BullGuard Internet Security

Bu konuyu okuyanlar

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Denediğim bazı antivirüs programları avast - no32 - kaspersky - bitdeffender - Norton - ClamWin - F-Secure - Panda - Trend Micro vs. aklıma gelenler bunlar Ben bu antivirüs ve Internet Security programlarını uzun süre kullandım şimdi kaspersky kullanıyorum ama bazı nedenlerden dolayı ;)

BullGuard Internet Security Bitdeffender'ın virüs arama motorunu kullanıyor ve bana göre Bitdeffender'dan daha iyi hem Türkçe hemde ben bu BullGuard kadar Virüs - Trojan - spy - Tehdit vs.. bulan program görmedim Bilgisayarı da Kaspersky'dan daha az kasıyor ve interneti de yavaşlatmıyordu, ayrıca en güzel yanlarından biri Eğer ingilizceniz varsa chat kanalından yada e posta ile sorununuzu yazdığınızda en geç 1 saat içinde ingilizce olarak detaylı bir şekilde size sorunu nasıl çözeceğinizi alternatif yollarını yazıyorlar program deneme sürümü olsa bile para veren ve vermeyeni ayırmıyorlar ;)

Çok tehdit algılıyor dedim ama yanlış bir alarm'ınıda görmedim ör: avast bilgisayar kasıldığı yada donmalar olduğu zaman yanlış alarmlar veriyordu.

Programın özellikleri

• [li]Antivirus[/li]
    [li]Antispyware[/li]
    [li]Firewall[/li]
    [li]Spamfilter[/li]
    [li]Yedekleme[/li]
    [li]Teknik destek[/li]

Antispyware

Solucan - trojan - keyloger vs. lerden sizi korur ayrıca Antispyware programı yüklemenize gerek yok

Firewall

Çok iyi bir güvenlik duvarı Windows'un duvarını kaldırıp kendisinin Güvenlik duvarını kuruyor ve Comodo Firewall ile aynı seviyede diyebiliriz

Spamfilter

istemediğiniz e-postaları süzmenizi sağlar bir nevi Filtre

Yedekleme

Program deneme sürümü kullananlara 100mb'ta kadar satın alanlara 5gb'tan 15gb'ta kadar yedekleme alanı veriyor ve bilgilerinizi internette yedekleme imkanınız oluyor virüs girermi bilgilerim güvendemi diye düşünmenize gerek kalmadı ;)

Param olsaydı seve seve vereceğim bir antivirüs programıdır.

Programın eksisi - Biraz pahalı

Deneme sürümü 60 günlüktür

Sitesi Türkçe sürümü Satın alma adresi

tertunc

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
21
1gb Bedava alan veriyorlar backup1.bullguard.com serverinden

By_CiN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geçtiğimiz aylarda deneme amaçlı kullandım virüs algılaması iyi fakat dehşet birşekilde kasıyor pc'yi kaspersky bile bence okadar kasmıyor

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
BullGuard Internet Security kullanan arakdaşımız varsa şahsi fikrini söylerse seviniriz çünkü biliyoruz ki çoğu virüs programalrı hakkında ki yazı üreticileri tarafından yazılan yazılardır.

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Ben kullandım ve gördüğümü yazdım ama kaspersky daha çok kasıyordu ancak başlangıçta tarama gibi şeylerini kapatırsak kaspersky daha az kasıyor BullGuard'a göre.

Not: BullGuard daha fazla ram harcıyordu ama işlemciyi daha az kasıyordu.

tertunc

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Ben şu an kullanıyorum sinir 1 virüs yok hep saldırı oluyor ttnetin ipsinden..

FenerLee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nod32 vazgeçilmezim benim çok uzun bir süredir kullanıyorum şikayetim hiç olmadı belkide dikkali kullanıcı olduğumdandır fakat kendini güncellemesi olsun taraması olsun diğer bütün antivirüslere fark atıyor kasma başlangıçta açılana kadar oluyor buda bir sorun yaratmıyor.

ozhancik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar ben ücretli olarak 5 aydır kullanıyorum.

