır ki !? halkın gözünde hep aynı yerdedir ( İyi görenler ve kötü görenler neredeyse hiç değişmez )her seferinde açılan davalardan da beraat eder.Yinede suçlanmaya devam eder basma kalıp fikirlerle ve bu böyle sürüüüüüp gider.

se7en

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
vay bea yine neler neler söylenmis yurdum insani Neden İslam diyince sinirler gerilir neden önyargılı olunur merak ederim..yok seriat yok koyun vsvsvs : )

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
se7en dedi ki:
vay bea yine neler neler söylenmis yurdum insani Neden İslam diyince sinirler gerilir neden önyargılı olunur merak ederim..yok seriat yok koyun vsvsvs : )
"islama diyince" demek yanlış olur çünki Fethullah Gülen adı geçtiği zaman birçok islamı örgüt- tarikat bile duruma şüpheyle yaklaşıyorlar

BaRY

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Benim cevabını merak ettiğim birkaç konu var ;
1.Bu adam ABD den Türkiye ye neden iade edilmedi?
2.Açtığı okullar neden ABD nin stratejik olarak etkisi altına almaya çalıştığı yerler?Acaba bu okullar açılarak hem Türklerin, Orta asya Türk birliğine destek veriyormuş gibi gösterip bu ülkelerin Rusya ya bağlılığını mı azaltmayı hedefliyor?Çinden ayrılmak isteyen tayvan gibi bir ülkede okul açmak Türk dünyasına mı daha fazla avantaj sağlar, orada üs kurmak için can atan bir ülkeye mi?

Jerusalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
-BeSTe- dedi ki:
Jerusalem dedi ki:

Şeriat devleti kurmak istiyor sence bu yetmez mi ???

Ayrıca benim amacım asla tartışmak değil ben bu adamı besleyenleri bizzat tanıyorum o yüzden çok sinirliyim böyle insanlara ...
Şimdi bulvar gazete manşetleri frekanslarındaki gibi konuşmayı bir tarafa bırakalım, sen bana zaman-mekan dahilinde bi' şeyler söyle, yanlış biliyorsak eğer bizde sana inanalım.
İnandığın doğruya inanmadan evvel ne kadar araştırdın, mesela sözünü ettiğin adımın kaç kitabını ya da makalesini okudun, hangi kitabının hangi sayfasının hangi paragrafındaki hangi ifadeye takıldın?

Jerusalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
tugbagaleri dedi ki:
se7en dedi ki:
"islama diyince" demek yanlış olur çünki Fethullah Gülen adı geçtiği zaman birçok islamı örgüt- tarikat bile duruma şüpheyle yaklaşıyorlar
Pek tabi. İslami cemaat ve tarikatlerin dolayısıyla islami değerlerin vazgeçilmezleri ile hizmet müessesinin daha fazla insana ulaşabilmek üzere feragat ettiği bazı olgular var. Çatışma tam olarak buradan doğuyor.

ikikuyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
karşı çıkanları anlıyamıyorum dünyanın her ülkesinde okullar açmış ve türkiyeyi en güzel bir şekilde tanıtmış bir insandan neden bu kadar nefret ediyor.

hayalet114

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eee atalarımız boşuna dememiş meyve veren ağaç taşlanır dıye bakalım ne zamana kadar taşlamaya devam edeceksınız...

EzOhİsTaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
geçen bi konuda fettullah gülen yazıcaktım ama yanlış yazmışım. konu kitlenmiş sonradan yorum yazamadım.. neyse..

zaten bunu olacağı belliydi. bakalım türkiye daha nerelere gidicek merakla bekliyoruz :)

basnar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya bende merak ediyorum din deyince mukaddesat deyince herkesin içindeki şeytan hortluyor.180 ülkede türkçe öğretiyor.İnsaf be alkışlayacağınıza sövün bakalım .Kusun içinizdeki kini.Merak ediyorum dini ile tarihi ile bu kadar barışık olmayan ,bu kadar kinlenen başka bir devlet varmıdır.Neden büyük devlet olamıyoruz biraz da burada aramakta fayda var bence.

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
ya bende merak ediyorum bunca savaşların kirli politikalarınş ahlaksızılığın merkezi saydıkları müslüman ülkeleri birbirine düşüren bir ülke dedikleri ABD de niye yaşar koskoca tarikaat lideri, birde bu adama yapılan eleştiriler neden islamla yapılan eleştiri olsun tam aksine olması gerekmiyormu tarikatı cok zengin diye türkiyenin cok yuksek kademelerinde adamları var diye eleştirilmemesimi gerekir dunaynın obur ucundaki cocuklarıda hayrınamı eğitiyor mesela afrika ulkesinin zengin cocuklarınamı egitim veriyor yoksasefalet içinde yaşayan afrikalılaramı ışık saçıyor Allah buyuk kayık küçüktür saygılar

kumlukoz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
disardan bakinca yanlis algilayabilir insan