Masaüstü klavye sorunu

Bu konuyu okuyanlar

cyberfalcon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
exper marka masaüstü bilgisayarım var. Klavyesi dizüstü bilgisayarlar gibi Num Lock açıkken bazı harf tuşlarından (u, ı o gibi) rakam çıkıyor. Ayarları karıştırmama rağmen bir süreliğine düzeldi tekrar bozuldu. Bu sabah tekrar düzelmişti, öğleden sonra tekrar bozuldu. Masaüstü bilgisayar kendini dizüstü zannediyor, ya da klavye kendini dizüstü klavyesi zannediyor

ediz563

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Çok saçma tasarlanmış bir klavye. Zaten sağ tarafta bir numara takımı var, bir de ayrıca harflerin altına başka bir numara takımı oturtmanın mantığı ne? Klavye de "Exper" mi?

Klavyenin resmini çekip gönder, görmek istiyorum bu saçma tasarımı.

Klavyede bulunan özel tuşlar vs. için bilgisayarında yüklü bulunan bir program olabilir, Microsoft fareleri için olan baş belası IntelliPoint programı gibi demek istiyorum yani. Bu tür programların bazıları farelere/klavyelere çok gereksiz ve saçma özellikler kazandırmaya çalışıyorlar, sorunun kaynağı bu olabilir.

cyberfalcon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok saçma tasarlanmış bir klavye. Zaten sağ tarafta bir numara takımı var, bir de ayrıca harflerin altına başka bir numara takımı oturtmanın mantığı ne? Klavye de "Exper" mi?

Klavyenin resmini çekip gönder, görmek istiyorum bu saçma tasarımı.

Klavyede bulunan özel tuşlar vs. için bilgisayarında yüklü bulunan bir program olabilir, Microsoft fareleri için olan baş belası IntelliPoint programı gibi demek istiyorum yani. Bu tür programların bazıları farelere/klavyelere çok gereksiz ve saçma özellikler kazandırmaya çalışıyorlar, sorunun kaynağı bu olabilir.

Klavyede exper ama klavyede harflerin yanında rakam yazmıyor, benim bildiğim klavyeler hangi tuşlara basıldığına dair bilgisayara bir kod gönderir, bilgisayarda buna karşılık gelen karakteri çıkarır. Klavye USB'den bağlı, bir de bilgisayar açılırken siyah ekranda "keyboard not found" diye bir hata mesajı veriyor. Bence ya bilgisayarın ayarları ile ilgili ya da klavyenin USB olmasından kaynaklanıyor.

ediz563

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İyi bari öyle bir klavye tasarımı yokmuş en azından.

Sorunun, klavyenin USB kablolu olmasından kaynaklanacağını zannetmiyorum çünkü zaten artık çoğu klavye USB kablolu.

Çözümün ne olabileceği ile ilgili ilgili bir fikrim yok ama sana bir soru: Bilgisayar açılırken "keyboard not found" diye bir hata mesajı aldığını niye ilk mesajında belirtmiyorsun da bütün bilgileri adım adım veriyorsun?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Denetim masası > Erişim Kolaylığı > Klavyenin çalışma biçimini değiştir > "NUM LOCK tuşuna5 saniye süreliğine basıldığında Geçiş Tuşlarını etkinleştir" seçeneğindeki tik'i kaldır. Tamam de. Bilgisayarı yeniden başlat

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim bilgisayar laptop masa üstü klavyesi gibi oldu :Denetim masası > Erişim Kolaylığı > Klavyenin çalışma biçimini değiştir > "NUM LOCK tuşuna5 saniye süreliğine basıldığında Geçiş Tuşlarını etkinleştir" YAPTIM OLMADI

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar benimde bir sorunum var numlock kısmı calısmıyor leptopa yeni klavye taktım o da calısmıyo leptopunkide calısmıyor numlock basıyorum olmuyo nasıl yapacaa

