TTNET Adil Kullanım Kotası

Bu konuyu okuyanlar

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Müşteri hizmetlerinden az önce aradılar. Konuyu burada belirtmiştim. Adil kullanım kotasının biz program geliştiricilerine gereksiz ve yetersiz kaldığını istenmeyen bir uygulama olduğunu söyledim. Oda bana BTK ile alınan karar gereği artan denetimler nedeniyle uygulandığını Türkiyedeki tüm firmalar tarafından uygulandığını söyledi. Bu zamana kadar böyle birşey olmadığını söyleyince sistemdeki hata ve yetersizlikten dolayı bu kotanın bana başvurmadığını söyledi. Bende kimi interneti sohbet için kullanır onlara o kota yeterde artar bile fakat biz eski aboneler ve program geliştiricileri için yetersiz 100 GB da yapsanız bir anlamı olmadğını söyledim. Görüşmenin kayıt olduğunu ve önerimi değerlendireceklerini söylediler. Sizinde bilginiz olsun istedim. Saygılar.. İyi forumlar.. [MENTION=113509]TTNETDestek[/MENTION]

-MuzaffeR-

Superlative Сasual Dating - Real Women
Reaksiyon puanı
4
Müşteri hizmetlerinden az önce aradılar. Konuyu burada belirtmiştim. Adil kullanım kotasının biz program geliştiricilerine gereksiz ve yetersiz kaldığını istenmeyen bir uygulama olduğunu söyledim. Oda bana BTK ile alınan karar gereği artan denetimler nedeniyle uygulandığını Türkiyedeki tüm firmalar tarafından uygulandığını söyledi. Bu zamana kadar böyle birşey olmadığını söyleyince sistemdeki hata ve yetersizlikten dolayı bu kotanın bana başvurmadığını söyledi. Bende kimi interneti sohbet için kullanır onlara o kota yeterde artar bile fakat biz eski aboneler ve program geliştiricileri için yetersiz 100 GB da yapsanız bir anlamı olmadğını söyledim. Görüşmenin kayıt olduğunu ve önerimi değerlendireceklerini söylediler. Sizinde bilginiz olsun istedim. Saygılar.. İyi forumlar.. [MENTION=113509]TTNETDestek[/MENTION]

duyarlılığın için teşekkürler. Bir öğrenci olarak film müzik programlar indirerek nerdeyse 200 gb indirme yapıyorum. Ancak ttnet'in bu kotayı kolay kolay arttırmayacağını düşünüyorum. Bu işe Btk'nın el atması lazım.

sercangüler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dediği doğru arkadaşlar BTK nın kesin kararı var tüm ISS sağlayıcıları artık adil kullanım koyuyorlar fakat her ISS de kotalar farklı TTnet 25 GB Superonline 50 yaptı diğerleri hakkında bilgim yok.Ama yakın zamandada superonline muhtemelen 50 gb dahada yükseğe çekecektir.

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Kim bilir günde kaç tane öneri gidiyordur ve kim bilir kaç tanesine değerlendireceğiz diyorlardır acaba...

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Beyler sizde haklısınız kimsenin sizin elinizden korsan oyun,film,müzik,dizi,program vs. indirme hakkınızı almaya hakkı yok ki hepimiz o terabaytlarca indirilerin aslında ne olduğunu biliyoruz. Bu adil kullanım kotasını tasvip etmemekle birlikte olması gerektiğini düşünüyorum. Şöyle ki internet üzerinde bu adil kullanım kotasına dair bir açıklama buldum : ''Tüm internet kullanıcılarının eşit düzeyde hizmet alabilmesi için geliştirilen bir uygulamadır. Zira tüm abonelerin interneti kullanmaları durumunda şebeke üzerinde oluşan yoğunluktan dolayı sadece o an internete girmiş bir abonenin bağlantısında sorun yaşanabilmekte iken, örneğin sürekli interneti kullanan bir diğer abonenin bağlantısında bir sorun olamayabiliyordu. Oysa bu uygulama ile şebeke üzerindeki yoğunluk dengelenecek ve belirli bir kota kullanımından sonra abonelerin bağlantı hızları düşürülerek, henüz o kotaya ulaşmamış diğer abonelerin hızlı bağlantı hizmeti alması sağlanacaktır.''

