Hangi Bellek Neye Benzer? - DDR2 ve DDR3 Arasındaki Farklar

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
DDR belleklerin ikinci veya üçüncü nesilleri arasında yeni bir geçiş dönemi bizleri bekliyor. Bellekler arasındaki temel farkları videomuzda anlattık.

DDR2 bellekler şu sıralarda bolluktan olsa gerek oldukça ucuz fiyata 1 GB'lık 800 MHz hızında modülleri bulabiliyorsunuz. Dört tane 1 GB'lık belleği 150 YTL'ye bulabilirsiniz. Diğer taraftan, yeni nesil DDR3 bellekler, ekonomik olmasalar da performans açısından önemli katkılar sunuyorlar. Videomuzda DDR2 ve DDR3 belleklerin teknik farklarınız dile getiriyoruz.

İzleyin

SDN - http://shiftdelete.net

spider_9600

Asistan
Reaksiyon puanı
0
walla şu anda ddr3 ler çok pahalı.almayı düünmüyorum ddr2 ler bana yetiyoda artıyo.hem ucuzlar.misal; 1 gb ddr2 667 kingston 32 ytl sakaryada

Jerusalem

Profesör
Reaksiyon puanı
5
2%20gb%20dual%20ddr2%201200.jpg
Ben toplamayı düşündüğüm bilgisayar için bu RAM'leri uygun gördüm, sanırım, olası ana kartımın -Asus P33 1333 FSB CROSSFIRE- hem DDR2 hem de DDR3'ü desteklemesinden sebep DDR3 için acele etmek yersiz olur.
Vidyoyu izlerken "Özel olarak soğutulmuş..." ifadesine fena halde takıldım. Resimdede görüldüğü üzere, Kingston 'un HyperX serisi 2x1 GB 1200 Mhz DDR2 RAM'i üzerinde yerleşik bi' soğutucu bulunmuyor ve ilgili RAM'in veri hızı 1200 Mhz bu uzun süreli kullanım için -malum pazar günleri mesela- sorun yaratır mı, beni psikopata bağlar mı, yeniden başlama ya da tepkisizlik-bunun literatürdeki karşılığını bilmiyorum- gibi sıkıntılar olur mu çok merak ediyorum?
Gezegenimizde harbi harbi "tak kullan" diyebileceğiniz bi' RAM üreticisi var mı, mesala siz hangi RAM'i kullanıyorsunuz ?