Garantisiz telefon almak ?

TR Garantisi olmayan 1000 - 2000 TL Arası bir telefon alırmıydınız?

• Evet hiç düşünmeden alırım

Kullanılan: 21 23.3%
  • Hayır kesinlikle almam.

Kullanılan: 33 36.7%
  • Paramı çöpe atacak kadar çok kazanmıyorum

Kullanılan: 36 40.0%

• Kullanılan toplam oy
    90
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

agkorkmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba 1000 - 1200 TL Para vererek yurt dışından getirilmiş türkiyede garantisi olmayan bir cihaz almak istermiydiniz ?

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
1000 - 1200 TL verip garantisiz ürün almak akla mantığa sığmaz...

agkorkmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Neden kesinlikle hayır ?
Bir telefona sırf türkiye garantili diye 2000 TL Vermek mi mantıklı yoksa 1000 TL garantisiz almakmı ? ( Her iki cihazın da kutusunu sen açacaksın )
Kullanıcı hatası diyip milyonlarca cihazı garanti dışı bırakan binlerce firma var ?

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Neden kesinlikle hayır ?
Bir telefona sırf türkiye garantili diye 2000 TL Vermek mi mantıklı yoksa 1000 TL garantisiz almakmı ? ( Her iki cihazın da kutusunu sen açacaksın )
Kullanıcı hatası diyip milyonlarca cihazı garanti dışı bırakan binlerce firma var ?

Bir soru

Kutuyu açtınız ürün çalışıyor, 2 gün geçti cihaz pert... Bunu kaldırabilecek bir yapınız varsa buyrun alın...

agkorkmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Peki şöyle bir durum da var bilindik güvenilir bir marka ? Zaten avrupa, amerika yada asya malı bu ürün tek farki gümrükten vergi yemeden gelmesi. Söylemiş olduğun ihtimal binde 1 ihtimal. oda seni yada beni bulursa çölde kutup ayısına zar atalım demek gibi birşey olur :)

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Almam ne olur ne olmaz elektronik alet sonuçta garanti varken hiç değilse üstüne düşebileceğin yerin belli öbür türlü yaptırma parası nereye güveneceğin hakkında çelişkide kalma vs..

vs.. uzun iş...

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
arkadaşım amacın ne alırmısınız demişsin almayız diyenlere neden böyle bir tepki gösteriyosun ?

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Peki şöyle bir durum da var bilindik güvenilir bir marka ? Zaten avrupa, amerika yada asya malı bu ürün tek farki gümrükten vergi yemeden gelmesi. Söylemiş olduğun ihtimal binde 1 ihtimal. oda seni yada beni bulursa çölde kutup ayısına zar atalım demek gibi birşey olur :)

Madem bu kadar emindiniz, neden bu konuyu açtınız ? Ben de bunu merak ediyorum... Garantisiz ürün almayı teşvik etmek için mi konu açtınız ? Yoksa garantisiz ürün almak da tereddüt ettiğiniz için mi konu açtınız ? Ne için konu açtığınızın farkındalığını taşıyor musunuz ?

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5

Baban satsa güvenme :)

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ben garatiye inanmam. bi urun yeterince kaliteliyse garantiye gerek kalmaz. ki garanti de zaten sadece hatali uretilmis olma ihtimali icin tasarlanmis bir sistem dolandiriciligi onlemek icin.
tabi burada telefon olunca stabilitesini kontrol etmek cok zor oluyo. ancak guvenilir bi saticiysa ben alirdim gerci ayni fiyata garanlisi varsa onu almak daha mantikli tabi ki memlekette bi saticinin guvenilir insan olma ihtimali marsta hayat bulma ihtimalinden daha az ;p ki mars diyoruz evren bile degil :D
o acidan biraz fazla riskli bi is olur . almamak caizdir :D

agkorkmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Madem bu kadar emindiniz, neden bu konuyu açtınız ? Ben de bunu merak ediyorum... Garantisiz ürün almayı teşvik etmek için mi konu açtınız ? Yoksa garantisiz ürün almak da tereddüt ettiğiniz için mi konu açtınız ? Ne için konu açtığınızın farkındalığını taşıyor musunuz ?

Tabiki emin değilim biraz şansıma güvenmek istedim ama görüyorumki güvenmemem gerekiyor herkese güzel düşüncelerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Garantisi TELESEVİCE olan cihaz kullanmaktan daha güvenli bence.

Reaksiyon puanı
2,146
hakkaride çok var spot telefon alayım diyorum ama teröre gidiyordur onun parası

forumstar

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkdaslarin cogu alma demis ama bu is risk isi, bende s2 var cinden getirttim, garintisi yok sanirim.
Bu arada arkdaslar iphonun serial numarasini iphonun kendi sitesinde arattirilip ne kadar süre kaldigi bulunabiliyo. Samsung icnde böyle bisi vami=? yada bütün ürünler 1 yil garantilimi =?

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
ben noteyi almanyadan aldım kdv iadesiyle 1060 tl ye geldi kimse kusura bakmasın ama 2300 e tr de o parayı verene acırım :D haaa garanti derseniz elinizde fatura varsa ve uluslararası garanti varsa tr de 1 yıl garantiden faydalanabiliyorsunuz misal ben bu sayede 3 hafta beklemeni ardından yarın yeni bir note sahibi olacam :D cihaz 5 m yükseklikten yere çakılmış 5-6 m kadar parke zemin üzerinde sürünmüştü çizikti yoktu ama cihaz çalışmadı :( faturasıyla samsung servise verdim değişim çıktı ve 3 haftalık beklemeden sonra cihazım kısmetse yarın elime ulaşacak yani 2 katından fazla bir para vermeye gerek yok cebimde neredeyse 1300 tl kaldı :)

Oseyto

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkdaslarin cogu alma demis ama bu is risk isi, bende s2 var cinden getirttim, garintisi yok sanirim.
Bu arada arkdaslar iphonun serial numarasini iphonun kendi sitesinde arattirilip ne kadar süre kaldigi bulunabiliyo. Samsung icnde böyle bisi vami=? yada bütün ürünler 1 yil garantilimi =?

Burdan bakabilirsin.

agkorkmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben noteyi almanyadan aldım kdv iadesiyle 1060 tl ye geldi kimse kusura bakmasın ama 2300 e tr de o parayı verene acırım :D haaa garanti derseniz elinizde fatura varsa ve uluslararası garanti varsa tr de 1 yıl garantiden faydalanabiliyorsunuz misal ben bu sayede 3 hafta beklemeni ardından yarın yeni bir note sahibi olacam :D cihaz 5 m yükseklikten yere çakılmış 5-6 m kadar parke zemin üzerinde sürünmüştü çizikti yoktu ama cihaz çalışmadı :( faturasıyla samsung servise verdim değişim çıktı ve 3 haftalık beklemeden sonra cihazım kısmetse yarın elime ulaşacak yani 2 katından fazla bir para vermeye gerek yok cebimde neredeyse 1300 tl kaldı :)

Böyle örneklerde adamın asabını iyice bozuyor :=)))) Aradaki farkı siz söyleyin.....

CieM

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Alacağınz yerin içieriğinide verirseniz belki güven konusunda bilen arkadaşlar daha çok yardımcı olabilir.

ŞAHİN52-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
alcağın yere bağlı bişey :) ama garantisiz telefon almak tüpsüz denize dalmak gibi :D

DarkStyle1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Olsam Alirdim Ben cifte vatandasim ve turkiyede gercekten telefonun 2 katini oduyorsun genede sen bilirsin

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Ahanda böyle olsa alınır.