Msn'nizi güvence altına alın.

Bu konuyu okuyanlar

Gorkem

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Evet Arkadaş Bir MSN Hacklenmesi Sonucunda Bir Cok MSN Kullanıcıları MSN'lerine Elveda Etmek Zorunda Kalıyor.Bu Gibi Durumların Olmaması İçin Sizlere MSN Adresinizi Nasıl Güvence Altına Alacağınızı Biraz Açıklayalım.Eminim Bildiğiniz veya Bilmediğiniz Bir Cok Sey'i burada Bulursunuz.
Herşeyi Sıfırdan Anlatmaya Başlayalım , MSN Kaydı Yani Mail Kaydından Itibaren.

MSN Adresi Kayıtlarken Bir Cok Gerekli Olan Bilgiler Giriliyor Bunların En Başında Elbette Şifreniz.
Sifreyi Coğu MSN Kullanıcıları Kolay Sifreler Girerler Bunların Başını ;
- Cep Telefonu Numarası
- Doğum Tarihi
- 123456789 ( Şeklinde Kolay Numara )
- MSN Adresini ( MSN : [email protected] Şifre : cigiuser )
- Ismimler
Buna Benzer Bir Cok Kolay Sifreler İle Akılda Kalıcı Olsun Diye Kayıtlıyorlar.
Fakat Bu Arkadaşlar Bilmiyor Ki O MSN Adresiyle En Fazla 1 Ay Dayanabilirler.
Bu 1 Ay Sonunda Bu Sifre Kesin ve Kesin Kırılır.Düşünün Bizler MSN Hacklemek İçin bizden
Yardım Isteyenlere Önerilerimizden Biri Sifre Tahmini Yapın Oluyor.Siz Bu Kadar Kolay
Sifreler Girdikce MSN Adreslerinizde Bu Kadar Kolay Bir Şekilde Gidecektir Inanın Bana.

MSN Adresinizi Kayıtlarken Lütfen Alacağınız Daha Doğrusu Yazacağınız Sifre ;
- 123456///---+++cakal ( Örn. Sifredir )
- ///---+++123456cakal ( Örn. Sifredir )
- ++--++//123456cakal ( Örn. Sifredir )

Bu Tarz Sifre Kullanmanız Sizler'in MSN Adreslerini OLABILDIĞINCE Güvene Alır..
Bunu Zaten MSN Kayıtlarken Ufak Bir Sifre Ölcer Dediğimiz Sifrenin Güvenliğini Ölcen

Renkli Bir Cubuk Oluyor ;
- Kırmızı Renk ( GUVENSIZ )
- Yeşil Renk ( ORTA DERECE GÜVENLI )
- SARI ( SON DERECE GÜVENLI )
Bir Sifre Girdiğinizi Göstergesidir.Bizlerin Sizlere Olan Önerisi SAYI,KARAKTER,HARF Bu 3'ü Bir Arada Olması Yani Sifrenizde Bu 3 Ana Kodları Kullanmanızdır.Bu Kodları Kullanıcak Olursanız
MSN Adresinizi Sifre Yönünden Tamamen Güvence Altına Almış Olursunuz.
Ayrıca Sifrelerinizin Uzun Olmasına Dikkat Edin.

Simdi Gelelim Bilgilerinize ;
Bilgi Girerken Isım ve Soy Isim Olarak Girdiğiniz Kendi Gerçek İsminizden MSN Adresleriniz Rahatlıkla Bulunabiliyor.Bu Yüzden Tercihleriniz Sürekli Gerçek Olmayan İsimler Tabiiri Caiz İse
Sallamasyon Isim ve Soyisim Olmasıdır.Bu Şekilde Mail Adreslerinizin Yani MSN Adreslerinizin
Bulunmasını Önlersiniz.Elbette Isimlerde Genelde Yukarıda Belirttiğimiz Gibi Sifre Olma Olasılığı Cok Yüksek Oluyor.Bu Yüzden Isım yeri ve Soy Isım Yerlerini Lütfen Değiştirin.

En Önemlisi Olan Gizli Soru ve Cevabı ;
MSN Sifrelerin Kırılması İçin En Cok Ziyaret Edilen Bölümlerden Birisidir Gizli Soru Bölümü.
Bu Bölümde Genelde Soruların Cevapları Doğru Olarak Verilir Cünkü Akılda Kalıcı Olması Istenir.
Aynı Sifreler Gibi.Ama En Kolay MSN Kırılmasınıda Oradan Yapıyor Kullanıcılar.
Simdi Size Bir Örnek Verelim ,
Gizli Sorunuz : Hangi Takımlıyım
Gizli Soru Cevabı : Galatasaray
Evet Gördüğünüz Gibi Bunun Gibi Bir Cok Kolay Gizli Sorunun Cevap Olarak Giriyorlar.
Bu Takım Soruyorsa Türkiyede Kaçtane Takım Varsa Bu Kişiler HİÇ ÜŞENMEDEN Deniyorlar.
ve Elinde Sonunda Tutturuyorlar.Ayrıca Az Önce Verdiğimiz Örnek Gibi Galatasaray Olmaya Bilirde
Bu GS'de Olabilir Bu Şekildede Deniyorlar.Bu Gibi Durumları Engellemek İçinde Gizli Sorunuz Ne Olursa Olsun Sorunuzun Gerçek Cevabını Yazmak Gibi Bir Zorunluluğunuz Zaten Mevcut Değil.
Örneğin ;
Gizli Sorunuz : Hangi Takımlısın ?
Gizli Soru Cevabı : cigiuser
Görüyorsunuz Takımlar Cevabın Hiç Bir Alakası Yok Ama Ben Cigiuser'i Asla unutmam.
Yani Buna benzer Cevaplar Yazmanız Tercihiniz Olsun .
Unutmadan Yalnız Kolay Cevaplarda Yazmayın ,
- sanane
- hack
- isminiz
Şeklinde Kolay Cevaplar Yazmamanızı Tercih Ederim.Gizli Soru Tahmininde Bulunup Cözenlerde Oluyor Genelde.Aynı Sifre Tahmini Gibi.