Mükemmel bir korumaya sahip. backup özelliği ise dehşet. outlook ile tam uyumlu çalışıyor. internetten dosya indirirken eğer virüslüyse indirmeyi kesiyor. Emule ile dosya indirirlen %99 da indirmeyi bırakıyor malum dosyalar partlar halinde indiriyor ve virüslü part inmiyor. güvenlik duvarı müthiş herşey kontrolunuz altında. Hemde Türkçe :)

tek kötü tarafaı içinde çok dosya olan klasörlerinizi açtığınızda klasörün doluluk oranına göre donma yapıyor ama bunca güzelliğe değer. he birde mesela mp3 klasörünü seleceksiniz siz daha klasöre tıkladığınızda bullguard taramaya başlıyor sil deyincede bir kaç mp3 sildikten sonra dosya kullanımda diyor bu biraz can sıkıcı :(

Neden Bullguard?

Nod32 yüklü makinalara çok kez virüs girdiğine şahit oldum....
Kaysper içinde virüs olmayan ama onun virüs olarak gördüğü dosyaları çalıştırmanıza imkan vermiyor. ve programı kaldırmak bir dert...
avast-avg-antivir, bedava olması cazip onun dışında hiçbir forsu yok

AyazWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
BullGuard kadar sinir edici bir antivirüs programı yok hiç tavsiye etmem şuana kadar en iyisi kaspersky hiç şaşmayın derim..

crazymafya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya ben Avira kullanıyorum rahatım. Bu tepki sanki bana sormuşlar da söylemişim gibi oldu ama gerçi bunları yazarken de düzeltebilirdim sanki. Olsun.

nacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben şu an kullanıyorum sinir 1 virüs yok hep saldırı oluyor ttnetin ipsinden..

Saldırı değil de bazı ISS ların tcp/ip yöntemleri bazı güvenlik programlarınca saldırı olarak nitelendiriliyor bazen. Saldırı olmuş da olabilir tabi ama bahsettiğim soruna eskiden çok şahit oluyorduk Bullguard ta da bazen olabiliyor.

Her programın kendine has yöntemleri ve özellikleri vardır. Ben de yıllardır Kaspersky Internet Security kullanıcısıyım ve vazgeçemiyorum, kullandığım için başımda ağrımadı bu zamana kadar. Virüs vb şeyler yüzünden format attığımı hiç hatırlamam bu zaman kadar.

Herkes kendi kullanım tarzına göre bir program belirlemeli bence. Kimisinin crack, warez lerle çok işi olur sıkı antivirüs o kişiye iş yaptırmaz rahatsız olur kaldırır, kimisi internete bile günde 1-2 saat giriyordur KIS fazla gelir kaldırır kullanmaz.

Ama benim şahsi fikrim; KIS 2009-2010, BullGuard, Eset Smart Security gibi programlardan şaşmayın.

Kaspersky'ı 3 küsür sürümlerinden beri kullanırım, kafam rahat...

NOT : Konuyu açan arkadaşa da link belirttiği için ayrıca teşekkür ederim.
innDir.com da ve tahminen Türkiye'de BullGuard'ı ilk tanıtan kişi olduğumu düşünüyorum. Hatta tanıtımımdan sonra BullGuard sitesine Türkçe Dil Seçeneği eklendi. Reklam değildi, bilgilendirme amaçlı yazdım...

Hörmetler...

systemengineer

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bullguard sadece bi antivirüs den ibaret değildir..sisteminizde otomatil güncelleştirmelere kadar izleyebilen ve sadece antivirüs dısında çok güçlü bir güvenlik duvarı diyebiliriz...avast gibi bi antivirüs bunun karşısında örnek gösterilemez...kıyaslanamaz..
bullguard deneme sürümleri 60 gün oldugu için sıkıntılı oluyor ve her kullanıcı da satın alacak durumda olmadıgı için diger antivirüslere yönleniyorlar...

tavsiyemiz satın alacaklar için...alın deriz :D
almayacaklar için
;) avast ile sisteminizi koruyamazsınız...
su anda full sürüm antivir kullanmanızı tavsiye ederim... 230.000 bin virüs tanıma veritabanı vardır ;) saygılar