Başörtülü öğrenciler giremez

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
İstanbul Üniversitesi Rektörü Parlak'tan YÖK Başkanı'na yanıt

İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak, Gül'ün onayına rağmen başörtülü öğrencilerin yarın İstanbul Üniversitesi kapısından geri çevrileceğini söyledi.

İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak, başörtüsü yasağına son veren yasal düzenlemenin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylandıktan sonra resmi gazetede yayınlanmasına rağmen, başörtülü öğrencilerin yarın İstanbul Üniversitesi kapısından geri çevrileceğini söyledi.

Bayburt Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Yeşilköy Polat Renaissance Otel'de düzenlenen geceye katılan İstanbul Üniversitesi Rektörü Mesut Parlak, başörtüsü konusunda tavrını ortaya koydu. TBMM'den rekor oyla geçen, üniversitelerde başörtüsü yasağını sona erdirmesi düşünülen 10. ve 42. madde ile ilgili düzenleme Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından da onaylanmıştı.

Kararın Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından üniversitelerde yarın nasıl bir tavır izleneceği merak ediliyor. İstanbul Üniversitesi Rektörü Mesut Parlak, YÖK'ün ek 17. maddesi değişmediği sürece öğrencilerin başörtüsü ile üniversiteye alınmayacağını savundu.

Rektör Parlak, konuşmasında, "Bu yasa geçmişteki uygulamayı ortadan kaldırmıyor. Ek 17. madde değişirse o zaman yapılacak bir şey yok" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu hatırlatan Parlak, "Bu hukuk devletinde bürokrat olarak görev yapıyoruz. Hiç kimseyargının üzerinde değildir" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün imzaladığı 10. ve 42. maddenin başörtüsü yasağını AİHM'nin ifade ettiği boyutu ortadan kaldırmayacağını savunan Parlak, "17. madde değişmedikçe öğrenciler ile ilgili herhangi bir değişiklik olmayacak. Geçmişte nasıl giriyorlarsa bu evlatlarımız yarın da aynı şekilde girecekler. Başörtüsü ile içeri alınmayacaklar" diye konuştu.

Kaynak

RuNaL

Müdavim
Reaksiyon puanı
71
Herşey bi tarafada bu başörtüsü yüzünden okulu bırakan insanların hakkını nasıl ödeyecekler giremez die bagıranlar.....

armess

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hükümetin kararı belli onaylandı MI? evet onaylandı...

cazyyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
RuNaL dedi ki:
Herşey bi tarafada bu başörtüsü yüzünden okulu bırakan insanların hakkını nasıl ödeyecekler giremez die bagıranlar.....

başbakan ve bir çok milletvekilide zamanında çocuklarımız bu yüzden yurtdışında abd de okuyor demişti. şimdi merak ediyorum acaba cocukları geri donecek mi bu yasadan sonra

RuNaL

Müdavim
Reaksiyon puanı
71
cazyyy dedi ki:
RuNaL dedi ki:

başbakan ve bir çok milletvekilide zamanında çocuklarımız bu yüzden yurtdışında abd de okuyor demişti. şimdi merak ediyorum acaba cocukları geri donecek mi bu yasadan sonra

Onların imkanı varmış göndermişler bir şekilde peki gidemeyenler, aile zor ile değil kendi özgür iradesiyle kapanan kızların hakkı ne olacak...

cazyyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
RuNaL dedi ki:
cazyyy dedi ki:
RuNaL dedi ki:

Onların imkanı varmış göndermişler bir şekilde peki gidemeyenler, aile zor ile değil kendi özgür iradesiyle kapanan kızların hakkı ne olacak...

tartışma yaratmak ortamı germek amaçlı sormadım yanlış anlaşılmasın
gercekten merak edıyorum bakalım bu yasadan sonrada hala cocuklarını yurtdışına gondereceklermı veya geri getireceklermi abd den türkiye ye
takıldığım nokta yalan yanlış laflarla ınsanların kafasını bulandırmaları

armess

Asistan
Reaksiyon puanı
0
cazyyy adamlarda para var gönderiyorlar bana kalırsa başörtüsü bahane onlar için ...
şimdi yüzlerine vurmak gerek aslında hadi buyur serbest başörtüsü çoçuğun dönsün yurduna diye !!!
onların çoçuklarından çok başörtüsü yüzünden cidden okuyamayan gençliğe üzülüyorum...

cazyyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bahane tabıkıde
yarın bir gün nasılsa kendileride abd ye gidecekleri için şimdiden cocuklarını gonderdıler oraya
nasılsa 95 yılında alınmıs abd vatandaslıklarıda var daha ne olsun ki

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
yakında parlakta giremez o üniversitenin kapısından :D

cazyyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
emubaltaci dedi ki:
yakında parlakta giremez o üniversitenin kapısından :D

türkiye burası bu iktidar baştayken onuda yaparlar ne olacak

Yücel AŞKIN olayınıda unutmuş değiliz

MiqRoP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
walla merak ediyorum yarın bizim okulda gene olay çıkıcakmı diye :D

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
Dostum sen siyasi konulara çok meraklısın hani memleket meselelerine kayıtsız kalamayız diyenlerden..

ama olaylara objectif bakamıyorsun bence ;) resmi gazete yayınlanan bir yasaya sen kim oluyorsunda karşı çıkıyorsun, hemde rektör olmadan önce Başörtülü kızlarımız okula girmeli diyen biriyken

MiqRoP dedi ki:
sizin okul nere ? :*

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
"Hiç kimse yargının üzerinde değildir" derken arkadaş "ben hariç" demek istemiş heralde. Artık üzülecek kadar bile halim kalmadı bu meselelere.

sui

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kafasını, saçını binbir türlü boyayıp şekil şemal değiştirenler girsin, düzgün bir başörtüsü takanlar giremesin. Ne görmek istiyorlar acaba merak ediyorum..

cazyyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
emubaltaci dedi ki:
Dostum sen siyasi konulara çok meraklısın hani memleket meselelerine kayıtsız kalamayız diyenlerden..

ama olaylara objectif bakamıyorsun bence ;) resmi gazete yayınlanan bir yasaya sen kim oluyorsunda karşı çıkıyorsun, hemde rektör olmadan önce Başörtülü kızlarımız okula girmeli diyen biriyken
SAYIN PARLAK ta zaten YÖK YASASI değişmeden olmaz diyor ki şu an bu bile tartışmalı bir konu

serkanaltay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
adamların işi laik likle ilgili değil bunlar ab nin ve yahudilerin gazları ile müslümanlığı yok etmek istiyorlar.ama başaramayacaklar.hepsi postalanacak inş...
en önemlisi rektörler kimki hükümete karşı çıkıyorlar yavv.zaten onlar.siyasete gelince takır takır konuşurlar.ama eğitime ve araştırmya gelince iç bir şey yok.şerefsiz bunlar hep...

Corbett

Asistan
Reaksiyon puanı
0
10 gr bez parçasından korkuyorlar.50 sene öncede laiklik elden gidiyor diyorlardı.50 sene sonrada diyecekler.

Alper Kut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
emubaltaci dedi ki:

MiqRoP dedi ki:

karşı çıkıyor çünkü akıl izan sahibi...
ADAM

Kurucu anayasanin değişmez değiştirşilemez yasalarından bihaber kişilerin çıkarmaya çalıştığı yasa ile uğraşadurun TEKEL sigara içme yasağı çıkıyor denerek arada HÜPLETİLDİ. VAKIFLAR yasası ile vatan toprağı liğme liğme edilmeye çalışılıyor HOP oda aradan sıyrıldı türbanla baraj kuruldu görmeyen cahil gözlere

soluğu ABD de alırlar yakında
sonrada Türban safsatası biter

birkaç gün sonra birkaç densiz sarı kırmızı yeşil türbanla girmeye çalışır üniversiteye nası olsa serbest bırakılmadı mı

al sana özgürlük

yahu niye bu aralar hiç ATATÜRK hakkında haber veya herhangi birşey çıkmıyor
onun Mehmetçiği vatan toprağı uğruna boylu boyunca uzanıyor kahpe kurşunuyla
öte yandan sevgili hokümatımız resmen pazarlıyor memleketi

bir tane memleket yararına yasa çıkarmadı bu hokümat
hep zarar ve ziyan

cazyyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
o abd vatandaşlığını 95 yılında aldılar ama cogu kişi hala bilmez veya işine gelmez
kahroluyorum ATAM şu günleri görseydi milyonlarca kez kahrından ölürdü.

RadoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
cazyyy dedi ki:
o abd vatandaşlığını 95 yılında aldılar ama cogu kişi hala bilmez veya işine gelmez
kahroluyorum ATAM şu günleri görseydi milyonlarca kez kahrından ölürdü.
Atamız bunları görebilecek halde olsaydı.. bu hallere düşmezdik.. :L

bcanesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim bu başörtüsüne hiç lafım yok hepsi bizim arkadaşlarımız sadece bunu siyasi simge haline getirip sivrilik yapanlar yüzünden bunlar oluyor zaten
almanyada hiçbir okula nazi işaretiyle nasıl giremiyosanız aynı şekilde siyasi simge olark görülen türbanda bizim ülkemizde böyle bir tepki görüyor.

TÜRBANI SİYASAL SİMGE HALİNE GETİRMEYELİM BU KONUDA SÖYLENECEK BAŞKA SÖZ YOK bence

Reaksiyon puanı
0
Alper Kut dedi ki:
emubaltaci dedi ki:

MiqRoP dedi ki:

karşı çıkıyor çünkü akıl izan sahibi...
ADAM

Kurucu anayasanin değişmez değiştirşilemez yasalarından bihaber kişilerin çıkarmaya çalıştığı yasa ile uğraşadurun TEKEL sigara içme yasağı çıkıyor denerek arada HÜPLETİLDİ. VAKIFLAR yasası ile vatan toprağı liğme liğme edilmeye çalışılıyor HOP oda aradan sıyrıldı türbanla baraj kuruldu görmeyen cahil gözlere

soluğu ABD de alırlar yakında
sonrada Türban safsatası biter

birkaç gün sonra birkaç densiz sarı kırmızı yeşil türbanla girmeye çalışır üniversiteye nası olsa serbest bırakılmadı mı

al sana özgürlük

yahu niye bu aralar hiç ATATÜRK hakkında haber veya herhangi birşey çıkmıyor
onun Mehmetçiği vatan toprağı uğruna boylu boyunca uzanıyor kahpe kurşunuyla
öte yandan sevgili hokümatımız resmen pazarlıyor memleketi

bir tane memleket yararına yasa çıkarmadı bu hokümat
hep zarar ve ziyan

la havle

AYT@C

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Neymiş efendim sarı kırmızı yeşil basortusuyle girecekmis ..

uyan genclik uyan .. üniversitelerden laiklik dusmanından cok pkk var .. !! sizin bahaneniz basortusu demi . .!!
Adam Che tsirti ile geliyor utanmadan birde PKK propagandasi yapiyor onlara laf yok ee nede olsa Onlar Rektor beyin zihniyetinden...
basortusuyle uğrasacaklarına onlara karsı cıkacaklarına okullarındaki pkk lıları engelleseler ülke bu hallerde olmazdı . .!! Ama Allah ki var bu milllet hesap soracak bu şekilde yasakcılardan ..

bu zihniyete göre Her sağ orjinli parti iktidara geldiğinde Cumhuriyet elden gidiyor Laiklil elden gidiyor .. 50 senedir gitmedi gitmicekte .. _?

Bunların Zihniyeti Atatürkcü sanar kendini . Ama Atatürkü tanımazlar bile . ! Atatürk her goruse saygılı bir insandı :!! sizin savunduğunuz Kemalizm deil bir İsmet İnönü akımıdır ? Basortusuyle siyaset yapiorlar diyorsunuz yaa Esas siz ulu önderin mirasini kullnarak siyaset yapiyorsunuz . Utanmadan bir de kendinizi üste cıkartıyorsunuz ..
Ne diyim ben daha ?

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Ya bu rektörler ne olduklarını sanıyorlar acaba? >X< Hükümet ''evet!'' dediyse o orda bitmiştir!

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
bir arkadaş "karşı çıkıyor çünkü akıl izan sahibi bu adam" demiş.demekki eğer bu arkadaşımızın yorumlarını güvenilir bulacaksak ilk olarak türbana karşı çıkmalıyız ki bizde akıllı kategorisinde olalım.eğer çıkmazsak akıllı insan kategorisinde olmayız,olamayız!
türban bana batmıyo.isteyen türbanlı veya başörtülü üstediği yere gitsin diye düşünebiliyorum.göz zevkimi de bozmuyo.
bu tartışmalar daha uzar gider.ama yasa yasadır.uygulanıcak yani ;) ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...