-MuzaffeR-

Reaksiyon puanı
4
Beyler sizde haklısınız kimsenin sizin elinizden korsan oyun,film,müzik,dizi,program vs. indirme hakkınızı almaya hakkı yok ki hepimiz o terabaytlarca indirilerin aslında ne olduğunu biliyoruz. Bu adil kullanım kotasını tasvip etmemekle birlikte olması gerektiğini düşünüyorum. Şöyle ki internet üzerinde bu adil kullanım kotasına dair bir açıklama buldum : ''Tüm internet kullanıcılarının eşit düzeyde hizmet alabilmesi için geliştirilen bir uygulamadır. Zira tüm abonelerin interneti kullanmaları durumunda şebeke üzerinde oluşan yoğunluktan dolayı sadece o an internete girmiş bir abonenin bağlantısında sorun yaşanabilmekte iken, örneğin sürekli interneti kullanan bir diğer abonenin bağlantısında bir sorun olamayabiliyordu. Oysa bu uygulama ile şebeke üzerindeki yoğunluk dengelenecek ve belirli bir kota kullanımından sonra abonelerin bağlantı hızları düşürülerek, henüz o kotaya ulaşmamış diğer abonelerin hızlı bağlantı hizmeti alması sağlanacaktır.''
benim ne indirdiğim iss'yi mi bağlar beni mi ? verdiğim paranın karşılıuğı almak istiyorum ben. indirdiğim dosyaların içeriğine kolay kolay kimse karışamaz. madem crackli oyun, sınırsız film - müzik indirmemiz istenmiyor o zaman bu sitelere bir engel konsun , benim hızıma değil.

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
hmm. demek ki cem yilmaz abimizin daha fazla kablio dosemesi lazim :p
yetmiyo yani onca dosenen kablolar, diyosunuz ?
yada muteahit/(ev satis kooperatifi) usulu olmayan seyi satiyolar sonra aldiklari parayla yapmayi planliyolar diye de yorumlanabilir :p
yada cem yilmazin dosedigi kablolbar kullanima acilmadi mi nedir ?

by10ur

Müdavim
Reaksiyon puanı
7

Açıklama çok saçma geldi bana şebeke üzerinde oluşan yoğunluktan dolayı demişler 115tl verenlere şebeke yoğunluğu işlemiyor ama demek'ki altyapıları var ki 8 mb e kadar limitsiz tarifesi ve daha üstlerini verebiliyorlar sorun şebeke yetersizliği olsaydı limitsiz tarifler olmazdı kısacası bize diyorlar ki kardeşim bundan sonra böyle 8 mb e kadar netlimisiz kullanıyorsan hızın düşecek akk den sonra nedeni şebeke yetersizliği ama sen 115 tl verirsen biz sana şebeke sağlarız demek oluyor bu açıklama ayrıca korsan indiren indirme bağımlılığı olan adam 10mb hızı olsa da 1mb hızı olsa da onu kafasına koyduysa indirir 1 saat de değil de 10 saat de indirir okula giderken yatarken pc yi açık bırakır gene indirir sadece bu terabaytlara ulaşmaz 200,300 gb olur 10 mb iken 1 ayda indirdiği her şeyi 3,4 ayda indirir korsan hız limiti düşürülerek engellenemez yasal yaptırımları yürürlüğe koyarak engellenebilir hız ile hemen korsanı bağdaştırmayın indiren adam gene indirir her şekilde benim gibi

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
gerci sanayi/ticaret bakandliginin ilgilenmesi gereken alt sinir olmali ust sinir satisi yapan sirketin sorunu olmali bence. yani usulsuzluk olmadigi surece karismamalilar. tabi burada ozel bi durum sozkonusu gibi ya neyse :/ .

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
benim ne indirdiğim iss'yi mi bağlar beni mi ? verdiğim paranın karşılıuğı almak istiyorum ben. indirdiğim dosyaların içeriğine kolay kolay kimse karışamaz. madem crackli oyun, sınırsız film - müzik indirmemiz istenmiyor o zaman bu sitelere bir engel konsun , benim hızıma değil.
Diyelim!dediğin gibi oldu sınırsız özgürce indiriyorsun herkes indiriyor senin gibi doya doya. Bu seferde yeni konular açılıp internet çok yavaş bir yere bağlanamıyoruz ttnet sen ne biçim servis sağlayıcısın .... değiştireceğim ... sayfa sayfa konular açılacak ben Londra'da yaşıyorum ve aynı uygulama burada da var. Sadece Türklere TTnet'e özgü değil bu durum. Keyfiyetten de değil tek amaç adil hizmet ve yoğunluğu önleme. Ayrıca kimse sana zorla ttnet kullan demiyor aea malesef tüm ioternet sağlayıcılarda var aynı uygulama nereye gidersen git bu böyle.