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm

sağ takım tuşları sayı yerine page down page up yapıp farklı bir versiyona geçiyor ne yapmalıyım ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun bende de var masaüstü pc ye format attım uyudum uyandım birde baktım bazı harflerden sayılar çıkıyor. mjkluıo789 aşağıdan yukarı doğru bakıldığında klavyenin sayı bölmesindeki gibi bir şekil çıkardığını farkettim. Bu arada klavyem Exper. NumLock açıp kapatıp çözüyorum problemi ama sıkıntılı iş. Çözüm bulunursa bekliyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhabaa! yapiskan tuslari denetim masasindan kaldirmama ragmen hala calisiyor sifrelerimi falan giremez oldum lutfen yardim edin :hammer:
ayrica yapiskan tuslari shifte 5 kez basinca aktiflestir tusunun da tiki ini kaldirdim.. hala ayni sorun devam ediyor.
bilgisayari tekrar tekrar acip kapadim ve recover yaptim ama hala ayni deliricemmmm!!!! :cursing: :helpsmilie:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
HİÇ Bİr numara tuşları çalışmıyor ne yaptıysam olmadı sadece harfler çalışıyo hiç bir rakam çalışmıyor bi anda oldu luften yardımcı olunn :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bendede var sony leptop numlock aktif sayı çıkmıyor ama tuşlar ileri geri silme vs görevlerinde çalışıyor deliricem bir çözüm bulamadım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ayn5 s6r4n gördügünüz gibi bendede 0evc4t baz5 harf3er yerine rakm çıkıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bakın beyler harfler takılı kalıyor çıkarıp takın harfleri eyer daha önce hiç tuş çıkarmadıysanız fazla kullanmadığınız tuştan başlayın tuşları çıkarın teşekkür ediyorsanız ö.d :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
u yerine 4, I yerine5 , o yerine 6, p yerine *, j yerine 1 , k yerine 2 , l yerine 3 , ş yerine - , m yerine 0 çıkıyordu .Num Lock'a 5 saniye boyunca basılı tuttum oldu :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar ben masaüstü bilgisayarımı acarken sistem calısmasını devam ettir ve geri yükleme verilerini sil ve sistem ön yükleme diye bir sey cıkıyor fakat ben klavyemden iki secenegide secemiyorum bilgisayarım klavyeyi görmüyor sanırım klavyemi baska bir bilgisayarda denedim çalısıyor bana yardım edermisiniz tesekkur ederim..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede aynı sorun var ve markası exper shift sol taraftakı ctrl sol üstteki sayılar ve şekiller çalışmıyor bütün yöntemleri denedim ama olmadı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s.a arkadaşlar bnm klavyem harici klavye masaüstü kullanıyom geçenlerde olmaya başladı bu olay üst number tuşlarına bastığımda 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 * - çıkması lazımken >> "1 2 yerine yardım menüsü 3 54 54 67 67 -8 9 *0 *0 -8 çıkıyor bunlar sırasıyla aynıdır . yardım edermisiniz.
teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayarım masaüstü ve sayılar yazılmıyo yani böyle işaretler oluyo !'^^+%&/()=?_ nolur yardım edin :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tamam şöyle yapılıyor:
- on screen keyboard (windows > run > "osk" ) hazırlayın ama açmayın (hani enter'a basmayın)
- external klavyeden num lock'u kapatın
- klavyeyi çıkarın bilgisayardan
- fareyle az önceki osk'yi çalıştırın.
- açılınca numlock'u bir kaç kere açıp kapayın. en son kapalı kalsın
- gerçek klavyenizi geri takın

bende oldu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar hala bu sorunu yaşıyan warmı bilmiiyorum bunları yapamıyan warsa cevabını veriyorum kesinlikle olacaktır öncelikle bunuda diğelim benim yöntemim deil bir sdn okuru demişki yorumlarda Fn+Nmlock basılı tutun düzeliyo die fakat masa üstü klavyelerde fn yok benim bildiğim onun için ilkbaş ekran kalvyesini açıp orda fn tuşu bulunmakta ilk olarak ordan fnye sonra numlock'a basarsanız düzelecektir. bende aynı sorunu yaşıyodum fakat düzeldi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim klavyedeki tek sorunum num lock açıkken nümerik klavyedeki diğer tüm tuşlar doğru çalışırken / tuşu nokta tuşunun işlevini yapıyor. ama num lock kapalı iken nümerik klavyedeki / tuşu doğru çalışıyor. neden olabilir ki bu? önceden normal çalışıyordu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar leptobum toshıba ve klavyem calışmıyor tablet pc modu etkin diyor onu nasıl eski ayarına döndürcem suan ekrann klavyesiyle yazıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tamam şöyle yapılıyor:
- on screen keyboard (windows > run > "osk" ) hazırlayın ama açmayın (hani enter'a basmayın)
- external klavyeden num lock'u kapatın
- klavyeyi çıkarın bilgisayardan
- fareyle az önceki osk'yi çalıştırın.
- açılınca numlock'u bir kaç kere açıp kapayın. en son kapalı kalsın
- gerçek klavyenizi geri takın

bende oldu.

Bu arkadaşın dediğini yaparsanız oluyor. Denedim ve bu sayede düzeldi.