Adobe Flash Player 9 ile nasıl oyun yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

ego55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Adobe Flash Player 9 ile nasıl oyun yapılır? Lütfen bana yardım edin.Böyle bir flash oyun yapmayı çok istiyorum. :(

cndr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1. si Adobe Flash Player ile oyun yapamassın Flash Player sadece oynatıcıdır. Flash programı ile yapılan şeyleri gösterir. (.swf uzantılarını)

2. si he demeye oyun yapamassın bunun için 40*10 fırın kadar ekmek yemen gerek.

ama ben flash kurcalamak istiyorum 3 5 sene sonrada ümitliyim oyun yaparım diyosan. Flashı yüklersin (en son sürümü CS3'tür) 3 5 shape oynatarak bu işe başlarsın
www.flashdersleri.com adresinden dersleri takip ederek,

www.flashokulu.com ve www.adobeturk.com adreslerindende Flash konusunda takıldığın konulardada yardım alarak animasyon veya ilerde web sitesi çıkartabilirsin ama oyun yinede zor :)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Cndr, ya da Sinan ya da adın neyse; arkadaşım, farklı kullanıcı isimleriyle birden fazla üyelik açıp kendi kendine mesajlar yazman pek güze bir davranış değil. Devam ederse tespit edilen tüm üyeliklerini sonlandırmak zorunda kalırız.

cndr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
elimde bilgi var. herşeyi biliyorum havalarındasın herhalde

ilk olarak adım melih, madem o kadar bilgi sahibisin o kişi ile suçladığın nicklerin host adlarına bak!

www.rnd.com.tr olarak geçer..
Web sitesinede baktığında bir şirket olduğunu görürsün. bi şirkettede birden fazla kişinin çalışması kadar normal birşey olamaz!! Onun için sadece bende giriyo olabilirm 2 kişide giriyo olabilir 10 kişide giriyo olabilir!

Onun için asıp kesmeden önce biraz kafayı çalıştırmanı tavsiye ediyorum.

Aslında suç sende değil, sana bu yetkiyi verende.. Forum geliştirici görünüyosun ama kim kimle giriyo ne yapiyo ne ediyo derdine düşümssün ve hiçbi mantık çalıştırmadan burda ulu orta yerde adam gibi bilgiye sahip olmadan kişi suçluyosun!!

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Sevgili arkadaşım, şirketlerden kopya üyelik almanın mümkün olmadığını öngören bir kanun veya kural yok ki? Yani illa ki bu kadar araştırıp, falan şirket diye bir şirket olduğunu öğrensem bile, bu yine de ortada bir sahtecilik olmadığının kanıtı değildir.

"Asıp kesmeden önce biraz kafayı çalıştır" demişsin, bizi de anlamaya çalış, bu hakaretlerine karşılık benim gözümle bakmayı denersen senin gösterdiğin saldırgan tavrı göstermediğimi ve mesaj sayısı oldukça az olan üyelerin birbirlerine bu tip sorular sorarak cevaplar verdiğinin pek rastlanılan bir olay olmadığını görecek ve sen de bana uyarı yapma noktasında hak vereceksin.

Bu şartlarda "herşeyi biliyorum havalarındasın" şeklindeki suçlamanı iade etmek durumundayım. Çünkü "hiç bir mantık çalıştırmadan adam gibi bilgiye sahip olmadan ulu orta kişi suçluyorsun". Ayrıca yukarıdaki üyeye verdiğin cevapta yüksek oranda "çok bilmişlik" göze çarpıyor.

Elbette rahatlıkla şüphelendiğim üyelikleri silebilir veya bu üyeliklere yasak koyabilirdim. Yanılıyor olabilirim düşüncesiyle bunu yapmadığım gibi buraya da mesaj yazdım. Sen de buna karşılık bu saldırgan tavrın yerine, olayı güzelce açıklayabilirdin.

cndr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benden adam gibi cevap bekliyosan sende adam gibi pmden sorarsın bende adam gibi pmden cevap veririm. ama sen burda alakasız bi konu içinde "farklı hesaplar açıp kendi kendine mesajlar yazman" diye beni suçlu duruma sokarsan bende ona göre cevap veririm!