-MuzaffeR-

Reaksiyon puanı
4
Diyelim!dediğin gibi oldu sınırsız özgürce indiriyorsun herkes indiriyor senin gibi doya doya. Bu seferde yeni konular açılıp internet çok yavaş bir yere bağlanamıyoruz ttnet sen ne biçim servis sağlayıcısın .... değiştireceğim ... sayfa sayfa konular açılacak ben Londra'da yaşıyorum ve aynı uygulama burada da var. Sadece Türklere TTnet'e özgü değil bu durum. Keyfiyetten de değil tek amaç adil hizmet ve yoğunluğu önleme. Ayrıca kimse sana zorla ttnet kullan demiyor aea malesef tüm ioternet sağlayıcılarda var aynı uygulama nereye gidersen git bu böyle.

peki londrada uygulanan sistem burdaki gibi mi ?

londrada olup olmadığı hakkında bilgim yok ama avrupada şöyle bir şey var : belirli saatler arasında belli bir kota var onu aşınca net yavaşlıyor ayrıca yine belirli saatlerde torrent vs paylaşımı yapılamıyor. bu sayede yoğun saatler gayet rahatlıkla atlatılabilir. ve gece yarısından sonra hat rahatlamaya başladıktan sonra limit yasak vs kaldırılabilir.

peki ya burda ?

50 gb (çok büyük ! ) indirince ayın kalan kısmı 1 mbit bu adil mi ?

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
56 saniyelik videoyu izleyemiyorum :D

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
peki londrada uygulanan sistem burdaki gibi mi ?

londrada olup olmadığı hakkında bilgim yok ama avrupada şöyle bir şey var : belirli saatler arasında belli bir kota var onu aşınca net yavaşlıyor ayrıca yine belirli saatlerde torrent vs paylaşımı yapılamıyor. bu sayede yoğun saatler gayet rahatlıkla atlatılabilir. ve gece yarısından sonra hat rahatlamaya başladıktan sonra limit yasak vs kaldırılabilir.

peki ya burda ?

50 gb (çok büyük ! ) indirince ayın kalan kısmı 1 mbit bu adil mi ?
İngilteredeki sistem de çok benzer Türkiye'ye ancak burada herkes etkilenmiyor o kullanımdan şöyle ki eğer interneti çok meşgul eden birisi isen yani sürekli dosya paylaşımı yapan, peer-to-peer programları denilen programları kullanan ve internetten çok büyük ölçekte veri indiren birisi isen işliyor bu adil kullanım kotası sana. Tıpkı Türkiyedeki gibi ben şu sıralar Türkiyedeyim ve kotam 50 gb'ı çoktan geçmiş olmasına rağmen adil kullanım kotası bana işlemedi işlemeyecek de çünkü internetten gece gündüz devamlı bir şeyler indirmiyorum o 50 gb sınır sadece kağıt üzerinde göstermelik bir şey aslında sürekli bir şeyler indirenler engellenmişlerdir büyük olasılıkla o dosya paylaşımı yapanlar, torrent kullanıcıları ...

-MuzaffeR-

Reaksiyon puanı
4
İngilteredeki sistem de çok benzer Türkiye'ye ancak burada herkes etkilenmiyor o kullanımdan şöyle ki eğer interneti çok meşgul eden birisi isen yani sürekli dosya paylaşımı yapan, peer-to-peer programları denilen programları kullanan ve internetten çok büyük ölçekte veri indiren birisi isen işliyor bu adil kullanım kotası sana. Tıpkı Türkiyedeki gibi ben şu sıralar Türkiyedeyim ve kotam 50 gb'ı çoktan geçmiş olmasına rağmen adil kullanım kotası bana işlemedi işlemeyecek de çünkü internetten gece gündüz devamlı bir şeyler indirmiyorum o 50 gb sınır sadece kağıt üzerinde göstermelik bir şey aslında sürekli bir şeyler indirenler engellenmişlerdir büyük olasılıkla o dosya paylaşımı yapanlar, torrent kullanıcıları ...

