Samsung Galaxy Ace S5830 Pil Sorunu Yardım.!

Bu konuyu okuyanlar

CastingDamage

Asistan
Reaksiyon puanı
1
merhaba arkadaşlar galaxy ace'm var daha 5/6 gün önce aldım ve çok çabuk şarjı bitiyor bi yer buldum Ayarlar/Uygulamalar/PilKullanımına girdiğimde hücre askıda %35 ekran %33 wi-fi %19 telefon boşta ise % 16 bunlar ne arkadaşlar bu telefonda angry birds oynuyorum pil şarjı % 100 den %90 inio heen bunu nasıl engelleyebilirim bi yardım edebilrmsnz?(GOLD BİLGİSAYARDAN ALDM)

tapuli75

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşım öncelikle ekran kullanımın çok fazla,muhtemelen masa üstündeki sayfa sayısı çok fazla onu dört sayfaya düşürürsen ekran kullanım pil oranın düşer,ayrıca wi-fi herzaman açık kalmasıda pili etkiler.masa üstünde kullandığın ve internet bağlantılı uygulamalar açıksa pil ömrünü kısaltır .sürüm olarak 2,2,1 froya sistemiyle aldınız ve güncelleme ile 2,3,3 gıengırbeart oldu sanırım.ama bazı sürümlerde bu pil kullanımını çok etkiliyo.bu konulara dikkat edersen pil ömrün sağlıklı olur.normal kullanım 3 gün anca yetmesi lazım,bu normal konuşmalar için geçerli ama oyun ve internet kullanıyosanız 1 günde pil biter.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar samsung galaxy ace 2 im var pil ömrü çabuk bitiyor neden

babacanburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pil ömrü CPU kullanımıyla ilgilidir. Tüm gereksiz uygulamaları kapatın. Bazı uygulamalar yürütülen program listesinde görüntülenmeyebilir

1. Arkaplanda çalışan bazı uygulamalar istenmeyen pil tüketimlerine neden oluyor olabilir. Bir uygulamayı kapatmak için Home (Ana) tuşunu kullanmak yerine Back (Geri) tuşunu kullanın. (Back (Geri) tuşu çoğu uygulamayı kapatırken Home (Ana) tuşu uygulamaları bekleme moduna alır.)

2. Yürütülen uygulama sayısını Program Monitörü widget’ından görebilirsiniz. (Bazı uygulamalar görünmeyebilir). Bilinmeyen veya güvenilir olmayan uygulamalar aşırı pil tüketimine neden olduğu için yüklerken çok dikkatli olun

3. Bir Google hesabı ayarlanırken, veri iletişimi arkaplanda gerçekleşir. Pil ömrünü uzatmak için Ayarlar > Hesap ve senkr konumunda Oto senkr özelliğini devre dışı bırakın ve gerekirse manuel senkronize edin

4. Wi-Fi ve Bluetooth’u açık tutmak pil tüketiminin ana nedenlerinden biridir

5. Aşırı pil tüketimi veya telefonda arıza durumunda, 5 saniye boyunca aynı anda power (güç) tuşuna basarak veya power (güç) tuşunu basılı tutup Güç kapalı seçeneğini belirleyerek telefonu yeniden başlatın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
peki telefon boştayken %46 şarj yemesi normal mi ? ( tüm programlar kapalıiken ? )

babacanburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pili kabire etmeyi deneyebilirsin. ya da pilin ömrü bitmiş yeni pil alman gerekebilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba ben yeni galaxy ace S5830 aldım ilk aldığım gün şarja takmadım ve şuan pili yarım gün anca gidiyo ne yapmalıyım yardımcı olabilirmisiniz???

