Samsung Galaxy SII pembe camera sorunu (Hakem Heyeti ...?)

Bu konuyu okuyanlar

elmasuyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung galaxs S2 telefonumun kamerasında pembelik sorunu var daha önecede bu sorun için forumda konu açmıştım telefonu vatan bilgisayardan aldım 12 .günü kameradaki soruu gördüm tuttum telefonu vatan bilgisayar iade ye verdim onlarda telefondaki bu sorunun yazlımsalmı donanımsalmı olup olmadıgını bilmedikleri için servise yollayıp ordan gelecek cevaba göre hareket edeceklerini söylediler 1.5 hafta beklerim telefon geri geldi sorunun nedenini aynen servis fişine yazdıklarını fişin fotosunu linkte görebilirsiniz .

http://imageshack.us/photo/my-images/35/20120402203105.jpg/

Telefon ilk yollamamda bu fiş ile beraber geldi bende vatan bilgisayarda müşteri hizmetlerinde telefonu alır almaz orda görevli ile baktım telefonu aynı anda tekrar geri yolladım dün telefon gene geldi arıza sorunu devam ediyor gelen yeni servis fişide eskisiyle aynı şeyi içermekte sorun parklık ayarlarındanmış ya arkdaş madem parlaklık ayarlarından yapta bizde görelim cin olmadan adama çarpacaklar sanki benim başka s2 kullanan yakınlarım yok madem sorun parlaklık ayarından neden onda yok ta bende var ayarlarıda aynı şekildeyken benim burada asıl sormak istediğim konu şu müşteri hizmetlerindeki bayan bana hakem heyetine gitmemi söyledi saolsun ben şimdi hakem heyetine gidip ne yapmama gerek hiç bir bilgim yok orada bayan anlattı ama ben o moral bozukluğuyla onu anlamadım aklımda bir kaç soru var
1-hakem heyetine giderken telefonu yanımda götürmelimiyim ve telefonun kutusu ve aksesuarlarıda yanındamı olmalı ?
2-telefonu hayete vedik diyelim bu telefon ne kadar süre orada sonuca varacak uzun sürermi ?
3- ve son olarak bu telefon için hakem heyeti benim tarafımda olurmu sonuç ne olur tahminen ?

Telefon ile ilgili internette çok araştırdım yaptım sorun yazlımsal değilmiş bir çok kişide aynı sorun var ama servis hakkında kayda deger bir bilgi bulamadım o yüzden konuyu açama geregi duydum.

internette bulduğum benim sorunumla bire bir aynı olan bir video:http://www.youtube.com/watch?v=GoI0PZnjcfA
Kendi telefonumla çektiğim bir fotoğraf (evin tavanı):http://imageshack.us/photo/my-
images/696/20120402150156.jpg/

Dr.Yunus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya hafta sonu s2 veya note almayı düşünürken bu konu keyfimi kaçırdı :(

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Hakem heyeti filan yok arkadaşım senin telefonun 940 tl üzerinde olduğu için tüketici hakları mahkemesine başvurman gerekecek. Telefon fatura bedeli 940 tl altı iste ticaret ve sanayi odaları bakıyor. Bu meblağın üstünde ise sen mahkemeye veriyorsun yani dava açıyorsun.

Sana bir iki ay sonraya mahkeme tarihi verirler. Gidersin derdini anlatırsın. Hakim ne karar verirse ona uyarsın. Ama söyleyeyim baştan mahkemeyi kaybedersen 550 tl para ödersin avukat vekalet ücreti.

Tabi mahkemeye başvurcaksan illa dilekçe yazman lazım bunu da iyi araştır kendin derim avukata filan gidersen 100 kağıdını alır.İllerde Adalet saraylarında oluyor bu tüketici hakları mahkemesi. 12-15 tl bir pul ücreti var onun dışında bir şey ödemiyorsun tabi kaybetmezsen :)

Yanlış okumadıysam sen iki defa aynı sorun için gönderdin telefonu ve düzeltemediler öyle mi ? Yasaya göre bir ürün aynı bir yıl içerisinde aynı sebepten 3 defa garantiye giderse ve yapılamaz ise yenisinin verilmesi mecburidir. Eğer böyle bir durum yaşarsan hukuksal üstünlüğün doğar.

Bana sorarsan boşver pembeliği filan o telefonların çoğunda varmış o problem kullanmaya devam et :) çünkü bu işlere girersen en az 4 ay uğraşırsın.

elmasuyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hakem heyeti filan yok arkadaşım senin telefonun 940 tl üzerinde olduğu için tüketici hakları mahkemesine başvurman gerekecek. Telefon fatura bedeli 940 tl altı iste ticaret ve sanayi odaları bakıyor. Bu meblağın üstünde ise sen mahkemeye veriyorsun yani dava açıyorsun.

Sana bir iki ay sonraya mahkeme tarihi verirler. Gidersin derdini anlatırsın. Hakim ne karar verirse ona uyarsın. Ama söyleyeyim baştan mahkemeyi kaybedersen 550 tl para ödersin avukat vekalet ücreti.

Tabi mahkemeye başvurcaksan illa dilekçe yazman lazım bunu da iyi araştır kendin derim avukata filan gidersen 100 kağıdını alır.İllerde Adalet saraylarında oluyor bu tüketici hakları mahkemesi. 12-15 tl bir pul ücreti var onun dışında bir şey ödemiyorsun tabi kaybetmezsen :)

Yanlış okumadıysam sen iki defa aynı sorun için gönderdin telefonu ve düzeltemediler öyle mi ? Yasaya göre bir ürün aynı bir yıl içerisinde aynı sebepten 3 defa garantiye giderse ve yapılamaz ise yenisinin verilmesi mecburidir. Eğer böyle bir durum yaşarsan hukuksal üstünlüğün doğar.

Bana sorarsan boşver pembeliği filan o telefonların çoğunda varmış o problem kullanmaya devam et :) çünkü bu işlere girersen en az 4 ay uğraşırsın.

3 defa ürünü servise yolladığım zaman hukuki üstünlügün dopar demissin peki ben ürünü 2 defa yolladım 3. defa aynı sorundan yollasam bişey değişirmi çünkü telefonun arızası olmadıgını söylemişler bunun bu durumda 3 defada yollasam bişey değişirmi .

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
3 defa ürünü servise yolladığım zaman hukuki üstünlügün dopar demissin peki ben ürünü 2 defa yolladım 3. defa aynı sorundan yollasam bişey değişirmi çünkü telefonun arızası olmadıgını söylemişler bunun bu durumda 3 defada yollasam bişey değişirmi .

3. defa da yollayıp hala problemi çözemedilerse hukuk artık sizin yanınızda demektir :)

Dr.Yunus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
alakası yok ama benim yengemin buzdolabı bozulmuştu . 3- 4 kere servise yolladık bakım yapıp gönderdiler. en sonunda yine sorun devam edince verdik kalayı şikayet edicez mahkemeye vericez dedikten sonra geldiler sıfırını getirdiler . 1 yıldan fazlada kullanılmış olmasına rağmen . bence 3 kere de yolla ve baya bi sert konuş . verelim yenisinide şundan kurtulalım desinler CİDDİYİM .

elmasuyu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aradım servisini baya kaylayladım mahkeyeme verecegim, tüketici hakem heyetine baş vuracagım falan dedim karşı taraftan gelencevap şu 'Tabi bu sizin en doğal hakkınız hakkınızı arayın' dedi :) Yani işe yaramadı .)