tamam hadi ben 220 gb ı geçtim. 38 40 gb da hızı düşürülenler var. onlar ne ?

paradox666

Asistan
Reaksiyon puanı
0
biz internet cafeler bu sorundan muzdarip iken ttnet hiç bişey yapmıyor. tamam hadi bireysel kullanıcıyı anladık ama internet cafe burası aylık 1 tb ye yakın download 150 gb civarı upload oluyor...
bari internet cafelere özel bi kampanya çıkarsınlar ne bileyim fiyatı yüksek hızı yüksek olsun ama sadece kafeler alabilsin bu hattı vergi levhamız var sonuçta..

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
tamam hadi ben 220 gb ı geçtim. 38 40 gb da hızı düşürülenler var. onlar ne ?
Öyle birileri yok bunu az önce sen uydurdun ... Türkiyedeki aldığınız internet hizmeti hız açısından avrupa standartlarında ancak sizin şikayetçi olmanız gereken şey Türkiyede adil kullanım kotası değil internet için ödediğiniz ücretler kesinlikle çok yüksek ingiltere avrupanın en pahalı ülkesi ona kıyasla bile. Eğer forumda konu açılıp tartışılması gereken bir şey varsa bu ücretlerdir ve hizmet eşitliğidir yani Türkiyedeki herkese aynı hızın sağlanabilmesi demek istediğim şehir içiyle kırsal kesimdekiler interneti aynı hızda kullanabilmeli bu konuda yapılması gerekenler yapılmıyor illa bir şeylerden şikayet edecekseniz bunları öneririm

-MuzaffeR-

Reaksiyon puanı
4
Öyle birileri yok bunu az önce sen uydurdun ... Türkiyedeki aldığınız internet hizmeti hız açısından avrupa standartlarında ancak sizin şikayetçi olmanız gereken şey Türkiyede adil kullanım kotası değil internet için ödediğiniz ücretler kesinlikle çok yüksek ingiltere avrupanın en pahalı ülkesi ona kıyasla bile. Eğer forumda konu açılıp tartışılması gereken bir şey varsa bu ücretlerdir ve hizmet eşitliğidir yani Türkiyedeki herkese aynı hızın sağlanabilmesi demek istediğim şehir içiyle kırsal kesimdekiler interneti aynı hızda kullanabilmeli bu konuda yapılması gerekenler yapılmıyor illa bir şeylerden şikayet edecekseniz bunları öneririm

forumu takip etmiş olsaydın söylediğim şekilde hız düşüşleri olduğunu görmüş olurdun.
ve haklısın fiyatlar fahiş denilecek kadar yüksek ama bu olaya btk el atmadan biz bir şey yapamayız.

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Dediği doğru arkadaşlar BTK nın kesin kararı var tüm ISS sağlayıcıları artık adil kullanım koyuyorlar fakat her ISS de kotalar farklı TTnet 25 GB Superonline 50 yaptı diğerleri hakkında bilgim yok.Ama yakın zamandada superonline muhtemelen 50 gb dahada yükseğe çekecektir.

TTNET 'te 50 GB 'a yükseltiyor 1 Nisandan sonra.. Bilginize.. ama yetersiz...

sereg

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

sormazlar mı adama sen uzaydan mı geldın dıye?
benım gıbı donanımhaber ve sdn forumlarındakı ttnet bolumlerını hatim etseydın muzafferın dedıgı sorunlarla karsılasan tonlarrca ınsan oldugunu gorurdun.
hız acısından avrupa standartlarında degıl artık 1mb hızın neresı avrupa standartı? gır bak netindex sıtesıne AKK uygulanmadan oncekı hız ıle 65. sıradaydık yakında bu 1 mb lerle bu sıralama 100 ü geçicek,avrupada bı bızım ayarımızda ıtalya vardı AKK uygulanmadan once o da malum turkıye gıbı yonetıcılerı tarafından talan edılen bı ulke.ingıltere en pahalı ulkesı dıosunda adamlar 40 gb a kadar ınternetı 40 gb kotalı,wıfı noktalarında bedava dakıkalar,%50 telefondan ucuz gorusme,televızyon ıcın dekoderi ayda 50 lıraya verıyor ve adamların kısı basına dusen gelırı 35.000 dolar,bızdekı gıbı 2003 yılında degıstırılen enflasyon sepetı (ananas,tenıs topu fln eklenmıstır enflasyon dusuk gostermek ıcın,yanı o tek hanelı enf rakamları sadece aldatmaca) baz alınarak sısırılme 10000 dolar degıl!