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun bende de var arkadaş hiç bişey yapmadığım halde pil yarıya iniyo yardımcı olursanız sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende 5830 aldım pil sorunu hariç bi sorununu göremedim telefonumun pil sorununu nasıl çözebilirim bataryayı tam dolduruyorum çıkardığım zaman %92 kaldığını ve devamlı düştüğünü görüyorum şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

q0kh4y

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Batarya ya ölüdür. Yada uygulamaları kapatmadan telefonu bırakıyorsunuz. Her uygulama kapattıktan sonra görev yöneticisine girip rami sil ve Etkin uygulamalara gir orda görüceksin kapanmayan uygulamaları yanında son gib bişey yazar kapat yani ona basınca uygulama kapanır. Aynı zamanda wifi 3g gprs kullanmadığn zaman kesinlikle kapalı tut. Ve son olarakta telefonun ekran parlaklığını yüksek ayarda kullanma. Bunları yapıpı genede hızlı bitiyorsa pilin kesinlikle batarya ömrü bitmiş yeni orijinal bir pil almanı tavsiye ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende pil kullamına giriyorum %46 wifi %10 oyun felan diyor bunları nasıl kapatırım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:devil:S5830 telefonum durduğu yerde kendiliğinden bir anda kapanma problemi yaşiyorum. Bilgisi olan var mi?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
5830 TELEFON ALDIM şarzı tam olarak bıtı şu an şarzda 30 dk oldu açılmıyor telefon yarıdmcı olurmusunuz..

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Anneme aldım bende inanılmaz hızlı pil tüketiyor. Wifi açık internette gezerken dk da % 1 düşüyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abicim ben power güç tuşuna basınca görev yöneticisi çıkıyo güç kapalı seçeneği değil onu nasıl yapabilirim galaxy ace kulllanıyorum denemediğim yönetm kalmadı şarj 1 gün bile gitmiyo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar galaxy ace telefon aldım ama ekranda şarja takılı olmadığı halde şarj ediliyor yazıyor ve kapanırken sürekli şarj kapama sinyali veriyor neden olabilir..??? anlayan varsa yardımcı olsun lütfen..:thumbdown:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
galaxy ace telefonum var sarja takıyorum yukardakı cubuk dolmuyo ve aynı zamanda sarjda olmuyo başka sarj aleti denedm olmuyo bilgisayarda da olmuyo ne yapmam lazım lütfenn cevap verinnnnn

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede s5830i var wifi veya 3g günün yarısına kadar açık işim bitince görevleri sonlandırıp 3g wifi hangisi açıksa kapatıyorum 1.5 gün gidiyor bide cihazınızın fazla ısınmamasına özen gösterin ayrıca root attıysanız eğer herşeyi bellek kartına alın hafızada yüklenme olunca cihaz zorlanıyor kasıyor birde ilk aldığınız telefonu hiç açmadan en az 12 saat şarjda kalmasına özen gösterin ayrıca cihazınıza güvenilir olmayan hiç bir uygulama yüklemeyin casus yazılımlar siz görmeden arka planda gizli çalışırlar hem pil bakımından hemde verilerinizin güvenliği açısından ''google play'' haricinde hiçbir siteden cihazınıza uygulama yüklemeyin son bir kaç öneri daha derseniz cihazı gece kullanmıyorsanız kapatın yada en az haftada 2-3 kez 3-4 saat kapalı kalsın hiç kapanmayan cihazlar pilde aşırı harcamaya ve kullanırken kasma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz bu sadece s5830i için değil tüm android veya ios işletim sistemli telefonlarda geçerlidir ...!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de s5830i var, 2 haftadır mobil ağ veya wifi ile internet kullanımına başlayınca(face-googleplay-güncellemeler) telefonun şarjı tam olsa dahi pil zayıf uyarısı verip kapanıyor ve bazen yeniden başlıyor, sonrasında şarj %10 - 20 arasında gösteriyor.
yedeklerimi alıp fabrika ayarlarına döndüm. ilk ayarlardan sonra facebook uygulamasını indirirken bile hata verdi ve kapandı. hala aynı sorun devam ediyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Android sistemi %92 diyor ve saniyede bitiyor napabilirim internet uygulama kapalı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
pili çabuk bitenler telefonu bi 6/8 saat sarjda tutun (telefonun sarjı dolsa bile)sonra oaly çözülüyor bu kadar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samsung galaxy ace bataryası güçlü bir telefon değil. 1350 mah bataryası var.

ayrıca pili kalibre etmek batarya süresini uzatmaz. batarya yüzde göstergesi doğru çalışmıyorsa, onu düzeltmeye yarar. özellikle rom sık sık değiştirildiğinde batarya her seferinde kalibre edilir, kalibre edilmesi tavsiye edilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadasım bataryan sisikse ondan dır bataryanı değistir

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Kalibre hikaye batarya düzgün çalışmıyorsa samsung servisinden yenisini alın.