Samsung Galaxy Ace S5830i

Bu konuyu okuyanlar

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Bende biraz araştırmıştım. Bu fiyata alınabilecek en iyi telefon denilebilir.
Oynanmış işletim sistemiyle flash desteği de sağlanıyor. Mis gibi

Reaksiyon puanı
0
Arkadaşa Ace almıştık banada gio.İkisinide kullandım.Gio daha seri acede donmalar oluyor.Aralarındada fazla fark yok İşlemci güçleri aynı 800 mhz.Yalnız ace nın kamerası 5 mp gıo nun 3mp bıde ramlerınde gıo 276mb ace 297 mb ram.aralarında 150-200 lıra fark var.bak birde Gio kullanan insanların neredeyse hepsi bu telefondan memnundur.Tek bir eksi yönü var oda kamerası hele gece çekimlerinde.Senin için cam o kadar önemli değil ise 150-200 cebinde kalsın gio al derim

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşa Ace almıştık banada gio.İkisinide kullandım.Gio daha seri acede donmalar oluyor.Aralarındada fazla fark yok İşlemci güçleri aynı 800 mhz.Yalnız ace nın kamerası 5 mp gıo nun 3mp bıde ramlerınde gıo 276mb ace 297 mb ram.aralarında 150-200 lıra fark var.bak birde Gio kullanan insanların neredeyse hepsi bu telefondan memnundur.Tek bir eksi yönü var oda kamerası hele gece çekimlerinde.Senin için cam o kadar önemli değil ise 150-200 cebinde kalsın gio al derim

Ace için geliştirilen oynanmış işletim sistemleriyle o sorun gideriliyor diye biliyorum. Videoları var, android forumlarını dolaşırsa daha net bilgiye sahip olur arkadaş

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Gio ile Ace'in en önemli farkı ekran boyutu. İki cihaz da gayet seri kullanılabilecek şekilde modifiye edilebilir. Hatta Gio için CM9 bile mevcut.

Cochineal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir ay içinde almayı düşünüyorum hangisini tavsiye edersiniz biraz daha ayrıntılı :) Bu arada cam önemli.

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Ben de Ace ile Gio arasında kalmıştım.Ace almaya karar verdim ve aldım tabi.İkisi arasında içerik olarak fark yok.
Ace'ta ekran boyutu daha büyük, estekik görünüşlü güzel ve yanlış hatırlamıyorsam bekleme süresi Gio ya göre daha fazlaydı.
Bunlar benim için önemliyli ve Ace aldım,pişman değilim.1 ay içinde alacaksan kampanyaları takip et daha uygun bir fiyata da alabilirsin.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Kardeş gidip sakın s5830i alma, normal ace telefonu gibi gözüküyor ama öyle değil, galaxy y bilirsin onun aynı donanıma sahip sadece dış görünüş aceye benziyor, 3d oyunları ekran kartı yüzünden açmıyor, video 640x480 çekmiyor kamerası düşürülmüş, alanlar bin pişma bu telefonu 5830i, size ace 5830i ve gionun farklarını yazıyorım. normal ace artık satılmıyor, 5830i yüzünden. alacaksan bunu alma sakın, git sony experia serileri var, android 4 güncellendi.

s5830i Yaşanan ciddi sorunlar
-3d oyunları broadcom videocore iv gpu ekran kartı olduğundan çoğunu açmaması
(normal ace telefonda adreno 200 ekran kartı var, sizde biliyosunuz oyunları açtığını)
-Kendinde gelen sd kartı değiştirdiğinizde, sd kart okumama sorunu çıkıyor ve halende çözülebilmiş değil
-833 mhz overlock edilip öyle satılıyor, aslında aceden farkı yok,fazla yükseltmeyin, telefon sorun yaratır
(Ben giomda 864 mhz stabil kullanabiliyorum)
-Video kayıt ederken, sesde sorunlar çıkıyor, (düzeltilemedi) ve 640x480 çekmiyor
-GPS sorunlu imiş (navigasyon)

xyz10ur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Galaxy ace ve gio farklar
1- Kamera 5 mp gio da 3.15
2- Ace ekranı daha büyük
3- Kamera flash gio da yok
4- Ace ekranı gorilla glass

