2 interneti aynı anda kullanmak

Bu konuyu okuyanlar

baki_1990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim amacım telefonumun internetiyle pc de online oyun oynamak ve wirelessim ilede sitelerden download için kullanmak 2 internete de aynı anda bağlanmak mümkün oluyor peki bunları istediğim konuma uygun nasıl getirebilirim bi yolu warmıdır yada bir program filan,şimdiden teşekkürler

limerick

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
bende ayni sekilde hem 3g ile bagliyorum bilgisayari hemde dsl ile , ikisini ayni anda kullanabilirmiyim acaba. birisi oyun icin digeri web browsing icin mesala.

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Aynı anda iki internet kullanımı diye birşeyi ilk defa duyuyorum doğrusu.

baki_1990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sonuçta 2 internette ayrı donanımlardan geliyor sadece doğru yönlere yönlendirme işlemi nie olmasın diye düşündüm bi an.belki şu an böyle bişi olmayabilir ama ilerde kesin olur

emrekuscu21

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende ilk defa duydum. Yani çakışmadan dolayı böyle bişey imkansız gibi. Aynı anda iki antivirüs programını kullanamamak gibi bir şey

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Ben duydum ama nasıl yapıldığını unuttum :)

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
Benim amacım telefonumun internetiyle pc de online oyun oynamak ve wirelessim ilede sitelerden download için kullanmak 2 internete de aynı anda bağlanmak mümkün oluyor peki bunları istediğim konuma uygun nasıl getirebilirim bi yolu warmıdır yada bir program filan,şimdiden teşekkürler

Ben şöyle biliyorum. Telefonun artık hangi marka ise bilgisayarla bağlantısını sağlayan yazılımı indir mesela nokia ise pc suite ile telefonun netini kullanabilirsin. Sonrada wirelessı bağla multi internet(bunu denemedim ama teorikte olması gerekir:D). telefonla oyun oynamak, wireless ile download diye interneti ayıramayabilirsin ama sen dediğimi yap tek internet ama hız yüksek.

baki_1990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim amacım interneti hizlandırmak değil.wireless bağlantımı sadece indirme programına bağlamak telefonun internetini de oyuna entegre etmek.maksat oyunda lag olmasın ve telefonun net paketi çabuk bitmesin :)

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bunu bende düşündüm, sanırım şu şekilde olabilir farklı dns ayarları yapabileceğiniz iki tarayıcı kullanılsa belki olabilir.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Kullanılan programın bağlantı ayarlarından bağlantı noktası seçilebilir diye düşünüyorum.

DNS kullanmak yerine Chrome un eski versiyonlarında bir IP adresi giriyordum ve DNS olmadan kullanıyordum.

baki_1990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorunda orda zaten benim tarayıcılarla bi alakam olmicak yani oyunum wep bazlı değil.yani pc nin kullandığı interneti telefonun interneti olarak ayarlamak istiyorum.bide belki bi indirme programında internet seçeneği olan wardır diye düşünmüştüm ordan da wirelessi seçerdim.tabi baya karmaşık ve o kadarda saçma şeyler olabilir yinede belki bilen çıkar şansımı denemek istedim :D

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yazılıma gerek yok diye düşünüyorum oyun oynarken webde gezinemeyeceğine göre telefondan kullandığın zaman dsl ağ bağlantısını devre dışı bırakabilirsin. dsl kullanmak için de tam tersini yapabilirsin. sonuçta 2 dakikanı almayacak birşey.

paradox666

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bu işlem kesinlikle yazılımsal olarak yapılmıyor. bunun için ayrı bi cihaz lazım. bu cihazlar minimum 700 tl den başlıyor. bu özelliğe ise DUAL WAN deniyor. isterseniz internette aratabilirsiniz dual wan özellikli routerları.. mesela ben size bi örnek vereyim draytek 2920 en uygun dual wan özelliği olan router... bwn şu anda internet kafemde kullanıyorum çok memnunum. iki interneti ayrıca varsa 3g modemide bağlayıp 3 interneti birden kullanabiliyorsun. bu cihazın daha 100 lerce özelliği var..

empati2001

Asistan
Reaksiyon puanı
2
windows ta iki kullanıcı eklesen ve iki kullanıcıyı aktif tutsan olmaz mı?

murat0288

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
oyun oynarken sitelerden downloadı nasıl yapıcan anlamadım, inan o kadar gereksiz bi düşünceki bi insanoğlu neden bu kadar gereksiz şeylere fazla önem veriyor. online oyun oynuyon bide siteden download yapıcan waaay way ne hallere düştük oyun oynarkende download yapmayıver ölürmüsün be kardeşim

mahtars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi arkadaşlar telefondan derken cep telefonu ise iş kolay internet explorer ile bağlanışlacak yöntem seçilir wireless ilede download yapılır . sonuçta bunlar kolay işler ama biz bunları yazarken sen çoktan vazgeçmişsindir çünkü gereksiz bir girişim.