Laptop Ekran ışığı ayarı

Bu konuyu okuyanlar

demirosan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba , Lenovo G560 İ3 370 İşlemci 3 GB Ram Nvidia Gforce 310M Ekran Kartı 500 GB H.D.D. Win 7 Hoem Basic 64BitCihazı geldiği gibi orjinal haliyle kullanıyorum bi sorun yok, fakat Ekran kartı driver ını güncelleme yaptığım da lenovo veya nividia sitesinden farketmiyo, " ekran ışığını ne FN tuşlarıyla nede windows ayarlarıyla yapamıyorum " ekrana simge çıkıyo ama ne yükselte biliyorum nede düşürebiliyorum, fakat bu windows üzerinde olmuyor ama bios ta iken FN tuşları ile ayar yapılabiliyor. Cihazı alalı 1 sene oldu bu problemi ne lenovo çözdü ne microsoft çözdü nede nvidia!!! Hepsiylede görüştüm o ona atıyo o ona atıyo, en sonunda servise götürdüm bu sefer dangalak herif bana kısaca dedi ki " bakmamız lazım ama olmayabilirde !!!" daha saçmalıklar da oldu bende bu yüzden bırakmadım. Lütfen yardımcı olabilirmisiniz . . .

xlorxlarge

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu sorun bendede var anlamış değilim çözümü yok galiba bunun :/

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
touchpad ve hotkey driver yüklümü

--- Mesaj Güncellendi ---

kronik problemi lenovanın bios güncelle varsa yeni versiyonu windows 7 icin sonra lenova web sitesinde

http://support.lenovo.com/en_US/downloads/default.page? bu lenova sitesinde G560 tüm sürücüleri ve bios var ama G560 hangi serisi ona göre indir bios orada windows 7 64 bit icin var sana uygun olanı bulduğun zaman bios güncelle tabi bu işten anlıyorsan yap anlamıyorsan tavsiye etmem sen yapma sonra touchpad ve diğer driverleri yükle sorun düzelir

ilk önce hotkey driver son sürümünü yükle calışmasa daha sonra dediklerimi uygula

demirosan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xlorxlarge senin cihazın da lenovo G560 mı? eğer öyleyse lütfen sende müşteri hizmetlerini ara ve biraz bastır onlara çünkü ben bir senedir uğraşıyorum hep saçma sapan şeyler çözüm yok,

bunu söylüyorum çünkü bana hep "sorun sadece sizin cihazda başka kimseden böyle bir şikayet yok" diyorlar bahaneye bak ...

IThelp teşekkürler ama bios güncellemesi hepsini de yaptım, anladığım kadarıyla bu yazılım kaynaklı bir soru daha önce de yazmıştım " windowsüzerinde olmuyor ama bios ta iken veya bilgisayarın açılışı sırasında FN tuşları ile ayar yapılabiliyor "
ama çözmeye yeterince bilgim yok çıldırtacak bu sorun beni...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lenovo Z560 var bende de arkadaşlar. Ekran kartım 310M. Ekran kartını güncellemediğimde hdmi kablosu ile tv ye bağlanamıyorum, görüntü vermiyor. Nvidia nın kendi sitesinden güncelleme yapıyorum bu sefer de sizlerin söylediği gibi ekran aydınlığı sona dayanıyor hiçbir şekilde müdahale edemiyorum. Acil çözüm üretilmesi lazım, sorun 310M den mi kaynaklanıyor, Lenovodan mı windovs 7den mi bir türlü olayı çözemedim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bende de var z560 kullanıyorum ve aydınlık ayarını kısamıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar yıllardır aynı problemi yaşamaktayım her formatımda. Öncelikle intelin dahili grafik sürücüsünü yükleyin ondan sonra touchpad ondan sonra da nVidianın sitesinden ge Force 310m için olan son sürücüyü BULUn ama indirmeyin. son sürümün numarasına bakıp beta ve eski driverlara tıklayıp son sürümden BİR ÖNCEKİNİ yükleyin yeniden başlatın sorun çözülmüştür..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Allah razı olsun valla. Uğraşa uğraşa kafayı yiyecektim. LG marka vardı bende de nvidia gt 425m ekran kartı vardı. 7 kere format attım yok. Sadece xp 32 bit kurunca ve win 8 32 bit kurunca ayarlanıyordu ekran ışığı. Şimdi win 7 64 bit e eski nvidia driverini kurdum da düzeldi çok şükür. Gittim taa 295.73 nvidia sürümünü kurdum :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
LENOVO 3000 N200 laptopumda başka sorun vardı söktüm yaptım ama bu seferde ekran yok. ilk actım zaman ekranda cok soluk bir ışık yanıp hemen sönüyor. sonra bekliyorum gelmiyor. acaba söküp takarken eksik bişeymi yaptım ekran neden böle olmuştur. ?
kabloları sağlam sökerken resim cekmiştim resme göre her şeyi doğru taktım ama ekranda böle bir sorun cıkdı.
ACİL YARDIM Edermisiniz. Teşekkür Ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benzer sorun bendede var ıdeaoad z 500 pc kullanıyorum 1,5 yasımda kızım sağ olsun ekran ısıgını karatmıs ayarlarda açık gorunuyo ama sonuk durumda yardım beklıyorum saygılar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
günaydın arkadaşlar bende aydınlatma ses yukseltme gibi sorunlar yaşıyorum fn tuşundan önceden acer aspira 5920g kullanıyordum böyle sorunum yoktu ilk baştan sonra ses ekran ışıgı sorunu yaşadım pc vefat ettikten sonra lenovo g580 aldım ıntel girafic ekran kartı olanından oda aynı sorunla karşılaştım bence bu sorunlar ureticilerlen alakalı bu ayarlarını iyi yapamıyorlar erken bozuluyor