Bu konuyu okuyanlar

bustarhymestr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm lg 42l4500 3d tv aldım bilgisayarı hdmı la bağlıyorum pc den 3d film açıyorum hiçbişey olmuyo 3d filmi usb ye attım yine olmadı tv nin bi ayarı varmıdır 3d ile ilgili nasıl yaparım yardımcı olursanız çok sevinirim.

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
slm lg 42l4500 3d tv aldım bilgisayarı hdmı la bağlıyorum pc den 3d film açıyorum hiçbişey olmuyo 3d filmi usb ye attım yine olmadı tv nin bi ayarı varmıdır 3d ile ilgili nasıl yaparım yardımcı olursanız çok sevinirim.

3D 2D geçiş tuşu var kumanda da oraya bi bak

bustarhymestr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
usta o tuş normal yayını 3d yapıyo ama verimli olmuyo fazla belli olmuyo 3d olduğu

zeroaxa

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
o tuş normal yayını 3d yapmaz,yapamaz

sadece görüntüleri biibirinin içine sokar :) ve hiç bir şey izlenmez

sen önce bi blueray oynatacı sonrada bu cd lere yazılmış 3d li filmleri alacaksın ve filmi açınca kumandadan 3d

tuşuna basıp aktif edeceksin sonra gözlüğünü takıp izleyeceksin

internetten izlediğin filmler 2d aynı filmlerin 3d li olanını bulmalısın ki boyutları çok çok yüksek bu filmlerin ve direk izleyeceğin bi yer yok sanırım

kısacası 3d tv aldın diye kolayca 3d izleyemezsin başağrısıda cabası kendimden biliyorum

bustarhymestr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım teşekkür ederim.Anladığıma göre en kısa zamanda blueray oynatıcı alıyorum :D

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
usta o tuş normal yayını 3d yapıyo ama verimli olmuyo fazla belli olmuyo 3d olduğu
sen dediğimi anlamadn galiba normal yayını da kendince bişeyler yapar ama yayın 3d ise onu 2 d izleyebiliyorsun geçiş tuşundan bahsediyorum ee tabi bide gözlük

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Valla ben bir çok forumda 3-5gb lik 3d film gördüm, bunlar yine 3d ama boyutunun bu kadar düşük olmasının nedeni bitrate oranlarının düşürülmesi filandır.

Bir de 3d film seyretmek için normal bir hdmi kablosu taktıysanız o nedenle görüntü gelmemiş olabilir yani normal hdmi kablosundan kastım, o kabloların versiyonu var, v1.3 dediğimi hdmi kabloları standart full hd görüntü ve ses aktaran kablodur, bir de v1.4 hdmi kabloları var bunlar 3d görüntü aktarabilir.

Eğer televizyonunuz v.14 olarak 3d destekliyorsa diğer hdmi kablolarda görüntü gelmemesi sanırım bu yüzden.

Hdmi versiyonları.
capture24112010203251.jpg

Bu lkinkdeki türden bi hdmi kablosu iş görmesi lazım.
http://goo.gl/vc27e

Bir de sçz konusu pc den tv ye görüntü yollama olunca her türlü 3d film oynatılabilir, öyle ayrıca bi blueray player veya diğer media playerlardan almanıza gerek yok.

Tabi buradaki en önemli ayrıntı şudur, ekran kartınızın 3d görüntü verebilme özelliği olması lazım. Eğer ekran kartınızda bu özellik yoksa arkadaşın dediği gibi 3d blueray oynatıcı şart ya da yeni bir ekran kartı.

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
lg marka tv ler usb den 3d film izlemeye olanak vermiyor. bilgisayardan izleyebilmen içinse ekran kartının 3d sinyali gönderebilecek kabiliyette olması gerekir. bunun dışında dsmart alırsan zaman zaman 3d maç yayını yapıyorlar. birde tv ayarlarını kontrol et. 3d ayarlarında sinyal alımı otomatik yan-yana yada alt-alta diye seçenekler vardır. yan-yana seçeneğini seçersen youtube 3d vidyoları seyredebilirsin.

bustarhymestr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geçen film aldığım biyer var oraya gittim orda elemanın söylediği 3d led tv lerde codec olayı varmış codec güncellemek yada yüklemek lazımmış onu yükleme konusunda bilgi sahibi olan var mı?

regola

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Philips 3D tv de kullanacağım kaliteli bir media player önerinizi alabilirmiyim.

ertgrlygmr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sözünü ettiğin TV LW4500 ise eğer 3d izlersin bende var izliyorum.USB den taktıgın zaman 3D olan filmi seç zaten goruntu HALFSBS oldugu için 2 tane yanyana gelicektir.3D tuşuna bas orada secenekler sunuor yanyana olanı seç ve izle.Normal yayını 3D yapmak içnide aynı tuşa basıyorsun yine seceneklerde soruyor sana zaten.

