TTNET A.Ş 'ye idari para cezası !!!

Bu konuyu okuyanlar

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Abonelere ait kişisel bilgilerin gizliliğinin ve güvenliğinin sağlanmasını teminen gerekli tedbirleri almayarak kişisel verilerin 3. kişiler tarafından ele geçirilmesine imkan sağlaması nedeni ile, Telekomünikasyon Kurumu Tarafından İşletmecilere Uygulanacak İdari Para Cezaları ile Diğer Müeyyide ve Tedbirler Hakkında Yönetmeliğin 32 nci ve 34 üncü maddeleri ile ilgili diğer mevzuat hükümleri uyarınca TTNet AŞ’ye 2010 yılı net satışlarının %0,2 (binde ikisi)’ne tekabül eden 4.975.336,44 TL tutarında idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir. Kurul Kararı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

http://tuketici.btk.gov.tr/haber?id=16

Aerop

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sömürdüklerinin yanında o para onlara 5 kuruş gibi gelir.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
para değilde verilerin başkalarının eline geçmesi daha kötü değil mi ?

xismailaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Merak etmeyin, ttnet o parayı müşterilerden çıkarır cezadan sonraki dönemlerde.

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
%0,2 si bile bana omur boyu ve 7 sulaleme 7 asir yetecek bir paraysa valla iyi kazaniyolarmis. bir yilda.ya ben bu parayi bin defa dunyaya gelsem anca toplarima sgari ucretle . ki bicok isyeri asgari ucrete bile cok diyo allah icin gunah carpiliriz duselim diyo o daha da vahim . :p valla adamlar iyi calismis okadar kar etmek her babayigidin harci degil. nasi tasiyolar bir yilda okadar parayi gizli gizli anlamadim. yani kamyonla dozerle tasinabilir ancakokadar para. :D karlari 2010 da bir yil icin 2.487.668.000,00valla hesapladim asgari ucretle calisirsak 800tl~ bir iscinin bu parayi toplayaabilmesi icin 8519 yil calismasi gerekir. ve ac karnina hicbisey almadan asgari ucret olan maasina dokunmadan :D neyse okadar cok degilmis ya. tek kisi icin 85 asir yeter :p