BIOS güncelledikten sonra ethernet kartı Sorunu (kod10 hatası)

Bu konuyu okuyanlar

veyselcelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
P_150.jpg

Laptopun modeli: Asus K52jr http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=tr-tr&m=K52Jr

Asusun bios güncelleme programı winflash ile biosu son sürüme güncelledikten sonra, ethernet kartı driveri çalışmaz oldu. yani internet kablosu taktığımda görmüyor.

Aygıt yöneticisnde, JMicron PCI Express Gigabit Ethernet adapter sürücüsünde ! işareti var. "Bu aygıt başlatılamıyor. (Kod 10)" hatası alıyorum. resimdeki gibi

ekranalntsge.png

Bios güncelleme yapmadan önce sorun yoktu. Şimdi bi ton driver yükledim, hep aynı kod 10 hatası veriyor. Servise götürmekten başka çarem var mı?

darknessfire

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bütün driverler ile o şekilde sorun yasıyorsanız BIOS güncellemesi ile windows arasında bi problem oluşmuş olabilir.Windows unuzu yeniden kurabilirsiniz.veya sorunun BIOS güncellemesi ile alakalı olup olmadığınıda anlıyabilmek için bi önceki BIOS sürümünüze makineyi geri flashlayıp sorunun devam edip etmediğini tekrar gözden geçirin.

fiprovet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
veysel çelik olmuyosa hiç uğraşma at formatı aynı bilgisayarın bende c serisi var ben de çok hata aldım attım formatı sonra bende biosu güncelledim şimdi oturdu her şey yerine ekran kartını bile görmüyodu hadi onu geçtim kendi sistem dosyarını yüklerken bile bu program sadece sus notebook larda çalışır diye bi hata bile aldım yan ama sonra verdim formatı :)

veyselcelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
format attım zaten yine aynı hatayı veriyor

--- Mesaj Güncellendi ---

Bütün driverler ile o şekilde sorun yasıyorsanız BIOS güncellemesi ile windows arasında bi problem oluşmuş olabilir.Windows unuzu yeniden kurabilirsiniz.veya sorunun BIOS güncellemesi ile alakalı olup olmadığınıda anlıyabilmek için bi önceki BIOS sürümünüze makineyi geri flashlayıp sorunun devam edip etmediğini tekrar gözden geçirin.
önceki windows sürümümü hatırlamıyorum ama asusun sitesindeki bütün bios sürümlerini yükleyip denedim, olmadı

fixri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bios güncellemesinden sonra biostan onbord ayarlarından ethernet ses kartı vga enable disable ayarlarına baktınızmı benim başıma geldi ethernet ve webcam kartı disable yazıyordu enable yapınca düzeldi ve driverları sorunsuz olarak kurdum.
dizüstü bilgisayar için ilginç bi durum ama bios güncellemeden sonra onboar aygıtlar disable görünmesi.

veyselcelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o ayarlar biosta yok. güvenlik için unlock edebilme seçenekleri var sadece ordan kitlenebiliyo. ama hepsi açık zaten biosu default ayarlara aldım. bu asus notebooklarının biosunda hiç ayar yok :(

fiprovet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
slimdrivers adlı programı kur birde onla tarat arkadaşım bilgisayarını eksik olnaları sana gösterir o yanında dowland yazıyo sen sadece ona tıklarsın o zaten indirme ve kurma işlemini kendisi yapıyor bence bi dene dediğim programı

Mr. Nothing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın aynı hata var biosumu güncelledikten sonra aynı sorunu yaşadım yardımlarınızı bekliyorum. BIOS ayarlarında lan enabled olarak gözüküyor. Kod 10 hatası alıyorum. Format işe yaramadı biosa önceki kullandığım sürüme düşürmem de işe yaramadı. Şuan tekrar son sürüme çektim. Anakartım Asus p5qse2. Acil yardımlarınızı bekliyorum :(

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=471556]Mr. Nothing[/MENTION]

Hangi isletim sistemini kullaniyorsunuz?

S

SDN oooffff

SDN Okuru
Mr. Nothing hesabıma erişemiyorum şifre yanlış diyor ve yeni şifre aldım ona da yanlış dedi oysaki kopyala yapıştır yapmıştım şifreyi her neyse. Şuan bilgisayarımı bi düzeltebilsem gerisi kolay. İşletim sistemim win 8.1 64bit. Ayrıca Kali Linux ta var o da görmüyor.

Mr. Nothing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya hesabıma erişene kkadarvcanım çıktı şifreyi koplaya yapıştır yyapmama rağmenkabul retmedi her neyse. İşletim sistemim win 8.1 64 bit. Ayrıca Kali Linux 64 bit var o da görmüyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Telefondan yazıyorum eski telefon çok donuyor yazım yanlışları için özür dilerim klavye sorunlu. :(

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
biosu resetle olmazda biosta onboard ethernet disable olabilir kontrol et.
bulamıyorsan iyi bak bende asus notebook yok.

Mr. Nothing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Notebook değil masaüstü ayrıca biosu resertledim ve onboard enable onu da kontrol etmiştim win 7 driverini indirip kurdum o da işe yaramadı. Ayrıca Linuxta da BIOS güncellemesiden sonra gitti

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
o zaman disable et sonra enable et olmadı pci ethernet al tak.

Mr. Nothing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Disable ve Enable da denemiştim olmadı ve ethernet kartı ile çözülür de ben ethernet kartı almadan çözmek istediğim için yazdım

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
realtek mi? bunlar da anakartı ilk terk eden öge benim asrock 775i945gz'ninde onbord ethernet bozuldu durduk yere halbuki onu 7-8-8.1 ve 10 direkt tanıyordu tp-link tf3200 aldık o her windows'a fransız sürücü kurmak gerekiyor sadece linux tanıyor onu...

Mr. Nothing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Realtek rtl8168/8111c kart modeli. Windows'tan sürücüsünü güncelledikten sonra mavi ekran vermeye başladı. Bende biosu güncellersem mavi ekrandan kurtulurum umuduyla güncelledim. Ve kökten gitti.

Güncelleme yaptıkça bozuluyor gülsem mi ağlasam mı bilemedim

Ve BIOS güncellemesinde hiç bir sorun çıkmadı başarıyla güncellendi

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
normalde windows göçerdi kardeşimin iddiası...

Mr. Nothing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows göçerdi derken? Ya Asusun orijinal sitesinden indirdiğim dosyayı kurdum ve kurulum başarıyla tamamlandı 5 saniye sonra bilgisayar yeniden başlatılacak dedi ve pc açıldı fakat ethernet Kartı görülmedi. Aygıt yöneticisinde ise kod 10 hatası gözüküyor.

Nedenini veya çözümünü bilen veya çözümü şu sekilde olabilir diyecek birisi yok mu arkadaşlar?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
msi vr601'de windows xp ile bios güncellemesi yapmış olmuş ama xp nakavt olmuş servise danış.

Mr. Nothing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neyse teşekkür ederim yardımın için galiba ethernet Kartı almak zorunda kalacağım

coco66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu sorunun çözümü bende bu linkten izleyerek çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz beğenip abone olmayı kanala destek vermeyi lütfen unutmayın iyi forumlar --- Gönderi Güncellendi ---
Bu sorunlar yakından ilgilendim hatta bir video bile çektim bunu izlerseniz sorunu halledebilirsiniz destek olmak için lütfen abone olmayı da unutmayın iyi forumlar..