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
sormazlar mı adama sen uzaydan mı geldın dıye?
benım gıbı donanımhaber ve sdn forumlarındakı ttnet bolumlerını hatim etseydın muzafferın dedıgı sorunlarla karsılasan tonlarrca ınsan oldugunu gorurdun.
hız acısından avrupa standartlarında degıl artık 1mb hızın neresı avrupa standartı? gır bak netindex sıtesıne AKK uygulanmadan oncekı hız ıle 65. sıradaydık yakında bu 1 mb lerle bu sıralama 100 ü geçicek,avrupada bı bızım ayarımızda ıtalya vardı AKK uygulanmadan once o da malum turkıye gıbı yonetıcılerı tarafından talan edılen bı ulke.ingıltere en pahalı ulkesı dıosunda adamlar 40 gb a kadar ınternetı 40 gb kotalı,wıfı noktalarında bedava dakıkalar,%50 telefondan ucuz gorusme,televızyon ıcın dekoderi ayda 50 lıraya verıyor ve adamların kısı basına dusen gelırı 35.000 dolar,bızdekı gıbı 2003 yılında degıstırılen enflasyon sepetı (ananas,tenıs topu fln eklenmıstır enflasyon dusuk gostermek ıcın,yanı o tek hanelı enf rakamları sadece aldatmaca) baz alınarak sısırılme 10000 dolar degıl!
Benim yazdıklarımı okusaydın benim de sizin şikayet etmeniz gereken konunun ücretler olduğunu söylediğimi anlardın :) Konuları hatim etmişsin ancak benim yazdıklarımı hatim etmediğin belli ikincisi hatim etmekle olayları bizzat yaşayarak öğrenmek aynı değil ben ingilterede yaşadığıma göre ve hız konusunda 8 mbitlik, 16 mbitlik ve 32 mbitlik hızlar Türkiye'de sunulabildiğine göre demek ki hız altyapısı konusunda avrupayla eşdeğer olduğumuzu teyit edebiliriz. Sen bana laf yetiştirmeye çalışırken ne yazacağını bilemediğinden bu yazdıklarını talihsizlik olarak görüyorum. Bir daha cevap yazarken daha iyi hatim etmen dileğiyle ...

sorgusual

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=72181]DarKeN[/MENTION] Benım iTunes, Digiturk vb gibi yasal olarak internetten film izleyebileceğim üyeliklerim var diyelim, ayrıca youtube'dan hd klip izlemeyi seviyorum diyelim, ayrıca parasını verip yasal olarak satın aldığım programı indirmek istiyorum diyelim bu dediklerimden birini bile doğru düzgün yapamam internet paketim kotalı olduğunda. Almanya'da 30Mbit SINIRSIZ internet + Avrupa ve türkiye'ye sınırsız konuşma yapılabilecek sabit hat + dijital TV kanalları ve TV kutusu 30 Euro iken 60 lira verip rezillik çekmeyi haklı bulamayız...

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
@DarKeN Benım iTunes, Digiturk vb gibi yasal olarak internetten film izleyebileceğim üyeliklerim var diyelim, ayrıca youtube'dan hd klip izlemeyi seviyorum diyelim, ayrıca parasını verip yasal olarak satın aldığım programı indirmek istiyorum diyelim bu dediklerimden birini bile doğru düzgün yapamam internet paketim kotalı olduğunda. Almanya'da 30Mbit SINIRSIZ internet + Avrupa ve türkiye'ye sınırsız konuşma yapılabilecek sabit hat + dijital TV kanalları ve TV kutusu 30 Euro iken 60 lira verip rezillik çekmeyi haklı bulamayız...
Bakın yine aynı şey ben ücretler konusunda sizin %100 arkanızdayım KESİNLİKLE çok yüksek kaçıncı sefer söylüyorum bunu unuttum. Benim değinmek istediğim şey adil kullanım kotası meselesi bu her ülkede var sadece Türkiye'de değil. Avrupanın her ülkesinde bu uygulama var lakin bazı şeyleri açıklığa kavuşturalım. Almanya ile Türkiye'yi karşılaştırmak yanlış olur çünkü Almanya bildiğiniz gibi avrupa teknolojisinin kalbi Türkiye'nin ona yetişmesine zaman var... Ama lütfen şu adil kullanım kotası meselesini bir daha açmayın çünkü bu olmak zorunda ama 50 gb'la mı olur 100 gb'la 200 gbla mı sınırlanır buna servis sağlayıcıları karar verir ben değil. Herkes özgürdür haklısınız ancak sizin özgürlüğünüz benimkini engellediği zaman bu özgürlük olmaktan çıkar o nedenle herkesin eşit hizmet alması için adil kullanım kotası zorunlu ...

