TTnet fiber internet kampanyası

Bu konuyu okuyanlar

ttnetping

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba herkese
şuan 8mbite kadar sınırsız internet kullanıyorum taahhüt bitti ayda 59 tl ödüyorum

20mbite kadar fiber internet sınırsız (50gb) 54.90 tl 24 ay taahhüt ile. yani 24 ay taahhüt verirsem suanki 8mbıtten daha az ödeyeceğim ama sizlere bir danışayım dedim

oturduğum yere superonline fiber döşemiş ama apartmanlara kutu koyması için apartmandakilerle izin cıkması felan lazımmıs bu da sanırım 2-3 ayı bulurmus ayrıca kesin değil kutunun bedava koyulacak olmasına rağmen karşı çıkacak cinsler olabilir
ayrıca ttnet kutuyu apartmana değil sokak başına koyuyormuş sanırım bu kutu olayı apartman icinde olmasıyla sokakta olması cok farkediyor mu?
ttnet fiber kullananlar memnun mu değil mi dile getirirse sevinirim.
herkese teşekkürler

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
fibernet kullanan şanslı:( arkadaşlar,yorumlarınız bekleniyor.

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
Superonline için herkesin izin vermesine gerek yok. SAdece yöneticinin bir imzası yeter. Superonline beş kuruş almadan binanıza tüm altyapıyı kuruyor. Hatta başka yerden taahhütün varsa onuda karşılıyor.

Sen yöneticiyi kafala ya da bizde bu hizmetten faydalanmak istiyoruz de. İster TTNET ister superonlie fiberde binaya kablo döşenecek bunun da kaçarı yok haberiniz olsun.

keyfinikatla_tablo.jpg

24 Ay Taahhütlü

keyfini_katla_02_24_ay_taahhut_v01.png

12 Ay Taahhütlü

keyfini_katla_03_12_ay_taahhut_v01.png

[h=2]Taahhütsüz[/h]
keyfini_katla_04_taahhutsuz_v01.png

http://www.superonline.net/kampanya-detay?k=15&d=fiber-internetle-keyfini-katla&t=0

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
superonline ın kampanyası daha sağlammış.

ttnetping

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benımde tercıhım superonlıne ama yönetici karar çıkartmak felan gerek dedi apartman sakinlerine sorulması gerekiyormuş sanırım karar için. gerçi bedava olan birşey neyi sorulacaksa. dediğim gibi tercihim superonline ama kesin olmadığı için ttnet fiber kullananlara sorayım dedim.
bi yerde okudum superonlıne bınanın ıcıne koyuyormus kutuyu ttnet sokak başına gibisinden.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
burda bence adil kullanım kotası da önemli. bildiğim kadarı ile süperonline kotayı uyguluyor. ttnette ise aboneden aboneye değişiyor. ben bugüne kadar adslde hiç adil kullanıma takılmadım mesela. eğer ttnet fiber abonelere de adil kullanım kotasını işletmeyecekse tercih edilebilir. çünkü 20 mb hızdan 1 mb hıza düşmek berbat bir durumdur tahminen. :)

ttnetping

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet bende hep aşıyorum ama hızım düşmüyor 6.5mbit hep sabit hız
bir de bu fiberle ping düşer mi

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Nasıl oluyor da Süperonline 500GB adil kullanım kotası verebiliyor iken TTNet 125GB veriyor.?
Var mı bu konuda bilgisi olan? Ya da TTNet in de bu yönde bir arttırımı veya yeni bir tarifesi olacak mı?
Biz şirket olarak 100 MB. Fiber internete geçmek üzereyiz. Şirket olduğumuz halde bu konuda bize yardımcı olmuyor ttnet ama süperonline 500 gb. adil kullanım verebiliyor. ?

Bu işin neresi adil şimdi.?
[MENTION=113509]TTNETDestek[/MENTION]

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
evet bende hep aşıyorum ama hızım düşmüyor 6.5mbit hep sabit hız
bir de bu fiberle ping düşer mi
Hemde ping 2-3 oluyo :) tabi AKK aştınmı normal olarak ta ping düşüyor. 20Mbit hızla 2-4 arası pingim olurken 1 mbitte 24 bazende 30 a çıkabiliyor ping. Ama adsl ve fiberin 1mbiti arasında indirme olarak değil ama sayfalarda gezinmede belirgin bi hız farkı var.
Ne kadar adil kullanım kotasından nefret etsemde "Superonline" ttnetin yanında can dır(boş yere telefon parası almaz) :D

Bilimzeka

Doçent
Reaksiyon puanı
0
süper online alacaktım türkcell e gittim ama ben kayseride oturuyorum daha alt yapısı döşenmedi dedi bunu döşnmesi ne kadar zaman alır talas tarafına falan döşemişler

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Yaklaşık 10 dakika önce 444 0 375 yani ttnet aradı ses kaydı bana netdisk hediyeli net limitsiz tarifemi hiçbir ek ücret ödemeden NETDİSK Hediyeli FİBERNET LİMİTSİZ 'e geçirdiklerini söylediler. (20 mbit'e kadar - kota 50gb ) Şimdilik bir değişiklik olmadı. Hadi hayırlısı.

ffffnyp.jpg

1865110843.png

Kendilerini sevmem ama yiğidi öldür hakkını ver. :D

8mbit'e kadar tarifemle 10mbit kullanıyordum zaten , şimdi 3,45 mbit'lik bir artış olmuş evet. Herhalde metronetin apartmana gelmesi hızımın artmasında en büyük etken , çünkü metronet fiber kablo kullanıyor.