MSN Otomatik Oturum Açma ;
Bu MSN Otomatik Oturum Açma Tıklandığı Taktirde ve otomatik Açtığınız Taktirde MSN De Girdiğiniz Sifre Bilgisayarda Tutuluyor ve Bu Sifreleri MSPASS Adlı Programla bulmak Mümkün Oluyor.Bu Programla MSN 'deki Sifreleri Bulmaları Mümkün Bulduktan Sonrada Değiştirmeleri COK Kolay Oluyor.

Keylogger ile Kaptırmayın MSN Adresinizi ;
Arkadaşlar En Cok MSN Kaptırmanın Diğer Bir Yoluda Keylogger Yemekten Geçer.
Keylogger Nedir Öncelikle Onu Ufak Bir Şekilde Anlatalım ;
Keylogger Bilgisayarınızda Girmiş Olduğunuz Sifreleri Daha Doğrusu Klavyede Basılan
Her Bir Tuşu Tek Tek Kayıt Altında Tutup Server Oluştururken Vermiş Olduğunuz
Mail Adresine Gönderdiği Bilgilerdir.
Bu Bilgilerde Sizin MSN De Konuşmalarınız , Sifreleriniz , Bilgileriniz vs... Daha Bir Cok Size
Özel Şeyler Var.Keylogger'ı Yememek İçin En Kolay Yöntem Bilgisayarınızda Bir Anti Virüsün
Olmasıdır.Sizlere Önerebileceğimiz Başlıca Anti Virüs'ler ;
- Kasper Sky ( Sürümleri )
- F-Secure ( Sürümleri )
- Bit Defencer ( Sürümleri )
Anti Virüsler Ne İşe Yarar Diye Sakın Sormayın Bilgisayarınıza Sızan Bu Keylogger'ı Bulup Silme
Kabiliyetinden Tutun Bilgisayarınızdaki Virüs , Trojan Gibi Bir Cok Zararlı Dosyaları Yok Etmeye Yarayan Bir KORUYUCU Programdır Anti Virüs'ler.Keylogger Yerseniz Hemen Bir Anti Virüs İndirmenizi ve Bilgisayarınızı Taramanızı Öneririm.Bu Şekilde Eğer Yedikten Sonra Sifre , Bilgi vs... Gibi Şeyler Girdiyseniz Bunları Değiştirmeniz iyi Olacak ve Ardından Taramayı Yapıp Bilgisayarınızı Temizlemeniz En iyisidir.

ZeynepBahar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba yeni üyeyim ben tam olarak bunu nereye sorabileceğimi bilmiyorum. msn m çalındı altrenatif e postamı deiştirmiş gizli sorumuda deişmişki yazdığım yanlış birinin bildiği bir yol varmı :(

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
ZeynepBahar dedi ki:
merhaba yeni üyeyim ben tam olarak bunu nereye sorabileceğimi bilmiyorum. msn m çalındı altrenatif e postamı deiştirmiş gizli sorumuda deişmişki yazdığım yanlış birinin bildiği bir yol varmı :(
Hotmail Hesap hizmetlerine başvur.

ZeynepBahar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birisi yardımcı olur diye yazdım ben buraya. bilmiorum ne yapacağımı

Gorkem

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
ZeynepBahar dedi ki:
o msn gitti artık kolay beri geri alamassın

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
ZeynepBahar dedi ki:
Birisi yardımcı olur diye yazdım ben buraya. bilmiorum ne yapacağımı

Keşke kişi listeni yedek alsa idin ;)

Neyse,geçmiş olsun,sorunun cevabı MSN - Windows Live Messenger bölümünde olması gerek.

ZeynepBahar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benden çalınabiliorsa bende geri alabilirim die düşünmüştüm :( tamam sağolun

FeeLiT

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Geri alırsın msn adresini üzülme ben sifremi unuttuğumda biriyle görüştüm msn den e-posta ile uzun uzun anlattım msn adresinin senin olduğunu doğrulamak için bazı bilgileri vermen gerekli en son ne zaman açtın felan filan ben şuanda hatırlamıyorum o kişinin e-posta adresini bulursam burdan yayınlarım.

ZeynepBahar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gorkem dedi ki:
ZeynepBahar dedi ki:
benden çalınabiliorsa bende geri alabilirim die düşünmüştüm :( tamam sağolun

burda anlattım az çok inşallah alabilirsiniz geri

link

http://forum.shiftdelete.net/hacklenen-hotmail-adreslerini-kurtarma-ihtimali-t25919.0.html;topicseen
orası ingilizce bende yok onu anlayacak bir akıl. zaten olsa msn mi çaldırtmazdım :(

FeeLiT dedi ki:
Geri alırsın msn adresini üzülme ben sifremi unuttuğumda biriyle görüştüm msn den e-posta ile uzun uzun anlattım msn adresinin senin olduğunu doğrulamak için bazı bilgileri vermen gerekli en son ne zaman açtın felan filan ben şuanda hatırlamıyorum o kişinin e-posta adresini bulursam burdan yayınlarım.

inşallah bul lütfen msn mi istiorum geri :(