20 yaş üzeri araçlar hurdaya

Bu konuyu okuyanlar

Edirneli

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Devlet, 20 yaş üzerindeki araçların hurdaya ayrılmasını teşvik edecek. Vergisinin yüzde 25'i ödenen aracın tescil kaydı silinecek.

57chevyhurda.jpg

Başbakan Yardımıcı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek düzenledikleri ortak basın toplantısında Tasarruf Teşvik Paketi'nin detaylarını açıkladı.
Pakette yer alan detaylardan biri de 20 yaş üzeri araçlara getirilecek yeni uygulamayla ilgili. Bakan Şimşek, 20 yaş üzerindeki araçların hurdaya ayrılmasını da teşvik edeceklerini vurgulayarak, şu bilgiyi verdi:
”Karayolu taşımacılığında karbondioksit emisyonunun azaltılması ve ömrünü tamamlamış taşıtların hurdaya ayrılarak bertaraf edilmesi amacıyla daha önce geçici süreli olarak yapılan 20 yaş ve üzeri taşıtların hurdaya ayrılması halinde, biz bu yeni düzenlemeyle taşıt sahipleri adına tahakkuk eden Motorlu Taşıtlar Vergilerinin yüzde 25’inin ödenmesi şartıyla, kalan vergi aslı, gecikme zammı, gecikme faizi, vergi cezaları ve tescil plakasına kesilen idari para cezalarının tamamının tahsilinden vazgeçeceğiz ve taşıtın tescil kaydının silinmesi uygulamasını getireceğiz.”

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Maliye Bakanlığı'nın hurda teşvik düzenlemesi binek araçları hedefliyor" dedi.

Milliyet

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Kimse hurdaya çıkarmaz aracını. Sonra neye binecek? Gerçi şimdi de binemiyor ama en azından bir "arabası" var.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Sanki halkta keyfinden biniyodu 20 yaş üstü araçlara.

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
ÖTV indirimi yapsınlar bak nasıl gidiyor eski arabalar 3'e 5'e...

Edirneli

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Aslında geç kalınmış bir teşvik bir sürü son kullanma tarihi geçmiş araç var.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tabi eski araclar onların umrundamı kendileri lüks araclara biniyolar verin eski araclara 4 . 5 lirada bak nasıl toplanıyor eski araclar fakirin borcu bitermi eski aracı var bir elinde başka neyi olur bunuda devlet diyorki bak fakir ya borcunu öde ya arabanı ver ötv dediyin verirsin arac başı 5 bin varsa aracın borcu siler geri kalanını verirsin vatandaşa. 100. 25 vergi indirimi yapacaksınızda bu vatandaşın cebinde varmı 100. 25 de istiyorsunuz ya hep bu vatandaştan istiyorsunuz birde siz verin bu vatandaşada görelim .Hadi fakirin vergi borcu yok eski aracının eeee ne olacak bu arac yine giden fakirin eski aracımı valla ben fakirim birde eski aracımız var ben aklımdan gecenleri, yazdım gerisini devletimiz bilir fakiri madur etmeyin de ne yaparsanız yapın .......saygılar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya arkadaşlar bilgisi olan paylaşsın benim araç borcu falan yok ama26 yasında herhangi para öduyorlarmı
bu konuda bana yardımcı olabilrmisiniz ........

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şimdi haberlerde aldığım bilgiye göre 20 yaş üstü araclar trafiye cıkamayacakmış söyleyin ozaman şimdi benim 1993 model aracım var herşeyi ful egoz muaynesine kadar var aracların deyerini verecekmisiniz ki aracları trafiğe cıkarmayacaksınız tabi vurun garibana zengin binsin 100 milyonluk araca gözünüz garibanın ekmeyinde onu da alın evet eski araclar toplanacaksa evraklarında eksik olanlar toplanabilir ama siz muayneden direk gecen bir aracı tırafikten nasıl cekeceksiniz anlamış deyilim sigortaya zam dediniz 150 liraya yaptırdığımız sigortayı 400 liraya yaptırdık yapın bakalım almayın mazlumun ahtını cıkar aheste aheste ama garibanı üzmessiniz inş benden bu kadar

WolfeXtreme

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1980 model Opel Manta GTJ 1.3 lt arabamız var. bulunduğumuz şehirde sadece bir tane. nadir arabalardan. çalışır durumda. ufak tefek sorunları var. ancak araba ölümden dönmüştür. neredeyse araba fiyatına tamir parası harcanmıştır. niyetimiz antika yapmaktır arabayı. gidip hurdaya vermek olmaz.

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ıyı guzel ama yaslı arabası olanın arabasını degerınde alın herkes versın arabasını yenı alacagı araba ıcınde tesvık verın adam cıkarsın hurdaya yoksa nıye cıkarsın adam elınde ayagını yerden kesen bı arac varken bıraz halkı dusunun be gafıller herkes sızın gıbı kahvaltıda havyar yemıyor a bencıl Allahtan korkmazlar...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
88 model Renault 11 alacam 1.4 motorlu .
Korkumdan alamıyorum , öğrenciyim gidiş geliş yapacam , yani yapmam lazım . Param yetmiyor daha düzgün ve az yakanına .
Kıl oldum şu yasaya..!

Bu arada yüksek model arabamız zaten var ama ben diğer ezik insanlar gibi " oh iyi oldu bu eski arabalar toplandı " diyecek kadar bencil bir insan da değilim...

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
88 model Renault 11 alacam 1.4 motorlu .
Korkumdan alamıyorum , öğrenciyim gidiş geliş yapacam , yani yapmam lazım . Param yetmiyor daha düzgün ve az yakanına .
Kıl oldum şu yasaya..!

Bu arada yüksek model arabamız zaten var ama ben diğer ezik insanlar gibi " oh iyi oldu bu eski arabalar toplandı " diyecek kadar bencil bir insan da değilim...

Bence alsan birşey olmaz ama yine de araştır.
Ayrıca eski arabaların toplanmasına sevinmek neden bencilce olsun ki. Broadway vardı bizde 91 model, keşke bizim elimizden çıktığı gibi şimdiki sahibi de elinden çıksa. Herkes adam gibi arabaya binse.
O eski arabalar hem çevreye(inan bu konu araba için umrumda değil) hem de cebe zararlı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
borcu olmayan 3 bin masraf ettiğim vizeli her belgesi tam aracım var. bunu çöpe mi attıracak devlet 30 yaşında diye.. böyle vicdansızlık olmaz yaparsalar haram olsun fakirin hakkı

Son mesajlar