Dizüstü bilgisayar touchpad çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

micoli27

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bilgisayarın donanımları normal bir şekilde çalışırken format atarak xp ye geçtim. tekrar format atarak w7 yükledim ama bu kez daha önce normal bir vaziyette çalışan touchpad çalışmamaya başladı bütün driverları yükledim ama nafile....
yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler :)

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Laptop un markası ve modeli nedir?
Sitesine girince kendi touchpad programını bulabilirsin.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Driverlar yüklü ise Fn+F10 ile touchpad kilidi aktif olmuş olabilir. Tuşlara basıp deneyin.

micoli27

Doçent
Reaksiyon puanı
1
windows 7 32 bit 64 bit?

--- Mesaj Güncellendi ---

32 bit: http://goo.gl/dSQfd
64 bit: http://goo.gl/FybNh

ve ya istersen burdan pc ni seç kendin indir touchpad driverini.
http://www.packardbell.com.tr/pb/tr/TR/content/download
kardeş sağolasın indirdim az önce yükledim ama yine çalışmadı tık yok..

--- Mesaj Güncellendi ---

Driverlar yüklü ise Fn+F10 ile touchpad kilidi aktif olmuş olabilir. Tuşlara basıp deneyin.
fn+f10 yaptım ayrıca touchpade ait led te yanmıyor...

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Benimde touchpad çalışıyor ama touchpadi kapatma özelliği çalışmıyor windows 8 cp de . :D

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Cihaza recovery ile format atma işlemine geçtiğinizde touchpad çalışıyor mu ?
ya da
Cihaza herhangi bir format CD-DVD si ile format atarken touchpad çalışıyor mu ?

Çalışıyorsa en azından donanım arızası gibi bir derdiniz yok demektir... (Yazılımsal olarak yoğunlaşırız duruma) Fakat yukarıdaki bahsi geçen işlemler esnasında, touchpad de algı problemi ya da hiçbir tepki alamama sorunlarıyla karşılaşıyorsanız donanımsal bir arıza meydana gelmiştir...

micoli27

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Cihaza recovery ile format atma işlemine geçtiğinizde touchpad çalışıyor mu ?
ya da
Cihaza herhangi bir format CD-DVD si ile format atarken touchpad çalışıyor mu ?

Çalışıyorsa en azından donanım arızası gibi bir derdiniz yok demektir... (Yazılımsal olarak yoğunlaşırız duruma) Fakat yukarıdaki bahsi geçen işlemler esnasında, touchpad de algı problemi ya da hiçbir tepki alamama sorunlarıyla karşılaşıyorsanız donanımsal bir arıza meydana gelmiştir...
dvd ile format attıktan sonra çalışmadı. bence donanım arızası var çünkü denetim masasından "fare" ye girdiğimde sadece usb girişli fareyi görüyor..

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
bnm bilgisayarımda touch pad çalışmiyor  bilgisayarım acer aspire 5742z internetten driver indirdim işe yaramıyor ne yapmayılyım?

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Çalışırken bir anda mı çalışmamaya başladı. Yoksa format attıkdan sonra mı başladı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
leptop açılırken touchpad çalışıyo fakat bi siteye girince çalışmıyor .büyük ihtimalle driverler yüklü napabilirim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya yardım edin olmuyor Asus bilgisayarım var modeli nerde yazıyor bilmiyorum touchpad dosyasıda yok denetim masası yada program files de yok pynsd diye bi dosya felan nerden bastıysak tuşa :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
f6 tuşu fareyi aktif edip devre dışı bırakır...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Allah sizden bin kere razi olsun sayenizde problemimi çözdüm meğer touch pad kilidini aktif etmişim fn+f7 ye basinca düzeldi çok sevindim tşkler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yardımcı olabilirmisiniz ya bnde yönlendiremiyorum kendi kendine birşerler yapıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim bilgisayarım exper thoucpad çalışmıyo her yolu denedim napmam lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bilgisayarımı alalı daha ay oldu bütün dediklerinizi yaptım fn+ f1 f2 f3 f4 f5 ama olmuyor laptobumun kendi fare çalışmıyor oyun oyken birden bire çalışmamaya başladı 3 gündür usb ile idare ediyorum lütfen yardımcı olun windows 7 kullanıyorum synaptics le alakası yok :/

