4s ios 5.0.1 tüm ayarları sıfırlama sorunu

Bu konuyu okuyanlar

sportakal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhabalar. iphone aleminde yeniyim biraz acemiyim şimdiden kusuruma bakmayın. Geçen hafta iphone 4s aldım hemen jailbreak yaptım mutlu mesud kullanıyordum 1 haftadır. Bu gün yeni çıkan ios 5.1 sürümüne yükseltiyim dedim telefonu ama jailbreak'lı olduğum için yükseltemedim galiba çünkü sürekli hata mesajlarıyla karşılaştım. Daha sonra internette jailbreak nasıl kaldırılır diye araştırdım tek çözümün telefonu restore etmek olduğu bilgisine ulaştım. Restore etmek ne demek bilmediğimden telefonun tüm ayarlarını sıfırlayayım bari dedim.

Velhasılı kelam ios 5.0.1 cihazıma "Tüm Ayarları Sıfırla" dedim bilgilerimin silinmesi onayından sonra telefonun ekranında çizgiler dönmeye başladı (klasik loading hali) yaklaşık 1 saattir dönüyo hiç bir tepki yok. Bu geçen süre normal midir? Bi iş mi geldi telefonun başına acaba?

Yardımlarınızı bekliyorum kafayı yiycem....

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
1 saat normal bir süre değil. Jailbreak kullanıyorsanız hemen güncelleme yapmayın. Yenü sürümün JB'sini bekleyin.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Telefonu kapat ve normal aç. Versiyon yükseltmesini de iTunes üzerinden iOS 5.1 IPSW dosyasını indirerek elle yap...

sportakal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kapatamıyorum telefonu. üst tuşa basılı tuttum tepki yok. başka bi şekilde kapabiliyormuyuz

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Kilit ve Home tuşunun ikisine birden bas, ekran gittiğinde bırak. Normal şekilde açılması lazım. Eğer yine açılmazsa dediğim gibi IPSW dosyasını indir ve telefonu DFU moduna alarak yüklemeyi yap...

sportakal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kilit home tuşuyla beraber kapattım. Normal olarak açıldı, şu an sorun yok kullanıyorum, teşekkür ederim. Peki güncellemeyi daha kolay bir şekilde nasıl yapabilirim DFU modu'ndan falan pek anlamıyorum veya detaylı açıklaması nerede yazıyordur?

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Açılmasaydı DFU'ya alarak yapman gerekirdi. Ama normal açıldıysa iTunes üzerinden direk güncelle diyerek yapabilirsin. Ama eğer içinde hiç bir verin yoksa Restore yaparak son sürüme yükseltmen daha iyi olur. Bu arada 5.1'in hala jailbreak'ı yok haberin olsun...

sportakal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Jailbreak umrumda değil şuan :D çok korktum açamıycam telefonu diye.. tekrardan çok teşekkür ederim. Restore nasıl yapılıyo sorsam çok mu cahil görünürüm :D

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
İtunes'a bağlayın telefonunuzu. Orada göreceksiniz 'geri yükle' tuşu var. restore o anlama geliyor.

sportakal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki son birşey soriym..:D telefona jailbreak yaptığımızda güncellemek için her seferinde restore mi yapmamız gerekicek

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
JB'den sonra telefon üzerindeki OTA sıkıntı yaratıyor. Belki Cydia üzerinde bununla ilgili bir yama vardır ama net bir bilgim yok. Şimdilik JB yapılmış telefonu iTunes üzerinden güncellemek gerekiyor...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimde başıma aynı olay geldi napıcam elma işaretinde takılıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ıphone4s wifi yi açtıgımda tlf kendini resetliyor bu konuda bilgisi olan ve yardımcı olabilecek varmı acaba

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ıphone s4 telefonum var yalnız telefonu apple hesabı kuramadığım için telefonu resetledım yarım elma işareti ekranda ortalama 4 saattir bekliyor açılma kapanma yok ne yapmam gerekiyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bi vakarmısınız benim ipad jailbreakliydi safe mode dan hiç çıkmıyordu pcye bağlamadan sıfırladım ama sıfırlama çubuğu dolmuyor ve dfu mod olmuyor ne yapabilirim ?