Araç ruhsatı kayboldu, yenileme için ne yapmak gerekir?

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Ne yaptıysam bulamadım arkadaşlar ruhsatı.

Sanırım temizleme aşamasında kayboldu. Ruhsat yenileme için ne yapmamız gerekir? Son zamanlarda giden var mıdır?

valente_italy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle geçmiş olsun....Ben Trafik Müşaviriyim...Sizde aracınıza ait bir ruhsat fotokopsi yoksa araç dosyası vardır..ruhsat kabının içinde bulunması gerekn trafik sigortası ve eksoz muayene kartını da kaybetmiş olduğunuz için her hengi bir servisten eksoz emisyon ölçmünüzü yapıp belgenizi alınız..( bu işlemi TÜVTÜRK İstasyonlarında da yaptırabilrsiniz..)--kaybolan trafik sigorta poliçenizi yaptırdığınz acenteden bir suret çıkartınız ...Aracınızın vergi borcu..ogs kaçak geçis ve trafik cezası olmadığından emin olunuz..GİB.gov.tr....bunlarla birlikte TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarından randevu almanız gerekmektedir...Aracın Tüvtürk de Fenni Muayene Ve Tesbitleri Tamamlandıktan Sonra..TC. Kimliğinizde Kayıtlı Olduğunuz İlçe EM.Müd.Randevu ALarak Ruhsat Zayii İşemini Seçerek İşleminzi Yaptırabilirsiniz,..Yada Ben Şahım ve Firma Traifk Müşawrilk Hizmeti Wermekteyiz..Vekalet Yolu İle Bu İşlemi Takip Ettirebilirsiniz...eğer Ruhsatınız Kaybolmasında Şüpheli bir Durum Var İse En Yakın Eminyetten Kayıp Eşya KArakol Tutanağı Düzenletiniz...Saygılarımla...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Bombasiniz hocam.

Cok tesekkurler.

Epey is var gibi. Baslayayim bugun :(

valente_italy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sistemli çalişmakta fayda war..teknik olarak yapmam gerekn ne warsa buradayim...siralamya dikkat edersek her şey tereyeğindan kil çekmiş gibi gelecek inşalllah...hadi kolay gelsin.. :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Yapacak da bi dünya iş var :) bugün yetiştiremeyeceğim herhalde. Polise yakalanırsam bu şekilde ne desem yırtarım?

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Polis yakalarsa fena lafta anlatamazsın

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
[MENTION=2]Troy[/MENTION] hemen sana yardımcı olalım, 555-39-39 Akbay Trafik Müşavirliği... Eyüp veya Ali diye telefona iste sana ne yapılması gerektiğini anlatsın yardımcı olsun.. Özellikle benim ismimi verirsen işlerini daha kolaylıkla halletmende yardımcı olurlar..

Plakan hangi şubeye bağlı onuda söylersen elimden geleni yaparım ;)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
hemen irtibata geçiyorum o zaman :D sağ olasın. reklam gibi oldu ha :D

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
benim motor bağlandı ve şimdi de ruhsatı bulamıyorum nasıl ruhsat yenıletip çıkarmam lazım nasıl yapacam

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ruhsatı bütün yaprakları trafik sigortası dahil herşeyi kayboldu muayne tarihide 2 yıl geçmişti bu cezayı bana ödetirler mi acaba yoksa sasdece muayne parasımı alıcaklar?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
hep garantili araba aldığım için hiç muayene görmedim bugüne kadar SDN Okuru :D yardımcı olamayacağım pardon.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aracın ruhsatı kayboldu ve hiç bir belge yok yeniden cıkartmak için ne yapmam gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim aracım da yeni ve henüz muayene tarihi gelmedi, ruhsatım da kayboldu sanırım. Benim de muayene ettirmem gerekiyor mu?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
yine de muayene ettirmeniz gerekiyor sdn okuru

storm61

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Yüce SDN okuru cevap bekliyor sayın Admin :)

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Haftasonu da muayene var arkadaşlar. Randevu alabilirsiniz. Hatta ben son muayeneyi cumartesi günü yaptırdım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bir sorm hafta sonu randevu alınıyomu ?
tüv türk sitesine girmek çok mu zor ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben ruhsatımı kaybettım, ama arabamı da su an ben kullanmıyorum yanı anlattıgınız o olcumlerı falan da yaptırmam mumkun degıl napabılırım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yua bi araç alacam arakadaşlar ama araç sahibi vefat etmiş çocuklarıda reddi mirasta bulun muş yani şu anda ruhsat yok napabilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar;

Eger vizeniz ve sigortanız devam ediyor ise , sigortadan belgeyi tekrar cıktı alın (ücretsiz ) , gidin trafiğe , kaybettim .

Ek 1 formu ve dilekce doldurun ( genelde karşı tarafta bu işi yapan fotokopiciler var +15 tl)

+165 TL ödeyip alıyorsunuz. Nerdenmi biliyorum dün aldım :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Araç ruhsatimin isim yazan bölümü kayboldu bunun için ne yapmam gerekir emniyete gitsem muayene isterlermi yine?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu formalite, şa şa nedir yahu? Tazmanya'da bile daha kolay. Ceket giymenin kolay yolu varken, niye bacaktan geçirtip giydirmeye çalışıyorlar ki. Anladım, bu ülke adam olmaz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şimdi aracımda 2 icra var ruhsatımı değiştiremiyorum aracım şirket adına ne yapamam gerekli

S

SDN Okuru

SDN Okuru
izninizle benimde bir problemim var yaklaşık 12 yıldır yatan sigortası muaynesi olmayan bir araç borç karşılıgı bize gecti ve aracın sadece tek yaprak ruhsat nüshası var kardeşim araç sahiblerinden tam yetki vekalet aldı bu hafta aracın satışını alacagız ve muayne yaptırıcaz sormak istedigim alım satım,ruhsat yenileme muayne izlemem gereken yol nedir birde ne kadar harç öderim bu gecen 12 yıl zarfına aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
önce vergi borçlarını ödemen gerekiyor. vergi dairesinden borcu yoktur belgesi aldıktan sonra, trafik şubeden geçici ruhsat ile muayeneye götürmen lazım. muayeneden sonra da yeniden trafik tescile gelerek yeni ruhsatı alabilirsin.