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar windows 7 güncellemelerinden sonra toucpad tam olarak çalışmıyor. benim pc samsung asusta da bunu yaşadık. aşağı yukarı vs fonksiyonlar çalışmıyor. henuz çözüm bulamadım...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimki çok acayip pc de fare denen bişey çalışmıyo kendi fare mi taktım çalışmıyo başka takıyoz çalışmıyo anlamadım ışık yanıyo ama nafile pc de 2 tane yer var takmak için birisine hoparlör diyerine pc soğutucusu takıyom çalışıyo ama fare takınca çalışmıyo 4 tane başka pc de çalışan fare taktık olmuyo bilen varsa cevp versin LÜTFEN

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
touchpad sol üst köşesine (bazılarında led vardır orada o ledin üzerine) çift tıklarsanız touchpad devreye girer yada devreden çıkar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
fn+f10 a bas orda üsstte secenekler cıkacak . ordan touchped i kapatmış olabilirsin onu aç ....benimkide calısmıodu . onu açtım oldu mutlaka dene belkide bu kadar kolay bişeydir...:) :cool::clap:

asline07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
touchpad ve mouse kesi kesik çalışma gösteriyor, bazen hiç çalışmıyor, çalışmadığı anda işlemci işığına bakıyorum, işlem çok fazla ama o işlemler bitiyor biraz olsun çalışmaya başlıyor bazen de tam çalışıyor.Bazen tocuh pad çalışırken mouse (bazen de tam tersi)çalışmıyor.Evde topraklama problemi olabilir zira bir prizde var diye biliyordum başka prize taktım aynı şey.Mesela buzdolabının kapısında falan hafiften titreşimler var.Ama adaptörü çıkardım sadece pilde çalışırken de olabiliyor bunlar.Yani hem evden hem de adaptörden yana mı dertliyim acaba. Başka basit bir yol var mı denemem gerek. Bu bios tekrar yükleme olayına girmeye cesaret edemiyorum açıkçası.Adım adım çok basitçe anlatan bir yazı olsa onu da bulamadım az karışık ve riskli geldi bana.Fn+F10 denedim şu anda problem yok ama adaptörü çıkartmıştım takınca Fn+F10 da yaramadı.Laptop Medion denen bir marka yıllardır kullanıyorum problemsiz süper bir cihazmış ama bu olay yeni çıktı.Medion sitesinde bendeki tipinin driverları yok, Mediona email attım ama bu tip olan kendileri dışında ihracatla gelen cihazlara ait bilmemne konusuymuş o yüzden bu tipe destek driver yokmuş muş.Cihazı migros kampanyasıyla almıştım tabii garantisi dolalı çok oldu ve nigrosunda yapacağı sanırım beni Medion'a yönlendirmek olacak. Ondan da hayır yok.Bunun için başka bir tipin driver denemesi de yaramaz herhalde. Zira bölgemde yetkili servis yok ve rastgele birine tamire vermeye de güvenmiyorum genelde adam gibi teste tabi tutmadan halloldu diye savıyorlar.Kendim halletmek için sırasıyla neler yapabilirim?
Yardımcı olacaklara hele email adresime yazabilirseniz ( [email protected] ) şimdiden sonsuz teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
TOSHİBA Windows 8 ek mouse takınca kendi mouse 'si çalışmamaya başladı ne yapabilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:tt2:arkadaşlar allah sizden razı olsun bendede aynı problem vardı sorun kalktı çok tşkrler :D :clap:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benikide laptobu açtığımda calışmıyor uykuya alıp actığımda calışıyor acaba dokunmatik mause mi bozuldu yoksa donanımsalmıdır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
laptopumun touchpadi tutukluk yapıyor windows 8 kullanıyorum laptopu daha yeni aldım sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
henüz 3 gün önce aldığım toshıba bılgısayarın touchpad ı bozuldu yardımlarınızı bekliyorum.

windows8

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...