Bilgisayar Açılmıyor Yardım Lütfen

Bu konuyu okuyanlar

Erhan Aslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben bugün ilk defa şirketin bilgisayarında internete girdim haberleri okurken birden bire dondu bilgisatar ctrl+alt+delete yaptım düzelmedi sonra yanlışlıkla bilgisayarı güç dügmensinden kapattım sonra pc açarken bilgisayarınızı olagan şekilde başlatın penceresi geldi bütüm komutları denedim ama hiç birinde açılmadı sürekli başa dönüyor ve bilgisayarınızı olagan şekilde başlatın penceresi geliyor formatta atamıyorum ana server oldugu için bütün bilgiler silinmeden nasıl açabilirim pcyi cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Hiç uğraşmadan, bir linux live cd ile verilerini yedekleyip format atsan olmaz mı :*

Erhan Aslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
elektr10 dedi ki:
Hiç uğraşmadan, bir linux live cd ile verilerini yedekleyip format atsan olmaz mı :*

Bilmiyorum kardeş denerim şuan evdeyim pazartesi şirkete gidince kontrol edip sonucu yazarım peki kardeş xp cdsini takıp onarım seçenegini çalıştırsam düzelirmi

tertunc

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
21
bende haber okurken (yeniasırda) oldu aynı olay

Erhan Aslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Talha Ertunç dedi ki:
bende haber okurken (yeniasırda) oldu aynı olay

Peki kardeş nasıl çözdün söylesende bizde çözsek mümkünse çözüm formatlamak olmasın

kyalben

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xp cd sini takacaksın sonra onarım yapacaksın yoksa sıfırdan 98 cdsi kur sonra xp kur başka çaren yok :(

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Erhan Aslan dedi ki:
elektr10 dedi ki:

Bilmiyorum kardeş denerim şuan evdeyim pazartesi şirkete gidince kontrol edip sonucu yazarım peki kardeş xp cdsini takıp onarım seçenegini çalıştırsam düzelirmi
Düzelebilir ama en garantisi bu dediğim.Onarmaya çalışırken küçük bir dalgınlıkla yeni bir windows kurarsan onca veri gider.O yüzden temkinli cevap vermeye çalıştım :) Onarmayı biliyor ve hata yapmayacağını düşünüyorsan en güzel yöntem o tabi ;)

Erhan Aslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kyalben dedi ki:
xp cd sini takacaksın sonra onarım yapacaksın yoksa sıfırdan 98 cdsi kur sonra xp kur başka çaren yok :(

Tamam kardeş haklısın dedigin gibi önce onarım modu deniyicem olmasa mecbur format atıcam ana server çünki o olmadan hiç bi işlem yapamıyoruz

Erhan Aslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
elektr10 dedi ki:
Erhan Aslan dedi ki:
elektr10 dedi ki:

Düzelebilir ama en garantisi bu dediğim.Onarmaya çalışırken küçük bir dalgınlıkla yeni bir windows kurarsan onca veri gider.O yüzden temkinli cevap vermeye çalıştım :) Onarmayı biliyor ve hata yapmayacağını düşünüyorsan en güzel yöntem o tabi ;)

Eyvallah kardeş yardımların için onarmayı bilmiyorum kendi pcmde deniyicem onarmayı sonra şirketinkine uyguluyucam dedigin gibi yanlış bişeyde veriler gidebilir

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Bilmiyorsan ben kısaca söyleyeyim :)
[XP kullandığını varsayıyorum]
Normal format atar gibi ilerliyorsun."Windows XP'yi kurmak için enter'a onarmak için R'ye basın" dediği yerde "enter"a basacaksın, R'ye değil.Disk bölümlerini gösterdiği yerde tekrar "kurmak için enter onarmak için R" seçeneklerini soruyor.Burada XP'nin kurulu olduğu bölümü seçip R'ye basacaksın işte.
Kolay gelsin ;)

burock

Doçent
Reaksiyon puanı
0
elektr10 dedi ki:
Normal format atar gibi ilerliyorsun."Windows XP'yi kurmak için enter'a onarmak için R'ye basın" dediği yerde "enter"a basacaksın, R'ye değil.Disk bölümlerini gösterdiği yerde tekrar "kurmak için enter onarmak için R" seçeneklerini soruyor.Burada XP'nin kurulu olduğu bölümü seçip R'ye basacaksın işte.
Kolay gelsin ;)

aynen katılıyorum...

Erhan Aslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
elektr10 dedi ki:
Kolay gelsin ;)

Eyvallah kardeşim sagolasın

Son mesajlar