Bilgisayarım donuyor acil!!

Bu konuyu okuyanlar

Salih_26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim Bi Sorunum Var Özellikleri; Xp Professional 2002,Pentium[R]Dual-Core CPU ,[email protected],2.00 RAM :mellow: Sorunum Şu ki.. açıldıkdan 3-5 arasında donuyor birdaha da düzelmiyor.Fanlar,Ekran Kartı,DvD Raider kontrol edildi sorunsuz. modda Değil Beygir Mübarek Ama Malesef Normal Modda Çalışmıyor Virüs Olabilir.Bir Sabah Sevinçle Kalktığında Donduğunu Görüyorsun Naparsın? Bekliyorum Acilen.(Format Söz Konusu olamaz Yedeklenemez Var Önemli):glare:

M.Uzun

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
kardeşim xp mi kullanıyorsun hala :) kursana win7 home premium rahat et.

dirent

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Eğer ram arızası değilse virüs olabilir dediğin gibi. Virüs olduğuna göre de ya antivirüs programı kullanmıyorsun ya da yetersiz bir tane kullanıyorsun.
Bilgisayarı açılışta F8 tuşuna basarak açılış seçeneklerinin olduğu ekrana gelin. Ağ desteği ile güvenli modda açıp başlangıçta çalışan programların tümünü kaldırın.
Başlat/çalıştır/msconfig yazıp enterlayın ve çıkan pencerede Başlatma (XP'de başlangıç da olabilr adı) sekmesine gelin ve orada gördüğünüz kutucukların tamamını boşaltın. Bilgisayarı yeniden başlatıp başlatmayacağınızı soracak hayır deyin.
Tarayıcınızı açıp internetten Combofix indirin ve kurun ardından taratın. Sonra Kaspersky'ın deneme sürümünü indirin ve kurun ve ardından taratın. Sonra bilgisayarı baştan başlatın.

Çok emin değilim ama güvenli modda olacağınızdan dolayı kurulum problemi çıkarabilir. Eğer öyle olursa ve açılıştaki bütün programları kaldırmanıza rağmen gene donuyorsa ve ram arızası olmadığınıza emin olarak siz hiç bir işlem yapamıyorsanız ayrıca hard diske de format atamam diyorsanız, hard diskinizi söküp temiz bir bilgisayara Slave olarak bağlatıp oradan taratabilirsiniz.
Kolay gelsin.

Salih_26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadasim bunlar beni asar yapamam dedigin baslangic programlarini kaldirdim fakat olmuyor durumum iyi degil su anda formatada para veremem napicam ben daha once ag destegi ile guvenli modda facebooka girdim 3-5 dk da yine dondu :S eskiden nod 32 kullaniodum sildim onu su anda yok virus programim sizce su alman virusu olabilirmi ? Nolur yardimci olun antalyada oturan varsa yakinsak kasayi bile getirebilirim nolur :S

SIRDAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu konunun yeri burası mı? Yöneticiler uyuyor mu?

imampower11

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Format attıktan sonra sorun devam ediyorsa ram da sorun olabılır yada Hdd de hdd yı tamamen bıcımlendırırn format atın sorun devam edıyorsa ramlerde sorun vardır.

Hocam kusura bakmayın ama format atmadan kurtarmanız cok zor O vıruslerı temızlemek ozellıkle win32 yse Hdd sıfırlamadan her yerden karsınıza cıkar.

Salih_26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Format attıktan sonra sorun devam ediyorsa ram da sorun olabılır yada Hdd de hdd yı tamamen bıcımlendırırn format atın sorun devam edıyorsa ramlerde sorun vardır.

Hocam kusura bakmayın ama format atmadan kurtarmanız cok zor O vıruslerı temızlemek ozellıkle win32 yse Hdd sıfırlamadan her yerden karsınıza cıkar.
format atmaya karar verdim ama nerde ucuz bi şekilde attırabilirim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bak kardeşim benim bilgisayarım windows 7 ultimate 32 bit eski ekrankartım 1 gb dı yandı oda mecbur 2. el 512 mb kullanıyorum ram ım 2 gb işlemcim e 6500 2.93 bilgisayarım kasıp duruyor nedenide hem virüs var hemde yeni parça takdığım için bilgisayar ekrankartımı okumuyor olabilir demek istediğim sendede ya virüs var yada parça değiştirdiysen özelliklede ekrankartı format atıp bi vürüs programı kurman ve aldığın ekrankartının sürümünü yeniden yüklemen olabilir okey

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende interneti açınca (Yanıt Vermiyor) yazio ne yapcam çnceden bana sahte system care antivirus bulaştı internete mi saldırdı acaba Windows XP kullanıyorum Windows 7 DE kablosuz bağlantı olmuyor ne yapacağım?:mellow:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim dilencimisin ya formatı bile forumda ucuza arıyorsunuz :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayarın yan kapağını açıp sil olmazsa tamirciye götür

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ComboFix Atmanı Öneririm Ve Advanced System Care Yükle Preminyum Yükseltip Kayıt Defteri Hatalarını Özel Olarak Tarat Ben Denedim İnşallah 1 Sorun çIKMAZ

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba benim sorunum şu bilgisayarımı yeni topladım amd fx6 işlemci anakart msi 760gb 2 gb ekran kartı sata 500 gb hard disk işletim sistemi windvs7 ultimate ama ne hikmettirki herhangi bir hata vermeden donuyor parazitli görüntü oluyor ve kendi kendine kapanıp açılıyor yardımcı olurmusunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
LÜTFEN ÇOK ACİL ! Arkadaşlar , Ben Şimdi Bilgisayarı Açıyorum "disk boot failure insert system disk and press enter" bu yazı çıkıyor ama bu yazı her zaman çıkmıyor ha bu yazı çıktığında bilgisayar açılmıyor çıkmadığında ise açılıyor açıldığı zaman da bilgisayar ya ilk başta donuyor ya 5 dakika sonra donuyor ya 2 saat sonra donuyor ama donuyor yani şimdi yapmam gerekenleri maddeler halinde yazarmısın lütfen çok acil.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
windows xp kullaniyorum. özellikleri en iyi performans için ayarladim...
Ccleaner ile hergün düzenli temizliyorum...
Bilgisayarimda hiçbir oyun yok....
Fazla gereksiz dosyalar yok..
Disk temizlemesi+birleştirmesi yaptim..
Temp+%temp% dosyalarini temizliyorum...

Ancak hala kasiyor bilgisayarim başka ne yapabilirim.. Cevaplarinizi bekliyorum..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim bilgisayarım donuyor ve bilgisayarımda antivürüs programı yok bir dosya indirirken donuyor ama normal bir yere girince donmuyo face falan girince donmuyo dosya indirirken donuyo :( yardım lütfen?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler ben oyun oynuyorum durmadan oyun donuyo gereksiz dosyam yok geçmiş boş ama hala donuyor bide bilgisayarim windows 8 nolur yardim edin :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaslar bnm pc im windows 7 ultimate
bnm sorunum bilgisayar açiliyor ve direk donuyor kapatiyorum tekrar açmaya çalişiyorum bu sefer kendi kendini her mazam yeniden başlatiyor ve açilacaği zaman donuyor öle yani ve bazen pcde mavi bir ekran çikiyor tazilar felan taziyor napacam acil yorumlar bekliyoru