Sanmsung Galaxy SII Kies Güncelleme Sorunu!!!

Bu konuyu okuyanlar

GulerAnil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu anda daha önce kies ten yüklediğim 2 3 4 sürümü yüklü telefonda.Ancak daha 2 3 6 etkinleştirilmediği için (yasal olarak) 2 3 5 i yüklemek istiyorum.Sorun şu; kies'i açtığımda karşıma çıkan ekranda son üretici yazlımının yüklü olduğunu görüyorum.Telefondan baktığımda da aynı şeyle karşılaşıyorum.(Telefonu evkur dan aldım ve makina rootlu değil)Yardımlarınızı bekliyorum.

hltt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba. Anladığım kadarıyla telefonunuzda Türkiye romu mevcut. Android Türkiye için henüz 2.3.5'i resmi olarak kies üzerinden yayımlamadı. Bu nedenle kies üzerinden Türkiye için 2.3.5 ve üzeri romları yükleyemezsiniz. Ancak Diğer yükleme yöntemleri ile 2.3.6 bile yükleyebilirsiniz. Ben galaxy s telefonumda uzun neredeyse bir aydır 2.3.6 kullanıyorum.

GulerAnil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yüklenebilceğini biliyorum ancak yüklü dosyaların hepsinin silinebileceğinden bahsediyorlar, bundan dolayı biraz korkuyorum açıkçası, çünkü bir sürü yüklü program var

hltt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bununda çözümü var. telefonunu rootla titanium backupla yedek al sonra yeni rom yükle yedeklemelerini geri yükle. hepsi toplam yarım saatini alır en fazla

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Şu anda daha önce kies ten yüklediğim 2 3 4 sürümü yüklü telefonda.Ancak daha 2 3 6 etkinleştirilmediği için (yasal olarak) 2 3 5 i yüklemek istiyorum.Sorun şu; kies'i açtığımda karşıma çıkan ekranda son üretici yazlımının yüklü olduğunu görüyorum.Telefondan baktığımda da aynı şeyle karşılaşıyorum.(Telefonu evkur dan aldım ve makina rootlu değil)Yardımlarınızı bekliyorum.

telefondan bi bak bakalım 2.3.5 sürümümü yüklü gözüküyor , şu an Türkiye için son resmi sürüm o , 2.3.6 sürümüde 2-3 haftaya Türkiyede aktif olur herhalde . Bende telefonu vatan bilgisayardan aldım , rom falan kurmaya ek bişeyler yapmaya hiç gerek yok gözüyle bakıyorum , telefonu garanti dışı bırakmanın bir anlamı yok hani . Zaten önümüzdeki 3 ay içinde android 4.0 gelicek resmi olarak , takıl böyle derim , ben öyle yapıyorum s2 imde.

GulerAnil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
haklısın da batarya süresi hiç yetmiyor cidden. okulda falan internette takıldığımda 1 gün yetmiyor, okulda şarj etmem gerekiyor. bundan dolayı sıkıntı yaşıyorum. yeni batarya alayım diyorum, doğru düzgün sağlam 2000 mah falan da yok, hepsi Çin malı.

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
haklısın da batarya süresi hiç yetmiyor cidden. okulda falan internette takıldığımda 1 gün yetmiyor, okulda şarj etmem gerekiyor. bundan dolayı sıkıntı yaşıyorum. yeni batarya alayım diyorum, doğru düzgün sağlam 2000 mah falan da yok, hepsi Çin malı.

İnan aynı durum bendede oluyor , okulda oyun oynuyarak zaman geçiriyim diyorum 70 80 dakka pes 12 oynadım diyelim şarj %50 lere düşüyor , gidiş gelişte müzik dinlemesi var , mesajlaşması var , wifi ile internete bağlanıyorum falan banada yetmiyor , ama telefona ek bişeyler yüklemeye sıcak bakmıyorum , garanti dışı kalmasıda kötü olur açıkçası . 4.0 ı beklemek en mantıklısı .

pes 2012 yi oynamayı öneririm bu arada , sarıyo baya s2 de :)

GulerAnil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnan aynı durum bendede oluyor , okulda oyun oynuyarak zaman geçiriyim diyorum 70 80 dakka pes 12 oynadım diyelim şarj P lere düşüyor , gidiş gelişte müzik dinlemesi var , mesajlaşması var , wifi ile internete bağlanıyorum falan banada yetmiyor , ama telefona ek bişeyler yüklemeye sıcak bakmıyorum , garanti dışı kalmasıda kötü olur açıkçası . 4.0 ı beklemek en mantıklısı .

pes 2012 yi oynamayı öneririm bu arada , sarıyo baya s2 de :)
sağolasın, sanırım bekleyeceğim, yani en mantıklısı bu diye düşünüyorum.

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
İlk olarak 2.3.5 sürümü Kies üzerinden yayınlandı. Hatta FW kodu da KJ1. Telefon için güncellemeyi görmüyorsanız önce bilgisayarınızda kurulu olan Kies uygulamasını güncelleştirin. Kies uygulamasında bununla ilgili bir seçenek mevcuttu yanlış hatırlamıyorsam. Ardından güncellemeyi görecektir.

İkincisi ise eğer pil süresini iyileştirmek istiyorsanız maalesef telefona bunun için özel modifiye edilmiş kernel atmanız lazım. Ben mesela şu anda siyahkernel kullanmaktayım. Aşırı oyun oynayan biri değilim fakat internette gezmeyi, çeşitli yazılar okumayı ve flash içerikli sitelerde video izlemeyi falan seviyorum. Telefon 1 günü çıkarıyor. Eğer garanti için korkunuz var ise yapacağınız şey bir adet "usb jig" edinmek ve kernel/rom işleminden sonra vs. kullanarak telefonun sayacını sıfırlamak. Burada yazdığım şekli ile karışık geliyor olabilir ama gayet basit işlemler. İki-üç tuşa aynı anda basıp ardından usb girişine kabloyu takmak kadar basit.

Üçüncü ve son olarak eğer Odin ile "Non-wipe" denilen FW'lerden kurarsanız mevcut ayarlarınız ve uygulamarınız silinmez. İlk kısımda bahsettiğim KJ1 kodlu FW de "Non-wipe"dır. Eğer kurulum için yardım isterseniz özel mesaj yoluyla bana ulaşabilirsiniz. Her türlü sorunuza cevap vermeye çalışırım.

GulerAnil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abicim öncelikle çok teşekkürler verdiğin bilgiler için, siyah kernel için şu anda telefonu root luyorum, artık garantiyi falan gözden çıkardım yani :biggrin: bu batarya süresi beni deli edecek çünkü. ancak şu non-wipe olayını nasıl yapacağımı anlamadım. yardımcı olursan sevinirim. (PM atamadım mesaj sayım yeterli değilmiş)