Konya- Bosna Hersek Mahallesi

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
Fiber kablo döşemeden nasıl fiber internete geçiriyorlarmış ben de onu merak ettim. Bildiğimiz telefon kablosundan fiber teknolojisi mi veriyormuş TTNET :)

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Fiber kablo döşemeden nasıl fiber internete geçiriyorlarmış ben de onu merak ettim. Bildiğimiz telefon kablosundan fiber teknolojisi mi veriyormuş TTNET :)

Valla hiç fiberim olmadı bilmiyorum. Şu an normal duvardan iki kabloyla çekiyorum.

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
Fiber internet için bildiğimiz telefon kablosu olmaz. Özel bir alt yapı gerekir. Yakın zamanda TTnet evinize yeni hat çkmediyse olmaz.

Bizim buralarda evlere TTnet fiber kablo döşemeye başladı. Daha öncesi sokaklara hat çekti.

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Fiber internet için bildiğimiz telefon kablosu olmaz. Özel bir alt yapı gerekir. Yakın zamanda TTnet evinize yeni hat çkmediyse olmaz.

Bizim buralarda evlere TTnet fiber kablo döşemeye başladı. Daha öncesi sokaklara hat çekti.

Şunu açıklığa kavuşturalım. Fiber de duvardan iki kabloyla çekilmiyor mu? Apartmanda metronet var onlar fiber döşedi. Ondan yararlanıyor olabilir miyim?

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
Bilemicem metro neti. Ancak ben superonline cılara TTNET sizin fiber altyapınızı kullanabilir mi diye sordum kullandırtmayız, onlar kendi altyapısını kullanır dediler. Cat6 kablo kullanıyorlar sanırım.

TTNET in size fiber hizmet verdiğini sanmıyorum. VDSL hizmetini Fiber diye veriyorlardır. Yani çakma fiber olabilir. Dediğim gibi sokanızda çalışma olacak, ablo döşenecek. Hadi bunu görmediniz. Binanıza büyük bir kutu kurmalılar. Binanız da yeni değilse eğer Cat6 kablo döşemek zorundalar. Yoksa fiber hikaye...

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Bilemicem metro neti. Ancak ben superonline cılara TTNET sizin fiber altyapınızı kullanabilir mi diye sordum kullandırtmayız, onlar kendi altyapısını kullanır dediler. Cat6 kablo kullanıyorlar sanırım.

TTNET in size fiber hizmet verdiğini sanmıyorum. VDSL hizmetini Fiber diye veriyorlardır. Yani çakma fiber olabilir. Dediğim gibi sokanızda çalışma olacak, ablo döşenecek. Hadi bunu görmediniz. Binanıza büyük bir kutu kurmalılar. Binanız da yeni değilse eğer Cat6 kablo döşemek zorundalar. Yoksa fiber hikaye...

:D 20mbit'e kadar zaten ben 13 rahat alıyorum. Bundan önce 8mbite kadardı 10 alıyordum .Yani illa 20 şart değil. Zaten 20mbit de garanti değil. O yüzden sorun yok çakma falan. Hız arttı mı arttı. Sen kıskanıyor musun beni :D eheuhehe?

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
Ya ne kıskancam :) Ttnet seni ayakta uyutmaya çalışmış, seni bilgilendirelim dedik yav:) İlla bu şekil söyletcen:)

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Ya ne kıskancam :) Ttnet seni ayakta uyutmaya çalışmış, seni bilgilendirelim dedik yav:) İlla bu şekil söyletcen:)

Kardeşim zaten şaka yapıyorum ne kıskanacaksın herkesin interneti kendine. :D Ancak adamlar özet olarak internetin hızlanacak dediler ve internet +3 , +4 mbit kadar hızlandı. Yani sonuç olumlu. Bu işlerden de az çok anlıyorum o yüzden beni ayakta falan uyutamazlar ki bu karşıdan gelmiş bir teklif. :) Şimdi adamları arayıp hizmetiniz ayıplı mı , kötü mü , hızım yavaş mı demeliyim? :)

despair

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel kampanya bence. Kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşınlar.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Kardeşim zaten şaka yapıyorum ne kıskanacaksın herkesin interneti kendine. :D Ancak adamlar özet olarak internetin hızlanacak dediler ve internet +3 , +4 mbit kadar hızlandı. Yani sonuç olumlu. Bu işlerden de az çok anlıyorum o yüzden beni ayakta falan uyutamazlar ki bu karşıdan gelmiş bir teklif. :) Şimdi adamları arayıp hizmetiniz ayıplı mı , kötü mü , hızım yavaş mı demeliyim? :)
Fiber internet deyip te hala 20 mbite kadar demek ve ardından 13.5 mbit internet vermek ayıp değilde nedir?

