TTNet Müşterilerine hizmeti değil PARAYI düşünüyor UYANIN Millet!

Bu konuyu okuyanlar

SIRDAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
“TTNET müşterilerini aldatıyor Millet!” konusunda yazdığım en son yazıyı ttnetdestek[MENTION=59927]ttnet[/MENTION].com.tr e-posta adresine gönderdim. (Ki bu konuda yazdığım en son yazıyı, bu konuya girip inceleyebilirsiniz). Daha önce konuda yazdığım bir-iki yazıya 444 0 375 ten dönüldüğü halde, bu sefer geri dönülmedi. TTNET’e teessüflerimi bildiririm. Kampanya kapsamında online yazıldığım ve 40 TL gelmesini ümit ederek ücretsiz kablosuz modem kampanyalı YALIN internet NET6 tarifemi SINIRSIZ tarifeye kampanya kapsamında geçirirken ve yeni sözleşme imzalarken KAMPANYA dışına çıkıyorum diye bir yeri işaretlemişim. Ben hatırlamıyorum. Buna dayanarak bundan sonra faturamın 71 TL geleceğini söylediler. Bu ay kampanya dışına çıkmış olduğundan modem ücretini de alacaklarmış. Faturam 118 TL geldi.

Ayrıca şunu belirtmek isterim; zannederim TTNET ve TÜRK TELEKOM tekel olmanın verdiği rahatlıkla müşterilerinden fazla para alma hakkını kendisinde görüyor. Birçok servis sağlayıcı zannederim TÜRK TELEKOM’un alt yapısını kullanıyor. (Burada yetkililere ve savcılara sesleniyor ve suç duyurusunda bulunuyorum.) Eğer bir hak yenme varsa, Allah biliyor. Bütün bunlardan sonra ve çeşitli zamanlarda (10 yıl içerisinde) TTNET ve TÜRK TELEKOM’a para kazandırmış bir müşterisi olarak, eğer Perşembe (26.01.2012) gününe kadar bu hatanın düzeltileceğine dair herhangi bir telefon TTNET müşteri temsilcisinden veya yöneticilerinden bir telefon gelmez ise, TTNET aboneliğinden ayrılmayı düşünüyorum, Darısı diğer tüm TTNET abonelerinin başına.

Bundan sonra TTNET veya TÜRK TELEKOM’la bağlantısı olmayan diğer bir servis sağlayıcıya geçmeyi düşüyorum.
Yeni taşındığım sitede Metronet ve Uydunet hizmet veriyormuş, galiba. Siz hangi servis sağlayıcıyı önerirsiniz? Superonline veya fiber altyapı sitemizde yokmuş zannederim. Çünkü online başvurdum, cevap gelmedi ve haritada da gözükmüyor. Buradan da diğer servis sağlayıcılara sesleniyorum. E-posta adresim: secaglar[MENTION=21031]yahoo[/MENTION].com

Bütün arkadaşlara sevgiler, saygılar, başarılar

SIRDAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
TTNET aboneliğimi iptal ettirmeye gittiğimde bakalım başka borç çıkaracaklar mı? Merak ediyorum

SIRDAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Müjde Shiftdelete.net'in sadık Arkadaşları!

TTNet aboneliğimi dün iptal ettirdim. (Yukarıda yazımda belirttiğim gibi. Ben sözümü tutarım :) )

Şöyle: (Bundan sonra çok yazı okuma alışkanlığı ve sıkılganlığı olan arkadaşlar okumayabilirler, çünkü uzun bir yazı. :)

