Bora Duran - Her Sabah - 2012 - Yeni Albüm

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
94358697406641313.jpg

46998697406641313-1.jpg

Albüm ile ilgili bilgiler

Radyolar ve internette 2011 yazının en çok ilgi gören, söz ve müziğini Bora Duran’ın yazdığı “Gül Senin Tenin” şarkısının yer aldığı “Her Sabah” albümü Pasaj Müzik etiketiyle raflarda yerini alacak. Temeli akustik gitar ve vokal performansına dayanan bir albüm olan “Her Sabah”da dinleyenleri bekleyen ikinci sürpriz, bir Fikret Kızılok klasiği “Bir Harmanım Bu Akşam” şarkısının yeni yorumu.

İlk olarak sadece dijital müzik platformlarında ve sonrasında sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılmaya başlanan, listelerde 1 numaraya kadar yükselen “Gül Senin Tenin” şarkısının video klibi Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde çekildi.
Konserlerinde enerjisi ve samimiyetiyle herkesi kendine hayran bırakan Bora Duran, “Gül Senin Tenin” şarkısıyla popülaritesini ani ve çarpıcı bir biçimde arttırdı.
Yıllardır sahnede yorumladığı şekliyle düzenlediği Fikret Kızılok şarkısı “Bir Harmanım Bu Akşam” dışında, albümdeki 10 şarkının tamamının söz, beste ve düzenlemeleri Bora Duran’a ait. “İçerim Ben” adlı şarkının sözleri Ömer Hayyam’a ithafen, onun rubailerinden esinlenerek yazıldı. “Beni Öldürdün”, “Duman Duman”, “Lodos” ve “Yatak” dijital platformlarda yüksek dinlenme oranlarına sahip ve daha önce Bora Duran’ı sahnede izlemiş olan dinleyicilerin de yakından tanıdığı şarkılar.

Harems stüdyosunda Efe Demiryoğuran tarafından gerçekleştirilen kayıtlarda Bora Duran’a gitarlarda Gültekin Kaçar, bas gitarda Eylem Pelit, davulda Okay Aynur, etnik perküsyonlarda Mehmet Akatay ve klavyede Yavuz Darıdere eşlik etti. Albümün masteringi Çağlar Türkmen tarafından Sestrem stüdyolarında yapıldı.
“Selam”, “Dalgın” adlı şarkılarda ney, “İçerim ben” ve “Lay lay“da ud, klarnet, “Aynalar”da düdük gibi etnik enstrümanlar, şarkıların hikâyeleriyle uyum içerisinde kullanılırken, ”Lodos” adlı şarkıda Bora Duran tarafından icra edilen klasik kemençe dikkat çekiyor.

Ege Üniversitesi Konservatuarı klasik kemençe bölümü mezunu olan Bora Duran, uzun yıllar İzmir ve karşı kıyılarında sahne aldı. İstanbul’da çeşitli stüdyolarda, birçok albüm projesine klasik kemençe, gitar, perdesiz gitar ve sesiyle katkıda bulundu. İlk demo kayıtlarını da aynı dönemde bu stüdyolarda gerçekleştirdi. Ardından kendi stüdyosunu kurdu “Her Sabah”ı ortaya çıkardı.

Albümdeki Eserler

1. Bir Harmanım Bu Akşam
    Söz & Müzik: Fikret Kızılok
  2. Gül Senin Tenin
    Söz & Müzik: Bora Duran
  3. Duman Duman
  4. Beni Öldürdün
  5. Yatak
  6. Selam