Pc'yi Paylaşıma Açma-Kapama(139.port)NBS

Bu konuyu okuyanlar

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
-Biz kendi pc mizin paylaşıma açık olup olmadıgını nasıl anlarız?
-Paylaşıma nasıl açarız veya nasıl kaparız?

Evet Arakadaşlar başlıyalım netbios microsoft un ağ üzerinde dosya paylaşımını sağlayan bir protokoldür.Netbios üzerinden ip ’sini bildiğiniz birinin yaızıcı dosyaları ve kişinin paylaşıma açtıgı dosyalara ulaşılabilirsiniz.Neyse Fazla uzatmayalıM konuya gel
-Biz kendi pc mizin paylaşıma açık olup olmadıgını nasıl anlarız?
-Paylaşıma nasıl açarız veya nasıl kaparız?
Peki Netbios’un;

ilk soruyu cevaplayalım..

Başlat/Çalıştır cmd yazıp çıkan pencereye netstat -an yazıyoruz ve karşımıza şöyle bi değerler gelior

----------------------------------------------------------------------------------

4rt4rs.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------

gördüğünüz gibi 139. port’ın karşısında listeniNg yazıyor yani dinlemede, dışarıdan girmeye çalışanlar istedikleri zaman girebilecekler, port kapalı oldugu zamn 139. port etkin bağlantılarda gözükmeyecektir

Şimdi 2. soruyu cevaplayalım

resimleri takip edin

--------------------------------------------------------------------------------------------

pc1ab.jpg

pc2pb.jpg

pc3t.jpg

pc4v.jpg

melis72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Süpersin,cok acik ve net anlatmissin tek sorun ben bilgisayar terimlerini Türkce anlayamiyorum!Almanca kullaniyorum.Bana yardim etme imkanin var mi?Ingilizcesini anlamam ya da terimleri internette bulmam belki daha kolay olur.Ayrica ben ilk dedigin seyleri de yaptim ama yanlis yazdin gibi biseyler dedi.Yani söylediklerin yaptim ama sonuca ulasamadim.Birseylerin yanlis oldugu bildiriliyor.

NBScan ne demek,established nerde?

Ve yukarida resimle anlattigin yerel ag baglantisi özellikleri nerden aciliyor?????Lütfen!

melis72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar lütfen cevaplar misiniz?Procmon,NBScan nedir nasil kullanacagim bunlari????

Ve benim cmd de de baktigimda sanirim bilgisayarima girbileceklerini görüyorum ve bu kullanima acik konumu nasil kapali yapacacim lütfen acil yardimmmmmm

melis72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar yardim lütfen?Hala bir cevap alamadim!Bilgisayarimi disaridan izinsiz girebileceklere nasil kapatacagim.CMD de baktim girebilecekleri görünüyor dinlemede v.s. yaziyor acil yardim lütfen!

NBScan ne demek,established nerde?ProkMon nedir?Bilgisayarim tehlikeye cok acik lütfen yardimmmm!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
melis72 arkadaş fotoğrafta göstermiş cmdden bakmışsın 139.port açıksa kapatırsın diğer türlü bi sorun olmaz