Facebook'ta Ad-Soyad Araması Kalktı

Bu konuyu okuyanlar

NevermoreTR

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Yaklaşık 2-3 hafta önce devreye sokuldu.

Facebookta artık yeni hesap açanların Ad-Soyad'ı arandığında profili aramada çıkmıyor.Bunun nedeni ise gizlilik politikasının değişimi.Eğer yakınlarda hesap açmış olan bir arkadaşınız var ve bulamıyorsanız E-posta veya telefon numarasından aramada bulabilirsiniz.

Önceki gizlilik ayarı:
Ekli dosyayı görüntüle 7654
Yeni gizlilik ayarı:
Ekli dosyayı görüntüle 7655

Benim görüşümce Facebook'un yaptığı yeni gizlilik ayarı saçma olmuş.Mesela dışarıdan biri seni biliyor fakat telefon numaranı veya e-mail'ini bilmiyor seni nasıl bulacak ki?

Dr.Yunus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
telefonumu mailimi herkesle paylaşmak zorunda mıyım arkadaş ya saçmalığa bak :D [video=youtube;u557U70KlnM]http://www.youtube.com/watch?v=u557U70KlnM[/video]

WebNick

Profesör
Reaksiyon puanı
12
fb kullanmıyorum kafam rahat tavsiye ederim

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ben isim yazınca aradağım kişi çıkıyor :)

cashpoint

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Facebook kendi sonunu kendi hazırlayacak demedi demeyin

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Yapılan uygulama bencede saçma olmuş!!!
Bence facebook'un eski popularitesi yok ve git gide kendini bitiriyor.
Şahsen ben giripde vakit harcayacak birşey bulamıyorum artık hafta 1 falan giriyorum.

cristogi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yapılan uygulama bencede saçma olmuş!!!
Bence facebook'un eski popularitesi yok ve git gide kendini bitiriyor.
Şahsen ben giripde vakit harcayacak birşey bulamıyorum artık hafta 1 falan giriyorum.

Hemen hemen aynı şekilde, katılıyorum ahmeta'ya

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Benim anlamadığım şu kimse kusura bakmasın.

Sürekli değişiklikler olur ve herkes tepki gösterir.

Facebookta sağ panel değişmişti.. Tepki gördü...

İçerik değişti tepki gördü...

En sonda zaman tüneli(timeline) değişti ve herkes iptali için değişik değişik yollar denedi..

Birincisi beğenmediysen zaman tüneline geçmezsin, ikincisi de Feysi kullanmazsın. Dert ettiğin şeye bak :)

yavuz_4106

Dekan
Reaksiyon puanı
51
Zaten soyadını bile zor hatırladığım arkadaşlarımın e-posta adresini telefon numarasını nereden bilecekmişim ? :D

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
[MENTION=53957]yavuz_4106[/MENTION] 'nın da söylediği gibi, sözde eski okul arkadaşlarını bulmak numarasıyla ortaya çıkmış olan Facebook; adını bile hatırlamakta zorlanılan "ilkokul arkadaşlarını"n e-mail adresini nereden bilsin insanlar diye bir soruyla karşı karşıya. :)

ssslytherin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
zaten kaç kişi eski arkadaşını bulup da onunla görüşmüş ki? :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
küllüm yalan haber denedim kendi profilimi eposta ve telefonla aramalara kapattım ama aramalara adımı soyadımı yazınca çıkıyor ve üstelik ad ve soyad aramalarına kapatamıyorsunuz profilinizi yani adınızı soyadınızı bilen yada bilmeyen herkes görebiliyor gizlenmek gibi bir ihtimaliniz yok

Sailor Moon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende şunu anlamıyorum. adı üstünde eski. neden eski arkadaşlarımı bulmaya çalışayım ki. zaten görüşeceğim kişiyle görüşüyorum. üstelik yeni arkadaşlıklar edinmişim. bana saçma geldi:)

Yalpagan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Google+ kullanıcı sayısı sürekli artıyor. Facebook'un saçma hareketleri de bir etken oluyor. Ama millet zamanla alışacaktır. Facebook'un daha bi' 5 yıl ömrü var.

Daha önce Timeline (Zaman Tüneli) az tepki görmedi. Ama şuan herhangi bir tepki yok. Kullanıcılar alıştı çünkü.