Harici disk sorunu pc formatlıyamıyor

Bu konuyu okuyanlar

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
merhaba arkadaşlar kullandıgım işletim sistemi win 7 ult. 64 bit .2.5" lik wd 160 gb lık bi harici disk verdi arkadaşım film dizi vs atmam için taktım yukleme yaptım daha sonra çıkartıp tekrar taktıgımda dıskı zor okumaya başldı sistem diski goruyo fakat içine girmek için 5-10 dakka arası beklemek gerekiyodu, ayrıca dosya aktarmaya çalışınca başlıyo fakat 40 mb ile başlayıp 100-200 kbs kadar dusup takılıyodu , sonra biçimlendireyim dedim saatler surdu biçimlendirdi fakat sorun devam ettti.onar komutunu kullanarak onarım yaptırdım 18 saat surdu yaptı fakat gene zor okumaya devam etti.biraz araştırmalarım sonucu low level format onermişler Hard Disk Low Level Format Tool ile denedim surerklı error verdi durdu program.sonra dosya sistemini ntfs den fat 32 ye çevirdim bu sefer hdd yi takınca direk gordu içine girebildim hemen fakat dosya aktarımı gene yukarda belirttiğim gibi 100-200 kbs vede ardından durma noktasına gelıyo gene.son çare biraz daha araştımalarım sonu western digital data lifeguard diagnostics programı ile white zero işlemi yapıyorum ama durum resimde goruldugu gibi şuanda 13 saat oldu ama akibeti mechul.ne yapmamı onerirsiniz varsa bi çözum beni çok mutlu edersiniz teşekkur ederim.
hdddisk.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Harici disk markası ne üretici sitesi www......... com gibiyaz
arama yerinde disk format tols yaz küçük bir yazılım indirecen

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bad sector var heralde

hd tune programıyla bi tarat
hdtuneerrorscanhitachih.png

bad sector var zaten buyuk ihtiamlle dostum fakat bendekı dısk yavaş çalışıyo suan bu bad secttoru hızlı ve stabil bi şekilde giderebilecek bi program onerebilirsen çok sevinirim teşekkurler.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146

juniourfalcon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hariciden çıkartıp direk bağlamayı denedinmi öle bir dene kutu bozuk olmasın

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı