Akıllı telefon tavsiye?

Bu konuyu okuyanlar

enderknt

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar akıllı telefon almayı düşünüyorum fiyat sınırı 1000 tl. Ben bazı telfon modellerine baktım sizde önerilerinizi getirirseniz çok sevinirim. Baktığım modeller: Samsung I8150 Galaxy W, HTC Salsa, Sony Xperia neo-v, xperia ray, Htc Desire S, xperia pro.

CLOUD

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar akıllı telefon almayı düşünüyorum fiyat sınırı 1000 tl. Ben bazı telfon modellerine baktım sizde önerilerinizi getirirseniz çok sevinirim. Baktığım modeller: Samsung I8150 Galaxy W, HTC Salsa, Sony Xperia neo-v, xperia ray, Htc Desire S, xperia pro.

desire s alacak gücün varsa az zorla evo 3d al.mükemmel bir cihaz...

ugler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kısaca aktarayım; Galaxy W bir cep telefon değil bir mp4 player'dır. Apple muadili Ipod Touch'dır. GSM özelliği yoktur.

Telefon tavsiyesi konusuna gelecek olursak; Kesinlikle 2. el Galaxy S2 öneririm. Alır ve ömürlük kullanırsınız ve satmak isterseniz de zarar etmezsiniz. Ben 2. el kullanmam derseniz Yurtdışı kayıtlı kullanılmamış LG Optimus 2x, Xperia Arc, Motorola Atrix 4g ya da HTC Desire HD öneririm. Yok benim telefonum sıfır ve garantili olsun derseniz, Galaxy S öneririm ki kendim bizzat kullanıyorum ve çok memnunum. Bu sıralar satıp S2 almayı düşünüyorum. Neden Galaxy S dedim ? Galaxy S gerçekten diğer telefonlara oranlara çok daha fazla rom ve yazılım desteğine sahip. Aradığınız bir yazılımın Galaxy S desteği olur mu şüphesi kesinlikle olmayacaktır. Bazı oyun&programların telefon seçtiğini göz önüne alırsak Galaxy S i9000 iyi bir seçim olacaktır.

CLOUD

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kısaca aktarayım; Galaxy W bir cep telefon değil bir mp4 player'dır. Apple muadili Ipod Touch'dır. GSM özelliği yoktur.

Telefon tavsiyesi konusuna gelecek olursak; Kesinlikle 2. el Galaxy S2 öneririm. Alır ve ömürlük kullanırsınız ve satmak isterseniz de zarar etmezsiniz. Ben 2. el kullanmam derseniz Yurtdışı kayıtlı kullanılmamış LG Optimus 2x, Xperia Arc, Motorola Atrix 4g ya da HTC Desire HD öneririm. Yok benim telefonum sıfır ve garantili olsun derseniz, Galaxy S öneririm ki kendim bizzat kullanıyorum ve çok memnunum. Bu sıralar satıp S2 almayı düşünüyorum. Neden Galaxy S dedim ? Galaxy S gerçekten diğer telefonlara oranlara çok daha fazla rom ve yazılım desteğine sahip. Aradığınız bir yazılımın Galaxy S desteği olur mu şüphesi kesinlikle olmayacaktır. Bazı oyun&programların telefon seçtiğini göz önüne alırsak Galaxy S i9000 iyi bir seçim olacaktır.

rom konusunda htc ile kimse kapışamaz arkadaşım.cyanogenmod,miui vesaire vesaire bunlar ilk htc kullanıcılarına çalışıyorlar.nereden biliyorsun dersen geliştiricilerin telefonlarına bir bak cyanogenmod team ve diğer ekiplerin...ne demek istediğimi anlarsın evo 3d şu ana kadar çıkan en sağlam telefonudur htc'nin.sensation falan hikaye,işlemci,ram,ekran bunları göz önüne alırsan.ha 1200 liraya evo 3d almak varken ben 1600 falan verip 400 liralık ekstradan bir kazanç elde etmeyeyim üstüne 3 boyutlu ekrandan mahrum kalayım diyorsan buyur s2 al.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Samsung I8150 Galaxy W, 1,4 ghz işlemcili , galaksi S den sonra çıkan harika bir cihazdır.
HTC Salsa, 600 ghz işlemci değmez.
Sony Xperia neo-v, neo V yerine normal Neo V yi tercih edebilirsin 8,1 MP kamera 1GHZ İşlemci diğer özellikleri aynı.
xperia ray, xperia pro. yerine xperia Arc Tercih edilebilir.
Htc Desire S, alma değmez 2010 yapımı eski bir cihaz.

ugler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Düzeltme: Galaxy W cep telefonudur farklı bir modelle karıştırdım sanırım :) Yine de 2. el Galaxy S2 almanızı öneririm. HTC kesinlikle kötü telefon demiyorum ama evo 3d ile kıyasladığınızda 2. el fiyatları birbirine yakındır.

enderknt

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Bütçem Galaxy s 2 almak için yeterli değil ve 2.elde almak istemiyorum. O yüzden en son şu seçenekler çıktı:
Lg optimus Black, Sony Xperia Neo-v, Samsung i8150 w galaxy. evet sizce hangisi?

ugler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o 3'ü arasında Galaxy W