Dün iptal için TTNet Avcılar Türk Telekom Müdürlüğüne gittim. İptal işlemi ile ilgili olarak, 4 nolu odadaki bayan arkadaş, iptal nedenini sordu. Bende, 10 Yıllık TTnet abonesi olduğumu, bunu taşınmadan önce iptal ettirdiğimi, daha sonra adres değişikliğinden dolayı yeniden TTNet'e internet üzerinden başvurduğumu, 14 Kasım 2011'de aboneliğimin bağlandığını, yeni başvurmamdan üç ay geçtiğini, bu üç ay içerisinde, 40 TL gelmesini umduğum faturamın ilk iki ay 70 T üzerinde geldiğini, son faturamın ise 118 TL geldiğini söyleyince "Enteresan" dedi. Buna bir bakalım dedi. Daha sonra kendisine ilk iki ay YALIN internet NET6 tarifeli paketten dolayı, birinci ay Ekim ve Kasım aylarını beraber 71 T faturalandığını, Aralık ayında ise kota aşımından dolayı 73 TL faturalandığını, bundan dolayı herhangi bir itirazımın olmadığını söyledim. Fakat Aralık ayının başlarında, madem dedim, fatura kontrolü yapamayacağım, öyle ise 60 TL'lik sınırsız tarifeye geçeyim dedim. Çünkü, sitelerinde kampanyalı tarife arasında aşağı tutar olmamak kaydıyla geçiş yapabileceğim yazıyordu. Bende fazla tutar ödememek için K.Çekmece İnönü Mahallesindeki Yetkili Bayi'ye gittim, dedim. Oradaki bayana Limitli tarifeden limitsiz tarifeye geçmek istediğimi söyledim. Bana evraklar verdi. Bunları imzalamamı söyledi, bir iki yer gösterdi, buraları doldur dedi. Gerisini ben doldurum dedi, dedim. Meğerse bu sırada Taahhütname veya Kampanya dışına çıkma ile ilgili seçeneği işaretlemişim. Veya bu taahhütname ile ilgili evrağı imzalamışım. Hiç farkında değilim, dedim. Daha sonra, taahhütname ve kampanya dışına çıkmamdan dolayı faturamın 118,25 TL geldiğini söyledim. Bayan arkadaş "bir yanlışlık olabilir" dedi. Fatura itiraz servisine git, dedi. Bende, fatura servisindeki Arzu hanıma gittim. Durumu anlattım. Arzu Hanım, "Bayiden dolayı bir hata var, bayiyi şikayet babında şikayet servisine bir gidin" dedi. Bende, şikayet servisine gittim. Buradaki bayan arkadaş, "20 Ocakta sistemimizde telefonla bir şikayetiniz gözüküyor, bu Genel Müdürlük tarafından incelenmiş, taahhütname dışına çıkılan evrağı imzalamış gözüktüğünüz için, dosya kapatılmış, bu durumda ben bir şey yapamam" dedi. Ben de bütün bunlar üzerine tekrar iptal servisindeki arkadaşa giderek, aboneliğimi iptal ettirdim.

Şimdi buradan bütün TTNet yetkililerine sesleniyorum. Ben burada bir art niyet hissediyorum, eğer bir yanlışlık oldu ise, bu hata düzeltilemez miydi? Altı üstü bir evrak, bu yeniden düzenlenemez miydi? Acaba Yetkili bayi mi korunuyor, yoksa nasıl olsa bayağı bu adamı yolduk, aboneliğini iptal etsek daha çok yolmuş oluruz mu, deniyor? Aboneliği iptal eden arkadaş tarafından bundan sonra ayrıca 125 TL civarında bir fatura daha geleceğini söyledi. Neden dedim? Verdiğimiz kablosuz Huawei Modem karşılığı dedi. Dolayısı ile üç aylık aboneliğim karşılığında 4 aylık fatura ödemiş olacağım. İnşaallah, 125 TL'den fazla fatura gelmez. :)

Sevgiler ve Saygılar

traktör

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi etmişsinde arkadaşım bu ttnet denen HIRSIZ herşekilde karlı çıkıyor ve yine istedikleri gibi para kazanıyor her iki durumdada. yine biz iyiyiz, bazı devlet kurumlarında (bizzat müdürün odasında kendi ağzından yakınmasını aktarıyorum) varolan interneti bakanlık emriyle fibere çevimişler özel bi hat yapmışlar güvenlikle ilgili, "eskiden 100 tl para ödüyorduk internete şimdi fiber yaptılar eskisigibi internetten verimde alamıyoruz ve bağlantı kopuyor 1000 küsür tl para ödüyoruz diyor" ve " eski hatla daha hızlı işlerimizi hallediyorduk" diyor. Gülermisin ağlarmısın? Alt yapıları bozuk, yetersiz vs.. vs.. herkes biliyor ama hiç bişey yapamıyoruz çünkü birde hükümetcikler sektörler yararına sürekli kanuncuklar çıkarıyor ve kimsenin bunlardan haberi yok...

SIRDAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Birde arkadaşlar, aboneliğimi iptal ettirmemden sonra, on kez aradılar problem nedir, niye bırakıyorsunuz, ne olur bırakmayın gibi telefonlar... İki aylık ücretsiz abonelikten yararlanabilirsiniz filan gibi sözler... "Ondan sonra ne olacak?" dedim. Yine "70 küsur TL aboneliğiniz devam edecek." diyorlar, dalga geçer gibiler...

vladislav

Profesör
Reaksiyon puanı
1
TTNET kadar dolandırıcı bir firma yok. Herşeyden affedersiniz ama bize takıyorlar arkadaş. Önceden 3 fatura ödemeyince kapatılıyordu hepsini ödediğinde online olarak açılıyordu şimdi 3 faturadan kapatılırsa açılma ücreti 12 TL alıyorlar. Bu hangi ülkede vardır ? Ya da bu helal midir gerçekten ? Ben bir kere bu hataya düştüm ama bunu ne burada ne öteki tarafta helal etmiyorum. İnsaf diyorum şu şikayetleri bile gururlarına yediremeyip facebook sayfalarından engellediler. Kınıyorum kınıyorum kınıyorum...

ahlatt

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu adamların dini imanı para oldugu için o yüzden pek fazla helal haram a bakmıyorlar bu tarafta ne alırlarsa onlar için kar ama öteki tarafta görürler hanya yı konya yı.

SIRDAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar,

Tüm üyelere bir önerim olacak, eğer tabi kabul ederseniz. Bu TTNet ve Türk Telekom'un hizmetini daha iyi yapması için, kendisini değiştirmeye ve yenilemeye zorlaması için, TTNet'in ve Türk Telekom'un hizmetinin kötü olduğuna dair konuları üst sıralarda tutmak için, bu konulara yorum yazmaya veya üye olduğumuz diğer forumlar ve her türlü platform da (haber siteleri vesaire) sivil gücümüzü kullanmaya tüm arkadaşlarımı davet ediyorum. Var mısınız? Serdar

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
ne demiş ceza. ttnet bunlara alış türkiye.

SIRDAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim çağrıma cevap gelmedi... Sayın Shiftdelete.net'in sadık ve kül yutmaz üyeleri, bilinçlenelim =:)

SIRDAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Son reklamları da tuzak kokuyor. 6 GB Kotalı tarfe: iki ay bedava, sonra 24 ay taahhütlü 30 TL diyorlar. Kota deyince durmak lazım. Ben deneyimli bir internet kullanıcısı olarak kotayı aşmamak için bayağı zorlandım, zaten. Deneyimsizler zaten bu kotayı kolay aşar. Ek bağlantı ücretleri ile felan kesinlikle her ay kullanıcılara 30 TL'ten fazla gelir. Sınırsız tarifeyi 40 TL yapsınlar bakalım, o zaman görelim TTNet'i...

bybarut

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yazılanlara sonuna kadar katılıyorum ama (artık uğursuz diyeceğim semtte) neredeyse 1 yıl oldu f/o başvurusunda bulunduk hizmet verilmiyormuş uğursuz semte :(
ne metro net ne de diğer alternetiflerin hiç birisi yok tek çare evi taşımak gibi görünüyor ama....:ı
neyse tt verdiği hiç bir hizmette kalite aramayın
adam tekelim diye bildiğini okuyor.
üstüne üstlük birde fibere el atıyor !!!

SIRDAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Türk Telekom'u satın alan kişiyi araştırdım. Lübnanlı adam. Ayrıca, dile kolay, 5 milyar 559 Milyon dolara satın almış Türk Telekomu... Düşünebiliyor musunuz, Türk Telekom'un yöneticisi bir Lübnanlı.. Bu parayı nerden çıkartacak bu adam? Siz düşünün bir bakalım... Bilinçlenelim...

tufancap

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Müjde Shiftdelete.net'in sadık Arkadaşları!

TTNet aboneliğimi dün iptal ettirdim. (Yukarıda yazımda belirttiğim gibi. Ben sözümü tutarım :) )

kurtulduğuna sevindim, yakın zaman önce ttnet yüzünden bende çok sıkıntılar ve ücretler ödedim. ttnet e diyecek çok sözüm var ama söylemeye gerek bile yok. tekrar tebrik ederim :) SIRDAR

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Kac senelık uye oldugunuzu kac aylık ,yıllık sozlesmen kaldigini nasıl ogrenebılırız? (yakın zamanda bende kapatymayi dusnuyorum)

bybarut

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Türk Telekom'u satın alan kişiyi araştırdım. Lübnanlı adam. Ayrıca, dile kolay, 5 milyar 559 Milyon dolara satın almış Türk Telekomu... Düşünebiliyor musunuz, Türk Telekom'un yöneticisi bir Lübnanlı.. Bu parayı nerden çıkartacak bu adam? Siz düşünün bir bakalım... Bilinçlenelim...
Küçük bir ayrıntı da benden olsun bilmeyenler için
ÖGER TELECOM = http://www.ogertelecom.com/turk.html

hamzatbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla arkadaşlar sırf şu sabit hat olayına gıcık olduğum için gül gibi Superonline netimi iptal ettim ve Vodafone 4 Gb lık Vodem aldım. Aldım almasına ama doğru dürüst çekmiyor... Çektiği zamanlarda ise kotam çok çabuk bitiyor. Velhasılı iki ucu ...klu değenek dedikleri bu galiba Telekom Tekel olmuş milleti soyuyor. Devletin bu duruma el atması ve vatandaşlarını bu haksızlığa karşı koruması gerekiyor ama nerdeee..... Bulgaristanda bile sabit hat saçmalığı yokken ekenomisi şöyle iyi böyle iyi denen ülkemde eve sabit hat almadan net alamıyorsun.... Varmı bunun ötesi.

