Internet Explorer 8'i Deneyin

Bu konuyu okuyanlar

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Microsoft, Internet Explorer 8'in ilk beta sürümünü bugün yayınladı. Bizleri bekleyen yenilikleri kendi gözlerinizle görmek ve test etmek için yükleyin.

Microsoft bugün sürpriz bir şekilde Internet Explorer 8'i test etmeleri için kullanıcılara sundu. Yeni sürümle birlikte birçok yenilik geliyor. Bunların belki de en önemlisi IE'nin artık standartlara uyumlu bir tarayıcı olmaya yaklaşmış olması. Daha önce Acid2 testini geçeceği söylenen IE8 testlerimizde ne yazık ki tam olara bu testi başarıyla geçemedi. Yine de önemli gelişmeler var, sanıyoruz nihai sürümüyle birlikte var olan problemler de ortadan kalkacaktır.

ie8kucuk.jpg

Windows Live hizmetleri artık tarayıcının içine gömülmüş durumda. Örneğin bir kelimeyi seçip Encarta kullanarak anlamına bakabiliyor, ya da diller arasında çeviri yapabiliyoruz. Ayrıca Internet Explorer 7 "gözüyle" dolaşmamızı sağlayan bir IE7 emülatör tuşu da eklenmiş. Bunlar göze batan değişiklikler.

Biz her zamanki uyarımızı yapalım: Bu sürüm Microsoft tarafından sadece web geliştiricileri ve tasarımcılarının denemesi amacıyla sunuldu. Sürekli kullandığınız makinede test etmeniz doğabilecek sorunlar nedeniyle önerilmiyor. Yazılımı kurduktan sonra kaldırmak mümkün, yani biz henüz denemesek de bir göz atıp eski sürüme dönebilirsiniz.

:: İndirme bağlantılarına ulaşmak için tıklayın (İngilizce)

Bilgi İçin: Internet Explorer 8
Yazan: Saner Apaydın
SDN - http://shiftdelete.net

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Saner Apaydın dedi ki:
Daha önce Acid2 testini geçeceği söylenen IE8 testlerimizde ne yazık ki tam olara bu testi başarıyla geçemedi. Yine de önemli gelişmeler var, sanıyoruz nihai sürümüyle birlikte var olan problemler de ortadan kalkacaktır.

Bu betadır yanlız.

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Orjinallik testi yapıyormu kurulum aşamasında

titanyum

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
evet ama bende kurulmadı orjinal xp ama kurulmadı nedense

uzaktan algilama

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ie 7 de gmail sayfasını her ( ama her) açmaya kalktığınızda "güvenli olmayan site / devam" dedirtmesiyle, sık kullanılan linkleri bir tool bar'a koyamamasıyla nefret etmemi sağlamıştı, şimdi de görebildiğim kadarıyla yine, yeniden görüntüsü köpürtülmüş, zorla dayatılmış live (tanrım ne buluş) hizmetleriyle iyice hantallaşacak bir tarayıcı geliyor. acid dediğimiz hizmeti opera'da geçmiştir. bu tamamen microsoft'un pazar kaybetmemek için ie 7.5 denilebilecek bir şeyi yeni diye bize kaktırmasından ve firefox 3 beta'ya cevap olarak ie 8 beta demesinden başka bir şey değildir. yinede iyi bir şey, sonuçta yıllarca insanlara ie 6 ile eziyet etmiş bir firma tutuştuğunda ne kadar kısa sürede, 2 sürüm çıkarabildiğini göstermiştir bize. şahsen pek umutlu değilim bu yenisinden.

Mystical

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha önce Acid2 testini geçeceği söylenen IE8 testlerimizde ne yazık ki tam olara bu testi başarıyla geçemedi.

Bunu neye dayanarak söylediniz bilmiyorum ama indirip kurduğum internet explorer 8 beta 1 de acid2 testini rahatlıkla geçiyor acid3'ü denediyseniz onu hiçbir browser şimdilik geçemiyor.