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Lg optimus Black, Sony Xperia Neo-v, Samsung i8150 w galaxy. BU üç cihazı 3 aydır araştırıyorum ,
Şuan için i8150 w de karar kıldım. 1,4Ghz işlemcisi var , Grafik kartı aynı diğerleriyile , Ram miktarları aynı. Ekranları farklı Xperia ve LG nin daha kaliteli ama Samsungta oldukça başarılı.
Bu noktada geleceğe yatırım yapmak mantıklI Olacak.

ugler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1,4 Ghz size ekstra fayda sağlamaz, yani 1,5 kat daha hızlı olmayacak telefon.
Aslında şöyle de söylenebilir; gönlünüzde hangisi varsa, hangisi size daha yakın geliyosa onu alın. Hiç biri sizi pişman etmez.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
[MENTION=42596]ugler[/MENTION] , Sonuçta bir cihaz alıcaksın yıllarca kullanıcaksın belki en iyisini alması gerekmezmi.

ugler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her ikisini de kullanmış biri olarak 1,4 ghz işlemci 1ghz işlemciye oranla belirttiğim gibi baskın bir üstünlük sağlamıyor. Aralarındaki fiyat farkı hakkında bilgim yok ama şunu söyleyebilirim; S ile W arasında ya da W ile optimus black arasında gözle görünür bir hız farkı yok. Bu saat hızları bilgisayarlarda da böyle değil midir ? Aslolan sizin bunu ne kadar kullanacağınız ? Kullanmayacağınız şeye neden fazla para veresiniz ki ? Emin olun son belirttiğiniz 3 cihaz da sizi pişman etmez. Eğer fiyatlar arasında bir uçurum yoksa tabiki W alın. Ama Türk milletinin klasik hatasıdır bu. "Alalım bi gün lazım olur" der ama nasıl kullanacağını dahi bilmez. Kesinlikle alacak arkadaşımıza ithafen söylemiyorum, bu genel bir sorundur. Kullanmayacağımız şeyi gereksiz yere alır, gereksiz yere zarar ederiz. Eğer daha önce işletim sistemi kullanmadıysanız, en azından bir Symbian bile kullanmadıysanız, hangisi hoşunuza gittiyse onu alın derim. Umarım pişman olmazsınız.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
konu doğru bölüme taşındı !!

giresunlu_28

Asistan
Reaksiyon puanı
0
neo v alma kamerası düşük ama sony damgası yeter alacaksan neo yada xperia ray al ikiside süper tek kelime ile nerden biliyorum çünkü xeo yu abim ray de ben kullanıyorum oldukça memnunuz

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Her ikisini de kullanmış biri olarak 1,4 ghz işlemci 1ghz işlemciye oranla belirttiğim gibi baskın bir üstünlük sağlamıyor. Aralarındaki fiyat farkı hakkında bilgim yok ama şunu söyleyebilirim; S ile W arasında ya da W ile optimus black arasında gözle görünür bir hız farkı yok. Bu saat hızları bilgisayarlarda da böyle değil midir ? Aslolan sizin bunu ne kadar kullanacağınız ? Kullanmayacağınız şeye neden fazla para veresiniz ki ? Emin olun son belirttiğiniz 3 cihaz da sizi pişman etmez. Eğer fiyatlar arasında bir uçurum yoksa tabiki W alın. Ama Türk milletinin klasik hatasıdır bu. "Alalım bi gün lazım olur" der ama nasıl kullanacağını dahi bilmez. Kesinlikle alacak arkadaşımıza ithafen söylemiyorum, bu genel bir sorundur. Kullanmayacağımız şeyi gereksiz yere alır, gereksiz yere zarar ederiz. Eğer daha önce işletim sistemi kullanmadıysanız, en azından bir Symbian bile kullanmadıysanız, hangisi hoşunuza gittiyse onu alın derim. Umarım pişman olmazsınız.

Çamaşır makinesi almıyorsunki ,Teknoloji sektörü bu alalım bir gün lazım olur mantığı olucak tabi. Amd 'nin 3.2ghz hızında 2 çekirdekli işlemcileride var ,4. çekirdekli işlemcileride. Ben Daha fazla para verip 4çekirdek aldım. Ama hepsini kullanıyormuyum hayır. Burda ileriye dönük düşünmek lazım. 2 sene içinde ihtiyaç duyabilirsin. Al-Sat yapan biri değilsen seni uzun süre götürebilecek bir sistem kurmak gerekli. Telefonda da aynı mantık. Parana göre alabileceğinin en iyisini almalısın. Bana kalırsa bir cihazda bence ilk sırada İşlemcisidir, Sonra Rem miktarı daha sonra Ekranı vs. gibi özellikleri gelmekte. Verilen bu 3cihazda aynı performası gösterebilmekte yarı yolda bırakmaz biraz zevk meselesi geri kalan.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Açıkcası seçeneklerine sonradan black'i katmış olman güzel, son derece kaliteli bir ürün ciddei anlamda, aldığı her kuruşu hak ediyor gibi lakin güncelleme konusunda sorunları vardı .. oda geldi ... tavsiyem black olur sana.. ama üstüne koyarım der isen Optimus'un 3D sinide tavsiye ederim