şunuda ekleyim benim çok bilmiş veya az bilmiş olmam seni hiçmi hiç enterese etmediği gibi beni burda ulu orta yerde küçük düşürme hakkınıda vermez!

ayrıca ben hiçbirşey bilmeden cevap vermiyorum. sabahtan akşamada kadar bu işle uğraşan biri olarak oyun hayallerinin pek kolay olmadığından açıkca bahsettim. çok bilmişlik göremiyorum...

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Yeniden selamlar Melih.

Tartışmayı uzatmayalım istersen? Çünkü sakinleşeceğe ve hakaret etmeden konuşacağa benzemiyorsun. Ayrıca çok bilmiş tavır takınman beni "enterese" eder, çünkü bu forumda ben de görevli bir elemanım. Yine ayrıca, eğer beni senin çok bilmişliğin "enterese" etmiyorsa benim sana göre çok bilmişliğim seni neden enterese ediyor?

Sana hiç bir şekilde hakaret etmedim, onur kırıcı herhangi bir söz de söylemedim. Hiç bir kötü niyetim yoktu. Ama görünüşe göre sen yanlış anlamışsın; hakkını helal et.

Yine de yanlış anlama üstünde ısrar edeceğin konusunda endişem var. Umarım bu endişemi boşa çıkarırsın.

Sevgiler.

cndr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorun senin çok bilmen değil, bilmemen. yarım yamalak bilgiyle birini suçluyorsun! bi ip adresinin 2 kişinin girebileceğini (cafe, evdeki 2 makina, şirket vs.) düşünmeden burda ulu orta yerde adam suçluyosun!

sen full haklı bile olsan burda gelipte beni 2 char acmıssın bilmemne diye uyaramassın! hiçmi öğretmediler en düşük düzey forum bile, pmden konuşulur anlaşılır suçlu olduğu hala görülürse gerekli cezası verilir!

SeRCaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benim merak ettiğim aynı şirkettesin yada aynı ip yi kullanıyosun (herneyse) yüzyüze sana sormak yerine niye foruma yazıyo sen de forumda cvp veriyosun :S

cndr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SeRCaN dedi ki:
benim merak ettiğim aynı şirkettesin yada aynı ip yi kullanıyosun (herneyse) yüzyüze sana sormak yerine niye foruma yazıyo sen de forumda cvp veriyosun :S

bu topiği açan kişiden bahsetmiyor. tam olarak kimden bahsettiğini bende bilmiyorum gerçi.. onun soru sorup benim cevap verdiğimide düşünmüyorum. belki sadece aynı konuya 2 mizde yorumda bulunmuşuzdur..
şirket teki arkadaşlarımın hangi forumlarda üye olduklarını nerelere cevap yazıyorlar diye takip etmiyorum =)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
cndr dedi ki:
Aslında suç sende değil, sana bu yetkiyi verende.

Senin gibi üyeler sayesinde, bu yetkileri verdiğim kişiler için bir kez daha şükür ediyorum.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Arkadaşlar, bu olay bir yana. Şu zamana kadar en büyük yayın gruplarında çalıştım ama sdn ekibindeki gibi bir ortamı asla görmedim. Gerçekten çok şanslıyım.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
orası da sdn gibi değil. çok güzel bir ortamımız vardı ama sdn gibi değil. bir de orası yazılı basın olduğundan, internet'in verdiği heyecan orada her zaman olmuyor.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Arkadaşlar kusura bakmayın, aynı bilgisayardan farklı üyeliklerle mesaj gönderildiği için ve bu arkadaşın da mesaj sayısı gayet az olduğu için, yine mesaj sayısı gayet az olan bir üyeye de biraz küçük görerek cevap verdiği için kopya üyelik almış olabileceğini düşünerek öyle bir mesaj yazdım. Sonra bir ton hakaret edince yine de "kusura bakma benim hatam" demiş olmama rağmen hakaretlerine devam etti. Aramızdaki özel mesaj trafiğinde de "kardeş özür diledim uzatma" dememe rağmen bu tavrını sürdürünce bu konu da böyle uzamış oldu. Ortam bozulmasın siz devam edin.

SeRCaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Allah sabır wersin (yerinde olsam) arkadaşı 15 kere arş-ı ala'ya yolcu etmiştim ben elmacik

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Üye arkadaş biraz haddini aşmış sanırım.
Karşısında son derece mutevazi bir kişiliğe sahip olan forum geliştirici karşısında analiz ettiği kelimeler, puan kırıcıdır. ;)

cndr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Troy dedi ki:
cndr dedi ki:

Senin gibi üyeler sayesinde, bu yetkileri verdiğim kişiler için bir kez daha şükür ediyorum.
bu kadar bilgisiz kişilere şükrettiğiniz için suçu onda değil sizde aradım =)

@elmacik denilen kişininde kibar olduğunu düşünüyorsanız. tekrar bi düşünün veya topicde değilde pmden tartışmayı deneyin =)

nokta..
bol güneşler hayırlı işler..

onair

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Troy dedi ki:
cndr dedi ki:

Elmacik dedi ki:
Arkadaşlar kusura bakmayın, aynı bilgisayardan farklı üyeliklerle mesaj gönderildiği için ve bu arkadaşın da mesaj sayısı gayet az olduğu için, yine mesaj sayısı gayet az olan bir üyeye de biraz küçük görerek cevap verdiği için kopya üyelik almış olabileceğini düşünerek öyle bir mesaj yazdım. Sonra bir ton hakaret edince yine de "kusura bakma benim hatam" demiş olmama rağmen hakaretlerine devam etti. Aramızdaki özel mesaj trafiğinde de "kardeş özür diledim uzatma" dememe rağmen bu tavrını sürdürünce bu konu da böyle uzamış oldu. Ortam bozulmasın siz devam edin.

Canını sıkma elmacık. Biz kimin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. cndr arkadaşım sende fazla uzatma bu konuyu istersen.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Cndr, arkadaşım eğer söylediğinde samimi isen delilini getir. (Bu benim çok sevdiğim ayetlerden biridir; Bakara-111) Gerçekten samimi isen bütün yazışmalarımızı buraya kopyalayabilirsin ben memnun bile olurum. Tabi eğer bana gönderdiğin mesajlar da duruyorsa.

Konu da iyice dağıldı, konuyu açan arkadaş da bir daha uğrarsa açtığına pişman olacak. :)

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6
cndr,
Böyle mütevazi, sakin bit insana bile laf yetiştiriyosun ya, sana hiçbişey demiorum!
Kusura bakma ama, -benim görüşüm- senin gibilerin yeri shiftdelete.net değil, şu diğer ucuz forum siteleri. Orda anlaşabileceğin pek çok tipte insan var...

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Elmacik ne kadar çok seveni varmış öğrenmiş oldu. Her şerde bir hayır varmış.

tertunc

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
21
Phabio dedi ki:
cndr,
Böyle mütevazi, sakin bit insana bile laf yetiştiriyosun ya, sana hiçbişey demiorum!
Kusura bakma ama, -benim görüşüm- senin gibilerin yeri shiftdelete.net değil, şu diğer ucuz forum siteleri. Orda anlaşabileceğin pek çok tipte insan var...
mesela forum tr :D

cndr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Phabio dedi ki:
cndr,

hadi cnm

el ele tutuşup eylemde yapın bari =)

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
cdnr kim haklı kim haksız o kunuda yoruma gerek yok ama, senin biri yazı yazarda altta kalırım korkusundan dolayı sürekli bu konuya bakıtığın çok belli, su anda bile izleyenler arasındasın puhahah.