Sizce, iPhone alınmalı mı?

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Arkadaşlar merhaba

2008'den başlayan bilgisayar serüvenim yavaş yavaş emeklerimin karşılığını vermeye başladı. 3-5 ufak bir şeyler kazanıyorum çok şükür. Ben para biriktirmeyi pek başaramam da, bi hedef koyarsam önüme belki bir şeyler alabilirim diye düşünüyorum.

Ben iPhone ve türevlerini hiç kullanmadım. Çevremde 2-3 kişide var ama kendi telefonun gibi kullanamıyorsun. Android de bilmiyorum. Sizce, iPhone alınmalı mı, iPhone almak için para biriktirmeli mi insan? Hani, sırf Apple diye almak istemiyorum ben. Alırsam, 2-3 yıl kullanırım.

Ne diyorsunuz, Efsane iPhone almalı mıdır? :)

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
O kadar bütçe varsa tabi ki al ama kısıtlıysa iPod touch alabilirsin.iPod + telefon kombinasyonu olursa hem şarj yönünden sıkıntı olmaz hem çok daha hesaplı olur.Kalan parayı da başka şeylerle değerlendirirsin böylelikle. En azından başlangıcı böyle yap, çok seversen sonra iPhone'a geçersin :)

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
O kadar bütçe varsa tabi ki al ama kısıtlıysa iPod touch alabilirsin.iPod + telefon kombinasyonu olursa hem şarj yönünden sıkıntı olmaz hem çok daha hesaplı olur.Kalan parayı da başka şeylerle değerlendirirsin böylelikle. En azından başlangıcı böyle yap, çok seversen sonra iPhone'a geçersin :)

Yok, geçişler kolay olmuyor. :D iPhone'un diğer akıllı telefonlardan avantajı nedir?

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
En stabil, bünyesinde en çok uygulama bulunduran, en karizmatik, en pahalı telefon :D Bilgisayara olan sevgin azalır iPhone alırsan :p

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
En stabil, bünyesinde en çok uygulama bulunduran, en karizmatik, en pahalı telefon :D Bilgisayara olan sevgin azalır iPhone alırsan :p

4s, cidden :S :D

Ben 4 aliyim en iyisi :D:D

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
iPhone kullandıktan sonra diğer telefonlar bana takoz gibi geliyor :D bence bütçeni sıkacaksa hiç alma ve bir android ile devam et. Ama yurt disından (USA) alma sansin varsa onu bilemem tabi...

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
iPhone kullandıktan sonra diğer telefonlar bana takoz gibi geliyor :D bence bütçeni sıkacaksa hiç alma ve bir android ile devam et. Ama yurt disından (USA) alma sansin varsa onu bilemem tabi...

Ama sen böyle söylersen ben kırılırım :D

Abi Android hiç kullanmadım ben. Symbian v3 kullanıyorum. Pek ödeme gibi bi durumum yok. Hani, kendi kazandığımı kendim harcıyorum. Altın hesabında biriktirip iPhone almak gibi bi fikir geldi aklıma, danışayım dedim.

EXPERT21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
selam arkadaşlar gecenelrde bi yakın arkadaştan iphone4s aldım 1500 tl ..4 5 taksit sizce iyi fiyata almışmıyımdır ?. gerçekten dedikleri gibi varmış aldığımdan beri pc başına geçmıorum :D

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
selam arkadaşlar gecenelrde bi yakın arkadaştan iphone4s aldım 1500 tl ..4 5 taksit sizce iyi fiyata almışmıyımdır ?. gerçekten dedikleri gibi varmış aldığımdan beri pc başına geçmıorum :D

Öliyim mi ben? :D:D:D

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Valla Türkiye'den iPhone alınmaz. Çok pahalı. Dediğim gibi yurtdışı fiyatları ile alabiliyorsan al ama öbür türlü çok çok pahalı. Olur da yaza kadar beklerim dersen zaten iPhone 5 çıkacak ve o sırada Amerika'da bir sürü arkadasım olacak. İstersen söylerim Eylül'de döndüklerinde getirirler...

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Valla Türkiye'den iPhone alınmaz. Çok pahalı. Dediğim gibi yurtdışı fiyatları ile alabiliyorsan al ama öbür türlü çok çok pahalı. Olur da yaza kadar beklerim dersen zaten iPhone 5 çıkacak ve o sırada Amerika'da bir sürü arkadasım olacak. İstersen söylerim Eylül'de döndüklerinde getirirler...

Bunu sen müsait olunca msn'de görüşelim abi. Olur mu?

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
İphone gerçekten süper bir cihaz ancak Türkiye' de çok pahalı. Eğer halin vaktin yerinde değilse, o kadar para verilmez bence. Ben mesela Diyarbakır' da askerlik yaptığım sıralar spot S8000 aldım. Sonucunda dokunmatik telefonlara olan tüm hevesimi aldım. Yaptığın yoruma bakarak alma derim. O parayla çok daha iyi şeyler yapabilirsin...

derindarbe200

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Paranı biriktir git al iphone şimdi alcaksan 4 al 4s alma 5 i bekle zaten biriktirecegine göre biriktir 5 al ama kesinlikle bir iphone al en azından darty,vatan computer vs git iphone yi incele biraz demek istedigimi anlicaksin.

