Win7 Format Sonrası

Bu konuyu okuyanlar

KağanİSMAİL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.
Arkadaşlar, Win7 'ye format attıktan sonra bazı resim ve belgeleri açmamaya başladı.
Mesela bir PDF belgesini açmak istediğimde verdiği hata "Belge açılamıyor.Erişim Hatası"
Harici sabit diskte bu dosyalar ve başka bir yere kopyalamaya da izin vermiyor.
Veya bazı resimleri açmak istediğimde "Dosyanın bulunduğu konuma doğru erişim izniniz olmadığınız için, Windows Fotoğraf görüntüleyici bu belgeyi açamıyor."

Yönetici hakları ile ilgili bir sorun mu var acaba? Nasıl düzeltebilirim bunu.
Dosyalara bir şey olmamış olsunda.

Bir de son olarak bilgisayar açıldığında hemen gelen şifre ekranını nasıl kaldırabilirim acaba?

--- Mesaj Güncellendi ---

Arkadaşlar, bilen arkadaşlar lütfen yardım etsin.

Sertifika ile ilgili bir sorun mu acaba?
Bir de şimdi deneme fırsatım yokda, bu Windows 'ta açılmayan dosyalar Ubuntu 'da açılır mı?

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Sondan başlıyorum cevap vermeye.

1) eğer dosyalar zarar görmediyse ubuntu veya herhangi başka işletim sisteminde bu dosyayı açabilirsiniz.

2) Denetim Masası\Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması\Kullanıcı Hesapları yolundan parolayı kaldır demeniz yeterli

3) Sorunun windosa format atmandan kaynaklanmamıştır. Ya bir işlem yapmışsın ve windows kayıt girdilerine veya önemli dosyalarına zarar vermişindir yada virüs yemişsindir o sabepten garip sorunlar baş gösteriyordur. Öncelikle sorunun kaynağını net tespit edersen ve sorununla alakalı daha net yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.

KağanİSMAİL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş çok teşekkür ederim cevabın için.Format atmadan önce hiçbir sorun yoktu.Virüs falan hiçbir şey yoktu.Formattan sonra oldu.
Dediklerini yapıp, buraya sonucu yazarım yine.

Bir de şöyle garip bir durum var:
harici sabit diskin içinde bir sürü dosya var.Benim kendi özel klasörüm var.Sadece o klasör içinde sıkıntı çıkarıyor. Diğer klasörlerde falan sıkıntı yok.

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Bir de şöyle garip bir durum var:
harici sabit diskin içinde bir sürü dosya var.Benim kendi özel klasörüm var.Sadece o klasör içinde sıkıntı çıkarıyor. Diğer klasörlerde falan sıkıntı yok.

Sana kapsamlı bir virus taraması ve malware taraması tavsiye ederim. Bak ikisi aynı şey değil ona göre.

KağanİSMAİL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Avira yüklü, malware taraması için hangi programı önerirsiniz?

Ben anlamadım ki neden sadece tek klasör de böyle sıkıntı veriyor?

KağanİSMAİL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dediğim gibi herhangi bir virüs ya da malwere nedeniyle olmamış.Anladığım kadarıyla EFS yüzünden ve format sonrası sertifika silindiği için böyle yapıyor.Dosyalar yeşil renkte...
Lütfen artık bu yeşil renkli dosyaların çözümü var deyin.

djmuji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım formattan önce hdd den yer kazanmak için sıkıştırma yapmışsın ya da dosyaları şifrelemişsin. Bildiğim kadarıyla format attığın için sıkıştırılan dosyaları tekrardan açamıyorsun. Daha önce de başıma gelmişti. Bir sürü fotoğrafım silinmişti. Geçmiş olsun kardeşim. Bildiğim kadarıyla bunun bir çözümü yok. Umarım derdine derman olacak birisi çıkar karşına..

KağanİSMAİL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım formattan önce hdd den yer kazanmak için sıkıştırma yapmışsın ya da dosyaları şifrelemişsin. Bildiğim kadarıyla format attığın için sıkıştırılan dosyaları tekrardan açamıyorsun. Daha önce de başıma gelmişti. Bir sürü fotoğrafım silinmişti. Geçmiş olsun kardeşim. Bildiğim kadarıyla bunun bir çözümü yok. Umarım derdine derman olacak birisi çıkar karşına..

Ya ben kendim bir şey yapsam, neyse.Bu mal Windows ne yapmışsa kendi yapmış.Daha önce de defalarca format attım.Hiçbir şey olmadı. Sıkıştırma falan da yapmadım.

Bir çözümü olmalı ama nasıl işte?
Ve Microsoft 'ta da vardır çözümü ama güvenlik için vermiyorlardır tabi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
2a8d9626ff30b360afeba1 şu şekilde bir dosya var d nin içinde. böyle üç tane var değişikl isimlerde. nedir buuu