Biz kuzenime alırken bu sebeplerden dolayı ace aldık. Fiyat farkına değer mi değmez mi bilemem herkese göre değişir. Cihazda 2 eksik gördüm
1- flash içerik göstermiyor ( zaten 1.000 tl üstü donanımlı bir cihaz olmadıktan sonra kasıyor)
2- Bazı oyunları açmıyor (ne kadar ekmek o kadar köfte )
Başka kronik bir sorun yaşamadık 8 gb sd kart taktık sorun yok gps kullandık problem yok video çekimi denemedim birşey diyemiyeceğim eğer tüm oyunları açsın derseniz başka modele bakın ne ace ne de gio

Cochineal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kararsız kaldım gerçekten.Biraz daha araştırıp alsam iyi olacak :)

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kardeş gidip sakın s5830i alma, normal ace telefonu gibi gözüküyor ama öyle değil, galaxy y bilirsin onun aynı donanıma sahip sadece dış görünüş aceye benziyor, 3d oyunları ekran kartı yüzünden açmıyor, video 640x480 çekmiyor kamerası düşürülmüş, alanlar bin pişma bu telefonu 5830i, size ace 5830i ve gionun farklarını yazıyorım. normal ace artık satılmıyor, 5830i yüzünden. alacaksan bunu alma sakın, git sony experia serileri var, android 4 güncellendi.
s5830i bu dediğiniz zaten normal ace değilmi dedikleriniz çok karışık geldi gio dışında ikitane telefon ismini(numarasını) yazmışsınız o ikiside ace değilmi söylermisiniz.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
ace dediğim s5830 telefondun
s5830i telefonu tavsiye etmiyorum, çünkü normal ace telefonda adreno200 grafik kartı var, s5830i de bu adrenoyu kaldırıp daha düşük bir grafik kartı takmışlar, çoğu 3d oyunu açmıyor. Birde s5830i kutunun üstünde cpu fast master 832 mhz yazıyor aldanma buna, bulabilirsen huawei x5 bul, duyduğuma göre istanbulbilişim.com da varmış, 600 tl civarı

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ace dediğim s5830 telefondun
s5830i telefonu tavsiye etmiyorum, çünkü normal ace telefonda adreno200 grafik kartı var, s5830i de bu adrenoyu kaldırıp daha düşük bir grafik kartı takmışlar, çoğu 3d oyunu açmıyor. Birde s5830i kutunun üstünde cpu fast master 832 mhz yazıyor aldanma buna, bulabilirsen huawei x5 bul, duyduğuma göre istanbulbilişim.com da varmış, 600 tl civarı
malesef stokta yokmuş :(

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
malesef stokta yokmuş :(
Ara konuş stoka sokarlar, ben lct tv alırken böyle yapmıştım, stokta olmadan depoda 1 adet kalmış o esnada ben aramışım o depodakini bana gönderdiler, yoğun ilgi olursa stoka sokarlar ozaman. sen hemen ara bekleme

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
benim de bütçem aynı senin gibi ya samsung ace yada sonynin walkmani düşünüyorum.ace de vatan da en çok satılan ürün

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ara konuş stoka sokarlar, ben lct tv alırken böyle yapmıştım, stokta olmadan depoda 1 adet kalmış o esnada ben aramışım o depodakini bana gönderdiler, yoğun ilgi olursa stoka sokarlar ozaman. sen hemen ara bekleme
Teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben yeni aldm 3-4 gün olluyor gayette memnunum kardeş başta 600 lira ne yapıcam ben bunu bana sadece mesaj ve knşmak yeter diodm ama kamerası falan çok iyi çekiyor.çok karışık falan dediler bana başta ama 1 günde çözdüm hala da çözüyorum.kullanan arkadşlr tel kendiliğinden nete giriyormş fatura yksek gellio falan demşlerdi ama evde kablosz ağ var telde de 500mb net paketi var bakalım bu ay faturada bişi değişecekmi ..alırsan memnun kalacağna eminim hayrlı olsn şimdiden ben hiç araştrmadn öylesine aldm araştrnca herkes ayrı yorm yapıor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende samsung galaxy ace 5830 i var bende. telefonu alalı 4 ay oldu ve arama yaparken ya da durduk yere telefonun ekranı kararıyo ve 1 dk falan gelmiyo bazen 2 dk.Telefonu garantiye vermeyi düşünüyorum ama kararsızın yada sıfırını istemeyi düşünüyorum verirler mi bilmiyorum ne yapmam lazım arkadaşlar çok kararsızım yardımcı olun lütfen...

