Windows Simgelerini Değiştirme Flashanimasyon

Bu konuyu okuyanlar

abanoz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Senelerdir Microsoft çıkardığı işletim sistemlerinde klasör rengini nedense hep sarı renkte dizayn etti. Sebebinide bir türlü anlayamadık. Belki merakda etmedik. Uzun yıllar göz aşinası olduğumuz bu durumu bir anda değiştirmek, aksi tesir yapabilir %( Belki, kendi fotograf makinemizden çektiğimiz fotograflarımızı koyarsak ve bunları sürekli görür hale gelirsek, ağzımız ile kulaklarımız arasındaki mesafe azalır ;D .Ne dersiniz?

Hazırladığım animasyonu izlemek için aşağıdaki linke tıklayın...
http://www.efece.ile.biz/animasyonlar/simgedegistirme.swf

---
Bilgi paylaştıkça bilgidir.

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Yaklaşık 1 yıl önce(belkide daha fazla) bu aynen animasyonlu bi şekilde verilmişti

Ayrıca videoda bi yanlışlık yapmışsın
Klasörün simgesini değiştirdikdikten sonra SİMGEYİ(ikon) silersen veya başka bi yere taşırsan Reset attığında klasördeki simgede silinir!

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar bende renkler ters dönüyo ne yapıcam olmuyo

iHSaN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Başka bir alternatif daha var, o da Iconpackager kullanmak. Bir çok icon paketleri var. İstedigin zaman bütün iconları anında değiştirebilirsin. ^^

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
----
bazen banada oluyor, ama bence bunun bi açıklaması yok, zaten zamanla düzeliyor bende

istersen paintte Üst sekmelerde Resim bölümünden
Renkleri ters çevir'i bi dene

abanoz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
acı_gerçek: sağolasın gerçekten unutmuşum veya dikkat etmedim ikonu silmemeliydim. hatamı anladıkdan sonra animasyonu yeniledim... (kusura bakmayın acemilik var tabii)

PC MERAKLISI: rengin ters dönmesi veya kararması 24bit işlem değilde,jpg olarak kaydetmenizden kaynaklanabilirmi?

tabi bu kanu yeni bir buluş olmayabilir fakat bir bilmeyipde yapmak isteyende olabilir...

wordpress üzerine hazırlayacağım animasyon daha faydalı olabilir diye düşünüyorum...

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
abanoz dedi ki:
acı_gerçek: sağolasın gerçekten unutmuşum veya dikkat etmedim ikonu silmemeliydim. hatamı anladıkdan sonra animasyonu yeniledim... (kusura bakmayın acemilik var tabii)

PC MERAKLISI: rengin ters dönmesi veya kararması 24bit işlem değilde,jpg olarak kaydetmenizden kaynaklanabilirmi?

tabi bu kanu yeni bir buluş olmayabilir fakat bir bilmeyipde yapmak isteyende olabilir...

wordpress üzerine hazırlayacağım animasyon daha faydalı olabilir diye düşünüyorum...

hayır bende 24bit kullanıyorum ama olmuyo renkler ters dönüyo

abanoz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
onair dedi ki:
Bu konu daha önce verilmiştir. Forum kurallarına dikkat edelim.
Verilen konu]http://shiftdelete.net/site/content/view/1201/65/[/url]
Kardeş doğru söylüyorsun ama bak o konu yazılalı tam 1yıl 1ay olmuş. Sence kimin, nasıl haberi olurdu o konudan? yaklaşık 1.5 günde 170 defa okunmuş bu açtığım haber. Demekki insanlar birşeyler öğrenme arzusuyla bakabiliyorlar. Ne yapayım mesaj yazmasalarda olur.
---
acı_gerçek dedi ki:
----
bazen banada oluyor, ama bence bunun bi açıklaması yok, zaten zamanla düzeliyor bende

istersen paintte Üst sekmelerde Resim bölümünden
Renkleri ters çevir'i bi dene

Dostum senin sorununu bir türlü çözemedim. Ama bir önerim var, istersen başka bir resim düzenleyiciden yap belki çare olabilir...