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Mystical dedi ki:
Daha önce Acid2 testini geçeceği söylenen IE8 testlerimizde ne yazık ki tam olara bu testi başarıyla geçemedi.

Bunu neye dayanarak söylediniz bilmiyorum ama indirip kurduğum internet explorer beta 1 de acid2 testini rahatlıkla geçiyor acid3'ü denediyseniz onu hiçbir browser şimdilik geçemiyor.

Haklı olabilirsin, ama nedense bende şöyle bir görüntü çıkıyor.

AyazWeb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Hiç denemeyin Ben Denedim bende Açılışta Hata Raporu gönderiyor yani kullanamadım Sildim hemen...

Mystical

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saner Apaydın dedi ki:
Mystical dedi ki:

Bunu neye dayanarak söylediniz bilmiyorum ama indirip kurduğum internet explorer beta 1 de acid2 testini rahatlıkla geçiyor acid3'ü denediyseniz onu hiçbir browser şimdilik geçemiyor.

Haklı olabilirsin, ama nedense bende şöyle bir görüntü çıkıyor.

işin ilginci şöyle bir durum var
http://www.webstandards.org/files/acid2/test.html sayfasındaki acid2 testinden geçebilirken http://acid2.acidtests.org daki acid2 testinden geçemiyor microsoft ilk örneği ele alarak "geçiyor" demiş olabilir.

Mehmet Emin Ayaz dedi ki:
Arkadaşlar Hiç denemeyin Ben Denedim bende Açılışta Hata Raporu gönderiyor yani kullanamadım Sildim hemen...
Sende hata verdi diye herkesde hata vercek diye bir sistem yok tabiki yinede son kullanıcının denemesinin gereği yok.

kumlukoz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hayret firefox cular nerde,
ne zaman ie konusu gecse tarayici savasina dönusurdu konu

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
şuan programı test ediyorum. bence ağırlaşmış.sayfa görüntülemesi biraz parlaklık gelmiş sanırım. ama bu forma yazı yazarken bile çok yavaş yazıyor

abanoz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
belki ilk göz ağrımız olduğu için IE daha çok kullanılmakta. Karşılaştırma yapacak olursak IE6 ile IE7 arasında sekme dışıda ne fark vardıki, 7 ile 8 arasında farklılık olsun? microsoft hep görüntüye önem veriyor vista ile birlikte. Ama önemli olan bir detayı unutuyor bence oda kullanabilirlik.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
orijinallik testi istemiyor, dosya 14.3 MB. İe7ye benziyor haberde sayılan özellikleri var ekstradan, firefoxun iki katı ram yiyor, google varsayılan arama motoru olarak geliyor, girdiğiniz sitenin adını vurguluyor adres çubuğunda.
Daha kullanışlı gibi geldi sanki bana :*

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Evet http://www.webstandards.org/files/acid2/test.html deki testi geçiyor.
@Saner Apaydın Emulate IE7 demedin değil mi yoksa testi geçemiyor.
Ve evet IE7'nin de iki katı ram yiyor ama olsun o kadar son sürüme kadar düzeltirler onu(inşallah).
Dikkatimi çeken diğer bir şeyde IE7pro kuruluydu bende IE8 kuruncada sorunsuzca çalışmaya devam etti :)

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Gerekli açıklamayı haberin sonuna ekledim. Yorumlarınız için teşekkürler. :)

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Benimki sağlıklı.Hata yok.

tahir2023

Asistan
Reaksiyon puanı
0
IE7 yi eli ayağı düzgün yapsalar daha iyiydi.
forever mozilla!!..

DaY_WalkeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
İe'yi Tarayıcı olarak görmüyorum. :D Opera'ya devam..

flood_77

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
walla denedim bes para etmez gereksiz bir sey,ie7 10 basar ona ...