Usb Bellek Biçimlendirme Sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Ekran_Al_nt_s_1.jpg

Ekran_Al_nt_s.jpg

Şimdi ilk olarak arkadasım benden usb belleği bır kac belge atmak ıcın aldı.Bende usb bellekte yer acmak ıcın Kendı pc me taktım boşalttım biraz verdım arkadaşa.Fakat 5 dakıka gecmeden arkadas geldı Usb bellege bılgılerı attıktan sonra cıkarıp tekrar taktıgında bu sorunla karsılasmıs.Ben ne yaptıysam nafile.Ne yapmam lazım düzeltmek için, varmı bunun bır çözümü.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Flash bellekteki tüm bölümleri silip yeni bir bölüm açıp formatlamak sorunu düzeltebilir ama windows ailesi flash belleklerin içerisinde bölümleme yapamıyor. Linux ya da Mac OS X gibi bir sistemde yapmanız gerekiyor...

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Linux ubuntuda kurulu pc ımde aynı anda.Tam olarak nasıl yapabılırım.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Tam tarif edemem ama işlem olarak şu şekilde olmalı; disk yöneticisini açıp oradan flash bellek üzerindeki tüm bölümleri silin, ardından da flash bellek içerisine yeni bir bölüm açıp formatlayın bölümü...

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Hocam Şu anda lınux ten gırıs yaptım.Usb Belleği taktım ama tık yok.Yanı görmedı bile :S

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Disk yöneticisine girip bak. Bölümlerle ilgili sorun varsa bölüm gelmeyebilir ama cihaz sağlamsa disk yöneticisine düşer. GParted varsa onu kullanabilirsin işlemler için...

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
GParted kurdum fakat Usb bellegı görmedı bile.:( 8 Gb usb bellek gıttı mı sımdı bosu bosuna :(

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Disk yöneticisi'de görmüyorsa eğer bellek ayvayı yemiştir muhtemelen. Geçmiş olsun :)

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Bir çözüm yolu yokmudur başka.

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
CHKDSK I: /F
Komutunu deneyin, duzelmez ise yapacak cok bir sey kalmiyor bence. (klavyem ingilizce opensuse live)

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Yok hocam bunlarda çözüm uretmedı.Garantısı vardır mutlaka 1 sene oldu yada olmadı aldıgım Toshıba.Ama garantı belgesını bulamadım..Gıttı mı sımdı güzelım Usb bellek :(

üzerinde seri nosu fln varsa o numaradan garantisi çıkar bu işlere bakan bi toshiba servisine gönder ürünü yada yakın gelirse kendin götür büyük ihtimal birebir değişirler

herhalde.... yada kendi çözümleri vardır muhakkak özel olna onla hallederler...

superquantum

Asistan
Reaksiyon puanı
3
senin kartın ölmüş olma ihtimali yüksek görünüyor. servise gönder istersen.

dijital3x

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Google dan "hp usb disk storage format tool" olarak arattırıp programı indirin programı çalıştırın ve usb flash tanınız format dediginizde bicimlendirdigini göreceksiniz.

Son mesajlar