Hızınız artmış sorun yok ama fiberle bile 20 mbite kadar demeleri çok saçma bence.

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Fiber internet deyip te hala 20 mbite kadar demek ve ardından 13.5 mbit internet vermek ayıp değilde nedir?

Hızınız artmış sorun yok ama fiberle bile 20 mbite kadar demeleri çok saçma bence.

O noktada kesinlikle haklısın. Millet gbite dayandı biz yeni yeni çift hanelere ulaştık.

Ja.McFly

Asistan
Reaksiyon puanı
3
demekki fiber değil. Fiberde "e kadar" diye bi tarife dünyanın neresinde var.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Yaklaşık 10 dakika önce 444 0 375 yani ttnet aradı ses kaydı bana netdisk hediyeli net limitsiz tarifemi hiçbir ek ücret ödemeden NETDİSK Hediyeli FİBERNET LİMİTSİZ 'e geçirdiklerini söylediler. (20 mbit'e kadar - kota 50gb ) Şimdilik bir değişiklik olmadı. Hadi hayırlısı.

ffffnyp.jpg

1865110843.png

Kendilerini sevmem ama yiğidi öldür hakkını ver. :D

8mbit'e kadar tarifemle 10mbit kullanıyordum zaten , şimdi 3,45 mbit'lik bir artış olmuş evet. Herhalde metronetin apartmana gelmesi hızımın artmasında en büyük etken , çünkü metronet fiber kablo kullanıyor.

Konya- Bosna Hersek Mahallesi
TTNET seni kandırmış. fiber falan değil bu. bildiğin adsl2+. Fiber için evine ayrı kablo döşenecek. özel modem verilecek. bunların hiçbiri yapılmamış. ben 16 mb adsl2+ tarifesindeyim, hızımız neredeyse aynı. hatta benim pingim daha iyi.

kazıkçı TTNET...

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
TTNET seni kandırmış. fiber falan değil bu. bildiğin adsl2+. Fiber için evine ayrı kablo döşenecek. özel modem verilecek. bunların hiçbiri yapılmamış. ben 16 mb adsl2+ tarifesindeyim, hızımız neredeyse aynı. hatta benim pingim daha iyi.

kazıkçı TTNET...

:D :D ttnet beni mi seni mi kandırmış şimdi otur bir daha düşün? :D

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
gurur meselesi yapmaya gerek yok. :D ben 3,5 mb zarardayım, sen 6,5 mb. :p
İyi ki yazdım ya , millet hızıma taktı. Kardeşim adamlar 20mbit dememiş 20mbit'e kadar demişler, uyarı da yazmışlar "hat ne kadar desteklerse" gibisinden. Ben halimden memnunum. Gönül isterdi ki hepimiz gbitlerle gezelim , adil kullanım kotası olmasın falan ama yok işte...

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
İyi ki yazdım ya , millet hızıma taktı. Kardeşim adamlar 20mbit dememiş 20mbit'e kadar demişler, uyarı da yazmışlar "hat ne kadar desteklerse" gibisinden. Ben halimden memnunum. Gönül isterdi ki hepimiz gbitlerle gezelim , adil kullanım kotası olmasın falan ama yok işte...
kimsenin amacı seni kızdırmak değil ki? ttnetin eleştiriyoruz. bunun senle ilgisi yok. sen hızından memnun olabilirsin. ancak bir başkası superonline fiber gibi zannedip, ttnet fibere geçip hüsran yaşayabilir. bunu engellemek için konuna yazıyoruz. şu ana kadar senden başka da ttnet fibere geçen yok sanırım bu forumda. :)

şahsen seni kızdırmış veya gücendirmişsem özür dilerim.

dediğim gibi, burda senlik bir durum yok. biz ttneti eleşitiriyoruz. :wink:

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
kimsenin amacı seni kızdırmak değil ki? ttnetin eleştiriyoruz. bunun senle ilgisi yok. sen hızından memnun olabilirsin. ancak bir başkası superonline fiber gibi zannedip, ttnet fibere geçip hüsran yaşayabilir. bunu engellemek için konuna yazıyoruz. şu ana kadar senden başka da ttnet fibere geçen yok sanırım bu forumda. :)

şahsen seni kızdırmış veya gücendirmişsem özür dilerim.

dediğim gibi, burda senlik bir durum yok. biz ttneti eleşitiriyoruz. :wink:

Yok dostum anlıyorum. Kızmadım zaten de. Olay benlik değil gibi zaten. Çünkü ben zaten memnun bir şekilde internetimin tadını çıkartıyordum.TTnet arayıp 20mbit'e kadar yapacağız dedi. Ben de memnun oldum. O kadar. Belki adamlar bana gerçek manada fiber vermiyorlar olabilir ama hattın desteklediği kadar fibere yakın hizmet vermeye çalışıyor olabilirler.