Samsung Galaxy Note mu? iPhone 4S mi?

Bu konuyu okuyanlar

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
yalnız bu tüm android cihazlar da var neredeyse mikrofon kalitesi etkiliyor tabi bir de şive :D

dirent

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Çok ilginç.
Oldukça kullanışlı bir özellik olduğunu bildiğim hâlde, Sms işini sevmiyorum ve arasıra gelen sms'lerdeki kısaltmalar beni benden alıyor diyebilirim. :)

Ahkâm kesen biri gibi görünmek istemiyorum ama aklıma geldi. Bu tür yazılımlar sayesinde belki "kib" vs. gibi kısaltmalardan kurtulabiliriz. Hatta videoda olduğu gibi pek çok insan, 'mısın'ın ya da dahi anlamına gelen de, da eklerinin ayrı yazılışını, görerek öğrenir. Böylelikle bir nevi dil korunmuş olup, zaman içerisinde erezyona uğramaz.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Yarın fırsat bulursam fotoğraf ve video çekimine bakacağım nasılmış...

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ehehe siz birde Google Galaxy Nexus'daki SMS uygulamasında konuşmaya başlar başlamaz yazıya dökmesini izleyin. Söylediğiniz her kelime anında yazıya dökülüyor. Türkçe, kusursuz, mükemmel. Uzun uzun cümleler bile söyleseniz hiç sorun değil.

dirent

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Hakikatten şahane bir telefonmuş. Bende, elektronik cihazları ama özellikle de cep telefonunu son nefesine kadar kullanma huyu vardır. Modaymış falan pek aldırmam. Artık canı çıkınca yeni bir telefon alırım. Ama bu telefon çok cezbetti beni. Bir süre teknoloji mağazalarından falan uzak durmamda fayda var :)

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bu durum benim Android telefonumda da aynı. ( HTC Desire 2.3.3 )

Sadece kelimeleri normal konuşuyormuş gibi değil de, tane tane anlaşılır bir söylemek gerekiyor.

Sizin videoda örnek olarak yaptığınız aramaları, aynı cümleleri kullanarak arattırdım. Google aramaları olsun, Google Maps'te Aşşağı ayrancı, Yukarı ayrancı olsun, SMS mesaj yazma bölümü olsun. Sonuç muhteşem.

O değil de, kulakta nasıl duruyor kulakta? En çok bunu merak ediyorum ben. Yarın fırsat bulursanız, telefonda konuşuyor gibi yapın ve profilden bir kaç fotoğrafınızı veya videonuzu da çekin mutlaka :)

Sorunuza gelirsek, Kulakta nasıl durursa dursun, kesinlikle Samsung Galaxy Note :D

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=30923]CiiixXx[/MENTION]: Kulağa götürüp kullanılacak gibi bir telefon değil. Kulaklıkla kullanılabilir ancak. Onun dışında cebe çok rahat giriyor. Arkadaşım 3 gün kullandıktan sonra iade edip Google Galaxy Nexus aldı yerine. Ondan biliyorum. (doğubank ftw :D)

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=2]Troy[/MENTION] bu özellik 600 tl lik galaxy fit te bile var :D

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Bana bu cihazdan lazım. Uzun zamandır 7" lik tablet almayı düşünüyordum, fakat galaxy note gelince ve özelliklerini görünce fikrim değişti. Biraz daha fiyatının ucuzlamasını bekliyorum.
Ciddi, ciddi niyetim bunu bilgisayar yerine kullanmak. Vi, svn ve rdesktop yeterli bana. Bir de, şu kapakla bütünleşik, cihazın arkasına takılan ekstra pillerden buldum mu tamamdır.

dirent

Asistan
Reaksiyon puanı
4
o konuda da çok başarılı hatta bir kaç resim ekleyeyim
:D
Not: Resimler oynanmamış ham halidir .

Uploaded with ImageShack.us

Bir şeyi merak ettim. Bu mevsimde ve bu günlerde o güneş ışığını ve o çiçekleri bulabileceğimiz memleket neresidir ? Hep beraber oraya yerleşelim :)

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
@dirent aydındayım genelde hava burda güneşli bir sıkıntı yok öğlen vakti hala 19 dereceyi görebiliyoruz :D Buraları bambaşka her ne kadar bazen sıksa da insanı :D neyse bi kaç resim daha koyayım :D

--- Mesaj Güncellendi ---

Antediluvian

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bende Telefon almayı düşünüyorum birde tabiri yerindeyse elimdeki cihazın her özelliğini kullanır sonuna kadar kasarım ama karşılaştıkca bu telefonlarla mağazalarda özellikle bu konu benim canımı cok sıkmaya başladı önce fikrimi söyleyeyim bence sağlam kasa dış görünüş, apple vitrini ve statü sahibiyim diye etrafta bağıramayanlar işi iphone alarak cözüyorlar.. iphone balon ama ii güzel cihaz ama teknik olarak en iyisi değil bu cepte Galaxy s2 veya Note gibi telefonlara gelince oldukca iyiler teknik özellikleri bakımından iphoneu ikiye katlarlar.. ama iphone pazarlama dehası şık teknik özellik bakımındanda Galaxy s2 ben ne istiyorum diye arada kalıyorum hep.. ikisinin bir arada olduğunu cihaz yokmu?? :)

