Adalet bunun neresinde!

Bu konuyu okuyanlar

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
700 gram peynir çalan genç 4 yıl, zimmet suçu işleyen Beyaz ise 1 yıl ceza aldı.

Adana’da bir ayakkabı imalathanesinde çalışan 19 yaşındaki Hamza Dal 21 Ekim 2007 tarihinde acıkınca İnönü Caddesi’ndeki bir alışveriş merkezine girdi.

Tedirgin hareketlerde bulunduğu için güvenlikçilerin takibe aldığı Dal, değeri 11.70 YTL olan ve 700 gr gelen bir paket kaşar peynirini cebine koydu. Bir kutu da ayran alıp kasaya giden Hamza Dal, ayranın parasını ödedikten sonra dışarı çıkmak isterken güvenlikçiler tarafından durduruldu. Hamza Dal, kendisine "Parasını ödemediğiniz bir şey var mı?" diye soran güvenlikçilere bıçak çekip kaçmaya başladı.

'KARNIM AÇTI'

Polisler tarafından yakalanan Dal, Adana 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandı. Dal, savunmasında "Olay günü alkollüydüm ve karnım açtı. Cebime peynir koyduğumu görmüşler. Çıktıktan sonra üstüme atladılar. Yere düştüm. Cebimdeki bıçak da düştü. Bıçağı, ’Üzerime gelirseniz kendimi keserim’ diyerek kendime çektim. Pişmanım" dedi ve beraatini istedi. Mahkeme, bıçak tehdidiyle kaşar peyniri gasp etmek suçundan Dal’ı 10 yıl hapis cezasına çarptırdı. Peynirin değerinin az olması nedeniyle cezası 5 yıla indirilen Dal’ın duruşmalardaki iyi hali de göz önünde bulundurularak ceza 4 yıl 2 aya düşürüldü.

Bel-Pa Genel Müdürü Yalçın Beyaz, ise belediye başkanlığı döneminde "görevi kötüye kullanmak" suçundan 11 ay 20 gün, "zimmet" suçundan da bir yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Kaynak

wwhirlwind

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
adalet sistemin carpıklıgına bir ornek daha ne diyelim ki son 6 senedir tek parti iktidarı war ama ...

4017741

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yüce Türk adaleti (benim gözümde sıfır)Cep telefonum çalındı seri nodan buldular adamla mahkemeye çıktık telefonum üzerindeydi hakim ifadelerimizi aldı gidebilirsiniz dedi gidiş o gidiş.Adaletmiş şimdi açtıracaklar Adanalı ağzımı..