BthnYlmz09

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar yorumlarını hepsini okumadım ama sanırım kıyaslamaya girilmiş yine :)
Galaxy Ace kullandım fakat kasma zamanla arttı. Telefon alırken o anki hızını fazla dikkate almayın sonuçta akıllı telefon bu güncellemeler olacak elbette. Ace'i ilk aldığımda iyiydi fakat ilk güncellemeden sonra çok kasmaya başladı. Açıkcası önermem. Ace'in ekrnı çizilebilir bi ekrandır bi de..
Telefon alacaksan şu yazıma bakmanı öneririm.. http://forum.shiftdelete.net/telefo...ra-tavsiyeler-katilimlarinizi-bekliyorum.html

arkadaşlar bende samsung galaxy ace 5830 i var bende. telefonu alalı 4 ay oldu ve arama yaparken ya da durduk yere telefonun ekranı kararıyo ve 1 dk falan gelmiyo bazen 2 dk.Telefonu garantiye vermeyi düşünüyorum ama kararsızın yada sıfırını istemeyi düşünüyorum verirler mi bilmiyorum ne yapmam lazım arkadaşlar çok kararsızım yardımcı olun lütfen...

Arkadaşım telefonunun sıfırını vermeleri için en az 3 kez aynı sorun üzerine garantiye gönderilmiş olması gerekiyor. Bence telefonunu bir kere ver servise belki düzelir. Olmadı 2 kere daha yollar sıfır istersin. ama sana tavsiyem o telefonu elinden çıkarmandır. takas yolu ile yükselt telefonunu..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence S5830i gayet iyiy zaten 3d oyunlar için alıyorsan telefon olarak kullanmayacaksan hiç alma bu telefonu daha iyi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bende 5830i kullanıcısıyım 3d oyun olarak Pes 2012,Nba Jam,GT Racing gibi oyunları telefonda hiçbir değişiklik yapmadan(root vs.) rahatlıkla oynayabiliyorum.Telefonumun garantisi bitince root yapıp flash player yüklücem.Birde bu sistemin kasması telefon hafızasını doluluğuyla ilgilidir telefonu rootlayıp programları sd karta taşırsanız bu sorunda hallolur.Video çekiminde herhangi bi sorun yaşamadım.Hafıza kartı sorunuda yaşamadım 8 gb class10 hafıza kartı alırsanız soruun çıkmaz eğer yüksek hızlı bir hafıza kartı almazsanız sorun çıkarabiliyor.Birde flash player olmadan youtube,facebook,dailymotion gibi sitelerden video izleyebilirsiniz html5 sayesinde ve canlı tv izlemek istiyorsanız vitamio player ile çalışan uygulamalar var flash olmadan tv de izleyebilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben alalı 1-2 hafta falan oluyo memnunum özellikleri güzel kamerası çok güzel ben bazı programlar indrdm braz yavaşladı ama çok değil sorun yaratmıyo ben memnunum media marktan aldım 570 tl siyah almadızı tavsiye ederim çünkü içinden siyah ve beyaz kapak da çıkıyo çok hos şarjzıda bana 3-4 gün gidiyo sorun değil zaten daha fazlasını beklemeyiin çünkü andıroid bi telefon ekranı büyük telefonunn tasarımı çok güzel iphone 4 ü andırıyo güz bence alın derim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:lol:benim telefonum 5830i bu telefonda bazı oyunlar acılmiyor özellikle 3D olanlar ekran kartı yuzunden acılmıyor diyer turlu iyi oyun bakımında kasma konusunda sıkıntılı ama kullanısına göre cok degişir benim ram arada 260 larda geziyo sonra bazen 140 a kadar dustugunu gördum duzgun kullanırsan muthiş bi telefon ama 1 yada 2 ay bekliyip glaksi wonder almanı tercih ederim parnı biriktir

tayfun_byr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MİNİ 2 nin ace ve giodan farkı nedir arkadaşlar ben de mini 2 alacağım ama doğru bi seçim midir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben de ace vardı kardeşimde gio. Pek farkları yoktu ekran boyutu daha büyüktü ace, kamera flaşı vardı geri kalan donanımsal olarak aynı. Bir de ace siyah göze hitap ediyor. Arka kapağı kaymayan kapak çok hoş. Ama her ikisinde de çoğu oyunu oynayamıyorsun. Telefon hafızası doldukça telefon çok ağırlaşıyor(uygulamaların hepsi telefona yüklendiği için çabuk doluyor)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dedektör yüzünden kulagından 5cm uzak tut gelio yakınlastır gidio