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Sabit Ücret Kalkmaz; Çünkü Devlet O Sabit Ücret Üzerinden Vergi Alıyor, T.Telekomun Abone Sayısına Bakarak Devletin Ne Kadar Vergi Aldığını Az Çok Hesaplarsınız.
T.Telekom Sabit Ücreti Kaldırıyorum Dese Bile Devlet Kaldırtmaz.Haberiniz Olsun :)

elyn_noyt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
2 senedir yanlış yazmış oldugum adresimi hala düzeltemediler

Bordo38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
haftaya beni bekle süperonline kurtuluyoruz ttnettten

SIRDAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar, SDN'de bir AVEA reklamı vardı.

http://shiftdelete.net/avea/aveanin-reklami-interneti-salladi-34935.html

Orada yorumlara baktım. Reklam diyorum, çünkü; Yanlı duruyordu. Yorumda da bulumdum, fakat çıkmadı. Galiba ayıklama yapılıyor. Biliyorsunuz Avea, TÜRK Telekom'un yandaşı bir şirket.. (Sahibinin büyük oranda Lübnanlı olması dolayısı ile Türk kelimesini büyük yazdım) Dolayısıyla TTNet'in de yandaşı. Bence bu dört çeker reklamı, Türkcell'e gönderme yaparken şirin bir reklam olmuş. Ama bu Avea'nın kötü ve az hizmet verdiği, çok para aldığı gerçeğini değiştirmiyor. Reklamlar, devasa boyutta ama hizmet o kadar boyutta değil. Cüce boyda. Reklama harcayacakları parayı hizmete harcasalardı Turcell'e yetişme konusunda epey bir mesafe katedebilirlerdi.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Bende 8mbps ye kadar netlimitsiz tarifesinde olan arkadaşlara bi uyarıda bulunmak istiyorum...

Bugünlerde ttnet sürekli arayıp 16mbps ye kadar limitsiz tarifesine geçirmeye çalışıyor... Şu anda 8mbps netlimitsizde olan arkadaşlar 54.90tl ödüyorlar... Eğer 16 megabite geçerseniz size bazı servisler sokacaklar mesela NETDİSK gibi 16mbps ye kadar netlimitsiz tarifenin fiyatı 64 tl netdiske hediye diyorlar ama hayır o tarifenin fiyatı 60 lira o 4 tl ise netdiskin parası sakın aldanmayın...

8MBPS E KADAR NETLİMİTSİZ TARİFESİNDE OLAN ARKADAŞLAR 54.90TL ÖDEMEYE DEVAM EDİN AKSİ HALDE 16 YA GEÇTİĞİNİZ AN BU FİYAT 64 TL OLUYOR... BU TUZAĞA DÜŞMEYİN DİYE UYARIYORUM ÇÜNKÜ BEN DÜŞTÜĞÜM İÇİN :D

Tekrar geriye 8 netlimitsize dönmeye çalıştığınızda o netdisk sizin elinizde kalıyor 8 netlimitsize 59 tl ödüyorsunuz... Yani anlayacağınız ttnet netdiski sokuşturuyor... Hedef kitleside 54.90tl ödeyen netlimitsiz tarifedekiler... Dikkat edin...

HARBİKIZ

Profesör
Reaksiyon puanı
132
uydu nete geçin kafanız da cebiniz de rahat etsin......

S

SDN Okuru

SDN Okuru
TURKCELL SUPERONLINE nın Hediye Tuzağına Sakın düşmeyin....!
24 ay taahhütlü 55 TL ye Fiber internet sözleşmesi yaptım,ancak taşınmam sebebiyle geriye kalan 9 aylık süremi fiber olmadığı için yalın internet talebinde bulundum fakat 24 ay yeni taahhüt ile aylık 74 TL ödemem gerekiyormuş,
-neden bu fark 55 yerine 74 TL
-neden 24 ay yeni taahhüt zorunluğu
uyanıklar bana sözde D-SMART hediye etmişlerdi 3 ay kullandıktan sonra iade etmiştim,ancak bu hediyenin bile bedelini 505 TL olarak istiyorlar bin bir hileli yöntemlerle müşteriyi aldatmada ustadırlar
hiç bir tekliflerini kabul etmedim ABONELİK İPTAL FAXI gönderdim
Devletimin yasaları vatandaşlarını bu işkencelerden korumaya yetmelidir.
"Kenar-ı Dicle'de bir kurt aşırsa bir koyunu, Gelir de adl-i İlahi sorar Ömer'den onu"