CEZALAND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Paket adı: Netdisk Hediyeli NETLIMITSIZ
Kullanmakta olduğunuz limitsiz tarifede kota kullanım limiti ve kota aşım riski bulunmamaktadır.

---
Ha KOTA ha Adil Kullanım limiti, ne fark eder? Sonucu aynı yere çıkmıyor mu?
Hiç değilse kota'lı kullanım da bir fiyat limiti var ne kadar indirsekde ne kadar hızla indirsekde o fiyatı geçmiyor ve hız yavaşlamıyor, kotalıya mı geçsek ne ?!? Hiç değilse hızımız kesilmez (!)

blackhbosss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açıklama çok saçma geldi bana şebeke üzerinde oluşan yoğunluktan dolayı demişler 115tl verenlere şebeke yoğunluğu işlemiyor ama demek'ki altyapıları var ki 8 mb e kadar limitsiz tarifesi ve daha üstlerini verebiliyorlar sorun şebeke yetersizliği olsaydı limitsiz tarifler olmazdı kısacası bize diyorlar ki kardeşim bundan sonra böyle 8 mb e kadar netlimisiz kullanıyorsan hızın düşecek akk den sonra nedeni şebeke yetersizliği ama sen 115 tl verirsen biz sana şebeke sağlarız demek oluyor bu açıklama ayrıca korsan indiren indirme bağımlılığı olan adam 10mb hızı olsa da 1mb hızı olsa da onu kafasına koyduysa indirir 1 saat de değil de 10 saat de indirir okula giderken yatarken pc yi açık bırakır gene indirir sadece bu terabaytlara ulaşmaz 200,300 gb olur 10 mb iken 1 ayda indirdiği her şeyi 3,4 ayda indirir korsan hız limiti düşürülerek engellenemez yasal yaptırımları yürürlüğe koyarak engellenebilir hız ile hemen korsanı bağdaştırmayın indiren adam gene indirir her şekilde benim gibi

valla söyleyecek bişey bırakmadın kardeşim benim
Ekli dosyayı görüntüle 7574
2 aydır yoğun arşiv yapma hızındayken adil sırpıntısı çıktı artık kafaya koyduk 10tb doldurmam lazım :D daha

Boyka26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnş olumlu sonuç çıkar.Kotasız altında kota koymak resmen tüketiciyi sömürmek

attack06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimde hız düşmüyordu ama bu ay düşürdüler nasıl iş arkadaş çözemedim bu işi güya limitsiz paket kullanıyoruz ama neymiş adil kullanım kotası varmış 50gb mış mış 60tl yi her ay çatır çatır alıyolar ama bu interneti halen böyle kazık şeklinde kullanmak koyuyor insana.

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
beyler hep aynı konular sıktı boyle seyler kımse kımseye beles bısey vermez. Sözleşme imzalarken bunları bılıyorsunuz sonrada buraya hep aynı baslık altında aynı konular acılıyor bu forumun sevıyesı baya dustu hıc cıddı bır konu acan kalmadı

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
valla söyleyecek bişey bırakmadın kardeşim benim
Ekli dosyayı görüntüle 7574
2 aydır yoğun arşiv yapma hızındayken adil sırpıntısı çıktı artık kafaya koyduk 10tb doldurmam lazım :D daha
Anladık çok indirmişsin tebrikler maşallah nazar değmesin övünülmesi gereken bir iş yapmışsın da bunu neden koydun buraya amaç nedir?

Ghost34

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
sanırım btk iyice sıkıştırıyor internet sağlayıcılarını, 5 senedir bir kere düşmedi hızım taki dün akşama kadar...