--- Mesaj Güncellendi ---

Arkadaşlar Philips 3D tv de kullanacağım kaliteli bir media player önerinizi alabilirmiyim.[/QU

paran varsa eger PS3 al bluray desteği de var.Onun dışındakileri almana degmez bence su an için pahalılar çünkü.Bildiğim kadarı ile PHILIPS tv lerde USB den 3D izletiyor

s3lo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamın aleykum bende lg 4500 aldım ama ekranda 2 goruntu goruyorum 3d dugmesıne basınca ılk 3 secenek aktıf en sagdakı 3d kullanılabılır duurumda degıl harici hardiskten izlemeye calısıyorum fılmlerım formatı mkv ne yapmam lazım bilgisi olan varmı ?¿

imset

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım genelde forumlara pek giriş yapmam ama bildiğim bir konu olursa da giriş yapar ve cevaplarım sorunun net cevabı aşağıda

Harddisk yada flash bellek ile izlemek istediğin filmi seç çıkan menü penceresinden yan yana olan görüntüler için yan yana menü üst üste olan görüntüler için ise üst üste olan menüyü seç ok. bas görüntü bulanik olur kumandanın 3D tuşuna bas gözlüğü tak izle bu yöntem pasif gözlükler içindir genelde LG pasif gözlük kullanır Samsung ise aktif ve şarjlı gözlük kullanır. bunu için ise gözlüğün şarj olduktan sonra TV panelin markasının yazdığı yere gözlüğü camları markaya bakacak şekilde tut yaklaştır gözlüğün yanındaki tuşa bir süre basılı tut panelin sol alt köşesinde 3D gözlük aktif yazısı belirdiğinde gözlüğü takıp izleyebilirsin yardımcı olabildiysem ne mutlu bana iyi günler

bende Samsung kullanıyorum MKV formatlı filmleri anlattığım yöntem ile çok rahat izliyorum.

Blurey için ise arkadaşın tavsiyesine katılıyorum cihazlar giriş düzeyi için 5+1 destekli olam kaydı ile ev sinema sistemi için ortalama 700 tl civarında en iyi çözüm Sony PS3 olabilir

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
selamın aleykum bende lg 4500 aldım ama ekranda 2 goruntu goruyorum 3d dugmesıne basınca ılk 3 secenek aktıf en sagdakı 3d kullanılabılır duurumda degıl harici hardiskten izlemeye calısıyorum fılmlerım formatı mkv ne yapmam lazım bilgisi olan varmı ?¿

normal bir durum bu arkadaşım... tv izleyeceğin filmin sistemini algılar... SBS'dir film.. yani yan yanadır... sen yan yana olanı seçeceksin.. 4. seçenekte her zaman aktif olmaz....

s3lo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
imset ve angel75 ilginize çok teşekkür ediyorum :)
o bahsettıgınız yerı sankı daha once denedım ama olmamıstı ama sızın bu yorumlardan sonra becerdım :) sagolun arkadaşlar cok memnun oldum

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Selam arkadaşlar, ben de lg4500 model 3d tv aldım.3d film de indirdim ancak kumandadan 3d düğmesine bastığımda sadece ilk seçenek aktif oluyor,diğerleri olmuyor.iki görüntüyü birleştiremiyorum yani.nedendir bilen varsa cevap yazabilirse çok memnun olurum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar lg 3d aldım. tvde 3b kanalı var ama mavi kırmızı gözüküyo ve görüntü iyi değil normal kanallarda ise sadece logo biraz öne çıkıyor.bilgisayardan 3d indirdim ama bişey farketmedi. yazılarda blueraydan bahsediliyor bi yardımcı olurmusunuz

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ya smart 3D de şl maçlarını gösteriyor 3D olarak ekran ikiye bölünmüş şekilde gözlüğü takıyom ama hiçbir fark göremiyorum benden başka herkes ediyor bende tık yok

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
yahu dun philips 5500 serisi smart tv aldık ama bir turlu 3d ızleyemedım...uyuz oldum.....beceremedım bır turlu...

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya smart 3D de şl maçlarını gösteriyor 3D olarak ekran ikiye bölünmüş şekilde gözlüğü takıyom ama hiçbir fark göremiyorum benden başka herkes ediyor bende tık yok

kumandadan 3d tuşuna bas orda 4 tane logo çıkacak 2d 3d bide yan yana ve üst üste yazıyo ingilizce yan yana olanı seç gözlüğü tak farkı göreceksin

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Her Bilgisayara Oluyomu Ki Bu ayarlarla ?

her bilgisayara derken anlamadım ben tv den bahsettim 3d tv zaten yayın 3d ise belli eder kendini iki tane grüntü vardır yan yana ya da üst üste ona göre ayarlanır 3d tuşu ile orjinal 3d görüntü iki görüntü yan yana ise kumanda dan yan yana 3d seçilir üst üste ise üst üste olan seçilir bilgisayar monitörü 3d ise onun içinde aynı şeyler geçerlidir

Private-B

Doçent
Reaksiyon puanı
1
her bilgisayara derken anlamadım ben tv den bahsettim 3d tv zaten yayın 3d ise belli eder kendini iki tane grüntü vardır yan yana ya da üst üste ona göre ayarlanır 3d tuşu ile orjinal 3d görüntü iki görüntü yan yana ise kumanda dan yan yana 3d seçilir üst üste ise üst üste olan seçilir bilgisayar monitörü 3d ise onun içinde aynı şeyler geçerlidir
anladim Smdi :D

bayk99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bluray filmini izleyin yoksa 2D'den 3D'ye Geçiş tuşu fazla iş görmez :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lg lm669 led tv aldım.3d tv nin kendi içinde bulunan test filmlerini dahi izliyemiyorum.3d pc den usb ye indirme yaptım yine olmadı.servis geldi 5 dakikada kurdu gitti bir şey anlıyamadım kitapçıgındada yazmıyor .ekran kartı tak dedi hd için takmazsam 3d izleyememmi.açıklarsanız sevinirim.669 kullanan varsa nasıl 3d izleyebilecegimi açıklayabilirmi.yoksa tv de bi sorunmu var.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yaw arkadaş 3d filmi açtın sora tv nin kumandası ile görüntü ayarlarına gir orda 3d var ordan tek ekran bide şöle bişi yazio 3d yiseç anladınmı?
---------
2d
--------
3d
--------

halobaba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
IMAX'le izlerim diğer 3D'ler yanında sıfır kalıyor nerdeyse.