D sürücüsü sistem geri yükleme

Bu konuyu okuyanlar

aklidenge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar.. benim çok büyük bi sorunum var kuzenim flsh belleği biçimlendirmek yerine yanlışlıkla D sürücünü biçimlendirmiş. ve benim bütün hayatım o sürücüde. hiç bir şey kalmadı herşeyim gitti yaklaşım 40 GB bunu nasıl geri getirebilirim ne olur yardımcı olun :(

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Windows içerisinde Sistem Geri Yükleme noktası var ise geri getirebilirsin. Eğer ki herhangi bir aktivite olduysa bir java güncellemesi, bir windows update çekmiş ise o tarihe geri döndürüp eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsin. Eğer bu da olmazsa Recuva isimli programı indirip D sürücüsü üzerinde hiç bir klasör kopyalama yada klasör işlemi açmadan programı çalıştır. O bulabildiği kadarını çıkartacaktır.

Ancak bu şekilde kurtarabilirsin. Kolay gelsin ve geçmiş olsun umarım geri alabilirsin :)

aklidenge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
walla geri yükleme noktası yok o dediğin programı denedim saçma sapan şeyler buldu benim dosyalarıda buldu fakat onları farklı kaydederken hatalı kaydediyo bitek resim ve müzik üzerinden deneme yaptım ne resim açılıyo nede müzik :(

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
walla geri yükleme noktası yok o dediğin programı denedim saçma sapan şeyler buldu benim dosyalarıda buldu fakat onları farklı kaydederken hatalı kaydediyo bitek resim ve müzik üzerinden deneme yaptım ne resim açılıyo nede müzik :(

Peki. Recovery isimli programlar olması gerek o tür bir recovery programı kullanmayı da dener misin?

Sistem geri yükleme noktasının olmaması çok kötü bir durum. Başka türlü bir veriyi getiremeyiz.

GassipGirl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
tüh yaaa benim de başıma gelmişti valla ücretsiz programlar pek işe yaramıyor lisanslı olanlarda buluyor ama geri getirmk için satın al diyor :):) Allah yardımcın olsun

--- Mesaj Güncellendi ---

umarım başarırsın

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4

aklidenge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar recuva iyi program ama buldugu dosyaları kaydetmiyo mesele 4 mb'lik müziği yine 4 mb olarak kaydediyo ama açılmıyo resimlerde aynı şekilde :S

--- Mesaj Güncellendi ---

pardon yanlış anlattım easy recovery buldugu verileri kaydetmiyo recuva ise kaydediyo fakat açmıyo(hasarlı dosya gibi)

del!a$k

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
get data back pro yu kullanın harici bir hdd yede kurtarılan verileri gösterin mutlaka geri gelir yalnız bir şey var ne kadar çok program denersen o kadar veri kaybıda söz konusudur bu da aklında olsun !

Root-Sistemci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bazı yazılımlar var Microsoft Office Yazılımlarını word excel. gibi birde jpg png uzantılı dosyaları geri getiriyor. ama diğer türlü ücretli yazılımlar geri getiriyor.ben askerdeyken bir yazılım görmüştüm formattan sonra tüm hdd geri getirmişti. programın adını da not almıştım sonradan kaybettim.çok aradım netten bulamadım. yani birazda şansa kalmış

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tamamen sildiginiz dosyaları belgeleri vs. programsız geri getirmenin 2 yöntemi var.

Bu uygulamayı Shift Delete yaparak sildiginiz dosyalarınızıda geri alabilirsiniz.

Birinci Yöntem;

Kaybolan dosya klasör tabi silinende herşeyi geri getirmek için başlat menüsünden çalıştırı
(Baslat ---> Calistir ---> msconfig ---> ) tıkla "msconfig" yazın.
Çıkan ekranda sistem geri yükle yazısını tıklayın ve bilgisayarınızı istediğiniz tarih önce ve sonra ya getirin yani dün sildiniz.
Dünün tarihini yazın dünki bilgisayarda olan herşey orda olacak tarihler enson format atma veya enson bu işlemi kullandığınız tarihine kadar var.

İkinci Yöntem;

Baslat ---> Calistir ---> cmd ---> dedikten sonra
Öncelikle Bunun icin Ms Dos Komut istemine gecmelisiniz , burada Debug Komutunu Verip ? Yazip Enter Tusuna Basarsaniz Zaten Yönergeleri Görürsünüz Burada isimize
Sadece L Yanİ Load Yarayacaktir Daha Sonra
R Yazip Enter'a Basarsaniz Yazmaclar Gelir Buradan isimize Yarayacak Olan Sadece Cs Yanİ Code Segment 'dir, simdi Yapmaniz Gereken Debug Komut Satirina Şu Komutu Yazmaktir
Lcs:100 0 13 1 Komutunu Yazip Floppy'e(Disket Sürücü) baglanmaktir , Neden Floppy derseniz Olayin calisabilirligini size daha iyi gösterebİlmek icin . Cünkü ortada silinmis bir veri var ve bunu Hdd'de aramakla diskette aramak arasinda
daglar kadar fark var, ama pratik olsun diye disket sectİm .Bu arada Disket Kodlari , yukarida yazan 0 ve ayrica 1 'dir.
Yani 0 ve 1 disket icin, 2 Ve Yukarisi KaÇ Hdd sürücüsü varsa ona göre siralanir. yanİ siz eger
Lcs:100 2 13 1 demis olsaydiniz
C:\ Hdd sürücüsüne baglanirdiniz . Buradakİ 13 1 kismi ise yalnizca İz ve Sektör Numaralaridir
Bilmeniz gereken bir olay yok yani , simdi esas olan kisma gelelim

Evet arkadaslar aslinda diskinizde silinen
verinin ilk harfi yerine . isaretcisi atanir yani veri tam olarak silinmez,siz Silmis oldugunuz verinin ismini
bu sayfada D Tusuna basacak yani Dump Arayacaksiniz Bu islem dosyayi bulana kadar devam eder.
Dosyayi Buldugunuzda yapmaniz gereken ;
167a:0000 E5 20 00 A0 00 9a Ee Fe-1d F0 4f 03 55 12 45 31 .po.txt
gibi birsey buldunuz aslinda aradiginiz sey Ali.txt dosyasiydi diyelim baktiginizda A Yerİne . iŞareti var yani bu dosyanin silindigini gösterir biz simdi E0000 yazip Enter tusuna basacagiz
sonra karsimiza su gelecek 167a:0000 Cd.
Burda daha önce E5 yazilmis. Bunun anlami silinmis demek , biz simdi A ' nin Hexadecİmal Karsiligi olan 41 Yazarsak yani
167a:0000 Cd.41
Wcs:100 0 13 1
Verimizi eski bulundugu yere Ali.txt olarak yeniden konumlandirmis oluruz . Bu isin programlari da var ama bu yolu bilmekde iyi, cünkü temel bilgi bu ...

aLınTı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim d sürücüyü yanlışlıkla biçimlendirdim şimdi girmiyo.:( giriyorum yeniden biçimlendirilsin mi diyo :( lütfen yardım edin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
logo go proğramı kullanmaktayım data sı silinmiş onu tekrar dan nasıl getiririz yardımcı olursanız memnun olurum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba bende de aynı sorun oldu flash bellek dıye d surucusunu bıcımlendırdım

S

suat_060614

SDN Okuru
windows7 biçimlendir diyerek dosyalar gittiiiiiiii nasıl geriye getirebilirim

Son mesajlar