Video: Kart okuyucu, bilgisayara nasıl takılır?

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Bilgisayarın önündeki hiç kullanmadığınız üç buçuk inçlik yuvayı işe yarar hale getirmek ister misiniz? Bilmeniz gerekenleri, adım adım videomuzda izleyin.

Disket sürücüler birkaç nadir durum haricinde artık işlevlerini yitirdi. Sözgelimi, BIOS güncellemelerini bile artık USB disklerden yapar olduk. Ayrıca sığa olarak da 1,44 MB sığaya sahip disketler ancak turşularının kurulması amacına hizmet edebilir. Diğer taraftan günümüzde her elektronik aygıtta bir bellek kartı var. Bu kartların hepsini okuyabilen bir ürünü, bir disket sürücü yerine takmak istemeniz olası. Nasıl yapılacağını adım adım gösteriyoruz.

İzleyin

http://www.metacafe.com/watch/1112967/

:: Hafıza kartı okuyucusuna sık sık ihtiyaç duyuyor musunuz? Yorumlarınızı bu başlık altında paylaşın.

Kullanılan ürün: Quatronic Kart Okuyucu
Fiyat: 6 dolar + KDV
SDN - http://shiftdelete.net

tonce

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
14
Ben duyyorum kart okuyucusuna ama ben sadece USB bellek boyutunda SD/MMC okuyucuya ihtiyaç duyyorum yanımdada taşırım. Fotoğraf makinemve cep telefonum için yani. :)
Videoda yararlı olmuş teşekkürler.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
vidaları sıkarken ekranda bi efekt oldu ya. patladı sandım alet muhaha :D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Hahaha :D berkin o hızla vida sıkarsa patmladan öte, Levent semalarında mantar bulutu bile çıkabilir.

Bu arada pesi, konuyu dağıtma. Kart okuyucu diyorduk. Senin kart okuyucun var mı?

F-rekans

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Hayatımız dijitalleşti artık CD DVD gibi taşınabilir medyaların yerini USB Flash bellekler ve çeşit çeşit hafıza kartları aldı... İhtiyaç duymaktan öte neredeyse bir zorunluluk haline geldi.
Ben kart okuyucu kullanıyormuyum, tabiki evet, yıllardır vazgeçemediğim bir bilgisayar bileşenidir kendisi.... :D

Creed_06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar kart okuyucusu seçimini dikkatli yapın. Ben bi ara quake yanlış hatırlamıyosam 3.5" lik kart okuyucu almıştım kart okumada problem çıkmıştı götürdüm değiştirdim gene problem çıktı tekrar götürdüm meşhur mavi pc 1 ay beklettikten sonra ürünün iade kararnı aldı. faturada problemler çıktı git gel derken 10$ lık okuyucu bana benzin parasıyla heralde bi 50milyona falan denk geldi. İşin kötü tarafı beni uğraştırdıkları için kart okuyucuyu kırdım gözlerinin önünde. Tabi bütün para boşuna gitmiş oldu
Diyeceğim oku alırken kaliteli markaları tercih edin. Öncelik olarak LeXar ilk tercihiniz olsun.

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
İyi düşünülmüş be, eski bir pc kasası olsaydı ben alırdım şahsen.

Jerusalem

Profesör
Reaksiyon puanı
5
USB olarak bağlanabilen bi' Card Reader 'a sahip bi' arkadaşa sahibim :)

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
son zamanlarda bende bi kart ouyucu almak istiyorum

disker okuyucuyu söküp bi takmak lazım(yer bi tane)

söyle orta bikart okuyucu ne kadar acaba

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Bu kart okuyucu malzeme ve desteklenilen biçimler olarak gayet iyi. Sadece 6 dolar ve Class 6 SD kartları belirtilen hızda okuyabiliyor. Tabii zaman içinde de performansı görmek lazım.

Güzel günler dilerim

muratgs555

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm ben kart okuyucu aldım taktım ama bilgisayarıma giriyorum göstermiyor e,f,g diye ne yapmam lazım kart okuyucunun üzerinde flaşh bellek takma yeri var oraya flaşh takıyorum okuyor açıyor ama kartları açöıyor neden ince ayarım var bunu ACEME YARDIMMMMMM BOLULUMURAT555@HOTMAİL.COM
CEVABINIZI BEKLİYORUM:(:wacko::sorry2:

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
bilgisayarın üzerinde zaten var...
ayriyeten yazıcıda da var...
olmadı foto makinasındada var :D
ama en gelişmişi yazıcıda olanı mübarek almadığı kart yok :D

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
slm ben kart okuyucu aldım taktım ama bilgisayarıma giriyorum göstermiyor e,f,g diye ne yapmam lazım kart okuyucunun üzerinde flaşh bellek takma yeri var oraya flaşh takıyorum okuyor açıyor ama kartları açöıyor neden ince ayarım var bunu ACEME YARDIMMMMMM BOLULUMURAT555@HOTMAİL.COM
CEVABINIZI BEKLİYORUM:(:wacko::sorry2:

güç ve data kablosu takılımı ve bagladıktan sonra biraz bekleyip xp nin yeni donanım bulma shirbazını bekledinizmi