Bu arada Troy'un iphone kullandığını biliyorum onunda fikirlerini cok merak ediyorum.. Mantıklıysa Yarın gider iphoneda alırım.. neyi bekliyorum piyasada onuda bilmiyorum.. ama bekliyorum..

dirent

Asistan
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=36192]freewill[/MENTION]
Elimde Samsung Galaxy Note olmayışına mı yanayım, yoksa güneşsiz kalışımıza mı, bilemedim şimdi. Bir insan bu kadar da şanslı olur mu yaw :p
Neyse nazar etmeyip çalışayım, belki benim de olur :)

execute

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@dirent aydındayım genelde hava burda güneşli bir sıkıntı yok öğlen vakti hala 19 dereceyi görebiliyoruz :D Buraları bambaşka her ne kadar bazen sıksa da insanı :D neyse bi kaç resim daha koyayım :D

Güzeldir benim memlektim. Memleket hasreti vurdu yine bak sabahın 5:44 ünde :)

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
galaxy note'da multitouch sorunu oldugunu duydum.. Dogrumu acaba?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Konuyu Galaxy Note olarak degil de Android'in geldigi son durum olarak belirleyelim dostlar ;) su an icin iPhone'dan daha kullanisli gibi duruyor. Ama iPhone Turkce destegi verirse ne olur durum bilemeyiz. O zaman yeniden deneme yapmak lazim. Rusya'da sanirim destek baslamis.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
1 sene kadar ios kullandım zaten zamanında beni bilen bilir buradan :) yaklaşık 1.5 senedir android kullanıyorum ilk başlarda yazılım açısından oldukça kısırdı arayüz kısmında zayıf kalıyordu fakat çok hızlı bir şekilde gelişme gösterdi. Geçen hafta elime iphone 4s geçti 3 gün kullandım ilk defa android i aradım o kadar hatta şaşırdım bu seviyeye kadar mı gelmiş diye :) kısacası hem stabil hemde arayüzüyle kullanıcı dostu bir hale gelmiş android. ios iyi güzel fakat mağazaya girdiğimde eski halinden eser yoktu herşey ücretli olmuş. Ya alttarafı ufak bir düzeltme işlemi yapacaktım word de ücretsiz yazılım bulamadım şaka gibi hepsi ücretli 19.99 $ hemde :D sadece görüntüleme yazılımı bulabildim ücretsiz :D durum bundan ibaret arkadaşlar :)

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Video başlığı biraz yanıltıcı sanki. Android cihazlarda sesli komut olmalıydı. Galaxy Note un nimeti değil bu Android in nimeti, her cihazda mevcut :)

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Çok ilginç.
Oldukça kullanışlı bir özellik olduğunu bildiğim hâlde, Sms işini sevmiyorum ve arasıra gelen sms'lerdeki kısaltmalar beni benden alıyor diyebilirim. :)

Ahkâm kesen biri gibi görünmek istemiyorum ama aklıma geldi. Bu tür yazılımlar sayesinde belki "kib" vs. gibi kısaltmalardan kurtulabiliriz. Hatta videoda olduğu gibi pek çok insan, 'mısın'ın ya da dahi anlamına gelen de, da eklerinin ayrı yazılışını, görerek öğrenir. Böylelikle bir nevi dil korunmuş olup, zaman içerisinde erezyona uğramaz.

Ahkâm kesen biri gibi göründünüz yine de. O dediğiniz de, da ekleri "dahi" anlamına gelmez. "dahi" kelimesi "bile" anlamına gelir. Örneğin "Ben de Ahmet'e gittim." cümlesindeki de'nin yerine "dahi" koyarsanız, cümlenin anlamı tamamen değişir.

dirent

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ahkâm kesen biri gibi göründünüz yine de. O dediğiniz de, da ekleri "dahi" anlamına gelmez. "dahi" kelimesi "bile" anlamına gelir. Örneğin "Ben de Ahmet'e gittim." cümlesindeki de'nin yerine "dahi" koyarsanız, cümlenin anlamı tamamen değişir.

Tamamen haklısınız, çok dahisiniz.

Hey allahım ya :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
illaki android tutkunu vardır ios fanı vardır ben her ikisinide sevdiğim halde ios diyorum uygulama yönünden sıkıntım yok herşey bedava jb sağolsun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tabiki samsung galaxy note.
iphone 4s i samsung'un s2 veya daha düşük özellikli telefonlarıyla karşılaştırın bence.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben doğubank'tan almak istiyorum önerir misiniz?