Uygulama bollugu

İnterpalasyonsuz gerçek kamera deneyimi

dokunmatik ekranı vs herşeyiyle bir bilgisayardan daha fazlası.

Efkan Uygur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam, ıphone konuşuluyorken paylaşmak istedim.
Beklenen iPhone 5'te olacağı söylenen sürpriz özellik!

Apple'ın telefon veya tabletlerinde kullanılmak üzere 3D teknolojisi üzerinde çalıştığı yönünde söylentiler çıktı. Yüz tanıma teknolojisine de sahip olması beklenen yeni iPhone kamerasında 3D teknolojisinin de yer alması bekleniyor. Apple'ın son zamanlarda 3D'yi düşündüğünü ise internete düşen ve henüz Apple tarafından açıklanmayan patenti gözler önüne serdi.

washaq

Asistan
Reaksiyon puanı
9
yukardan hiç bişeyi okumadan direk başlığa yorum yapıyorum:

bence alınmalı müthiş kullanımı kolay alet nerdeyse hayatım kolaylaştı diyebilirim bide platform oluşturdum mac ve ipad var bu platformun yararını çok görüyorum atıyorum bilgisayarda pdf indiriyorum ibook aliyor onu ipad ile iphone ile sync ediyor, presentation yapıyorum, iphonu kumanda olarak kullanabiliyorum samsung tv var kumandası olarak kullanabiliyorum hatta samsungda klavye görevi bile görüyor (android için de var) benim işim için müthiş kolaylık sağladı, kardeşimde android var o benim kadar verimli kullanamadığını söylüyor ha ben alıpta denemedim, heryerde mouse'u çıkarmıyorum iphone'u mouse olarak kullanabiliyorum, daha şunu yapadım diye birşey olmadı radyo hariç :) bence alınmalı :) yurtdışından hediye geldi sayılır az bi para verdim yani o yüzden rahat konuşuyor da olabilirim.

wedat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPhone kullandıktan sonra diğer telefonlaı kullanmak istemiceksin bence imkanın varsa alınmalı..

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Şöyle bir fiyatlarına baktım da kendi adıma söylüyorum hiç bir güç bana o parayı bir telefona verdirebilemez.O ne öyle yav 1500 tl den aşağı yok.İnsaf !!! O parayı ona vereceğime gider iyi bir pc ya da notebook alır MSN den görüşürüm. :)

soneresra

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kardeşim bendede iphone 4s var iphonun uygulamalarını kullan başka bi bi telefona göz ucuyla bile bakmazsın kesinlikle tavsiye ediyorum

giresunlu_28

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çok kolay diğer telefonlarla ıphone karşılaştırdım arada çok büyük farklar var ıphone ne samsung ne sony nede nokia gibi olabilir... zaten yıllarca aldıkları ödüllerde bunun belgesi... ıphone 4s 2.500 milyar gibi bir fiyata satılıyor milleti bi güzel kazıklıyorlar o telefon 500 milyondan fazla etmez...

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
çok kolay diğer telefonlarla ıphone karşılaştırdım arada çok büyük farklar var ıphone ne samsung ne sony nede nokia gibi olabilir... zaten yıllarca aldıkları ödüllerde bunun belgesi... ıphone 4s 2.500 milyar gibi bir fiyata satılıyor milleti bi güzel kazıklıyorlar o telefon 500 milyondan fazla etmez...

tamam da şu farkları bi söyle bakalım bir de 500 lirayı nasıl hesapladın onu da söyle.
telefonu sevmiyorsan sevmiyorum bence o paraya değmez dersin.
ama çıkıp da 500 lira etmez ne sony ne nokia olur hepsinden eksik bi halta yaramaz dersen bize bişeyler sunman lazım bu lafların yanında

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Iphone çok hoşuma gidiyor ve çevreden biraz kullandım. 1 aya kalmaz telefon alacam ama bir yandan iphone almak istemiyorum. Şöyle çevreme bakıyorum arkadaş çoğu kişide iphone var. Artık sıradan hale geldi ve ben sıradanlığı pek sevmem :)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Iphone çok hoşuma gidiyor ve çevreden biraz kullandım. 1 aya kalmaz telefon alacam ama bir yandan iphone almak istemiyorum. Şöyle çevreme bakıyorum arkadaş çoğu kişide iphone var. Artık sıradan hale geldi ve ben sıradanlığı pek sevmem :)

iPhone herkeste var ama herkes hakkını vererek kullanamıyor :)

voluman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cgrszone merhabalar forumda gezerken bulgaristandan iphone aldığınızı gördüm, bilgilendirebilirmisiniz lutfen. dayım bulgaristana gidicek bende ısmarlamayı düşünüyorum, fiyatlar konusunda, mtel diye görmüştüm daha ucuz oluyormus siz nasıl yaptınız acaba

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
iPhone herkeste var ama herkes hakkını vererek kullanamıyor :)

Ya özelliklerini öğrenince herkes hakkını vererek kullanır. Ben internet,oyun ve whatsapp dışındaki amaçlarda kullanan kimse görmedim. Kişiden kişiye değişir zaten :)