Usb den format atmak için bios ayarı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

goksubey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
acer notebook um var cd rom olmadıgı için usb den format atıcam

http://shiftdelete.net/usb-bellekten-xp-kurmak-10303.html

üstteki linkde anlatıldıgı gibi usb yi hazırladım. biosu ayarlayamıyorum biosum şu şekilde;;

boot;
1- USB HDD : SANDİSK
2- IDE0 :WDC WD2500BEVT ...
3- USB CDROM
4- USB FDD
5- NETWORK BOOT : ATHEROS

sıralaması nasıl olcak yada farklı bişey yapmam gerekiyormu? üstteki sıralamayla kura geçiyorum ama kurulum yapılcak birime geldiğimde hdd yi görmüyor. lütfen yardım edin

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Şuanda bilgisayar normal açılıyor mu? Yazdıklarına göre format sırasında boot oluyor fakat biçimlerdirme kısmında hdd görünmüyor.

goksubey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
deatmania şuanda normal açılıyor bilgisayar sorun yok. boot oluyor usb den kura geçebiliyorum. biçimlendirme kısm kısmında hdd görünmüyor. aynen dediğin gibi.

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Kullandığınız iso da sorun olabilir.

goksubey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bana verdiğim linkte 8. adımı açıklayabilirmisiniz peki onu nerde yapıcam karşıma çıkmadı öyle bişey. usb den boot edip açtığımda 3 seçenek çıkıyor karşıma ordamı uygulucam acaba, dediği gibi flaşamı kurcak önce ? denemek istiyorum ama tüm bölünmüş alanları silmesinden korkuyorum. bu konuda bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz tşkrler.

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Siz o yol ile yapmayın bu işi.Bu linkte verdiğim program ile yapın.Kullanması çok basittir.İlk önce iso dosyasını seçiyorsunuz sonra usb yi.Ve kendisi kopyalıyor.

goksubey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tşekürler iso da sorun olabilme ihtimaline karşı siz bana indirebilceğim bi xp iso linki verebilirmisiniz?

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Malesef.Google size yardım edecektir.İnternette yeterince mevcut.

goksubey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam magıcISO ve wintoflash kullanarak yaptım farklı bi şekilde, yine hdd görmedi

berinark

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar benimde bir sorunum var bu konuda. Microsoftun programı ile flasha iso dosyasını yüklüyorum. Ama bios ekranından usb seçmeme rağmen açılışta usb yi görmüyor(boot ekranında tüm seçenekleri denedim yinede görmüyor). Bunun sebebi anakartın bilgisayarı usbden açmayı desteklememesi olabilir mi? Gerçi bir şekilde format atmayı başardım ama merakımdan ve sonraki formatlarım için soruyorum sebebi ne olabilir?
Not: Başka konu açmayayım dedim, çok çok önemli bir durum olmadığı için :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar. Sorun şu ki Elinizdeki XP kopyasında uygun sata raid sürücüsü olmadığından Xp yi kuramıyorsunuz uygun sata raidi bulmanız gerke tecrübe ile sabittir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hardiski görmeme sebebi attığın formatda sata sürücüleri yokrue...güncel sata sürücülü xp indir...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de aynı hata var ama usb den sanırım başka bi arkadaşımın usb sini denedim attı..usb ye bişeyler yapmak gerekiyor galibaa

ofpistan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Siz o yol ile yapmayın bu işi.Bu linkte verdiğim program ile yapın.Kullanması çok basittir.İlk önce iso dosyasını seçiyorsunuz sonra usb yi.Ve kendisi kopyalıyor.
Verdiğiniz program için teşekkür ederim, netbook'umda işe yaradı açılışta ESC'ye basarak usb'yi seçtim fakat aynı işlemi masaüstümde yapamıyorum. Tek tek tüm usb boot seçeneklerini denedim olmadı açılışta aynı netbooktaki gibi bir boot seçme menüsü çıkması için diğer tuşlarıda denedim F9 F8 Del gibi yine olmadı. Son çare anakartın sitesine girdim bios güncelleceğim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben ssd hafiza kartina attim win xp acilişta görmedi fakat win7 boot etimde görüyor bu win xp acaba faa32 nnf alakali birşeylermi olabilir yada bios ayarindan hdd yi acabi isimi vardi onumu seccez biraz karişik win 7 de böyle bişi demiyosa kesin bunun biçim degişik bence yardim eden olursa sevinirim

bana direk lütfen diski cıkartın birtusa bası diyo ::::::::::::::::: yanlış anlamayın sakın donanımlartam sisteme ayıt herşey görüyor

yanlız cd yaptınız işlem hafıza kartı ilede oluyor fakat hafıza kartına widows xp yükledigimde bu işlem geri tepiyor

ama window 7 boot ettiimde böyle birsorun yok ilgiç

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slmlar arkadaslar boot seceneginde usb secdim zaman sadece bir hafıza seciyo iki hafızayı nasıl seccem
onu bilen varmı default yazıyo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benım bılgısayar çöktü açılırken yukleme hatası dıyor baska bısı demıyor buna nasıl format atabılırım yardım edebılırmısnızz?? çok acıll