Usb sorunu (wifu adaptör ve harici hdd aynı anda takılı)

Bu konuyu okuyanlar

drawcoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar masaüstü bilgisayarımda MSI P965 NEO anakart kullanıyorum. Usb girişli klavye ve mouse kullanıyorum. Ekstradan da usb girişli wireless adaptörü ile internete bağlanıyorum. Bütün bunlar aynı anda pc kasasının arka tarafındaki usb girişlerine bağlı iken son olarak philips marka 500 gb (elektrik priz kablolu) harici hdd'yi usb girişine taktığım anda ya internet hızımı yavaşlatıyor ya da bazen de wifi bağlantısını kesiyor. Harici hdd usb kablosunu pc nin ön usb girişine taktığımda da aynı şey oluyor. Zaten harici hdd'yi hangi usb girişine takarsam takayım bu aygıt daha da hızlı çalışabilir uyarısı alıyorum. Çözüm sizce nedir arkadaşlar? Yardım ederseniz sevinirim.

drawcoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardım edecek arkadaş yok mu?

--- Mesaj Güncellendi ---

Sanırım yok.

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
bu aygıt daha da hızlı çalışabilir uyarısı alıyorum.
uyarıdan anlaşıldığı üzere. usb 2.0 desteklemeyen bir usb yuvasına takıyorsun. anakartının bilgisinde usb 2.0 olan portların yalnızca kartın arkasında. kitapçığından hangileri olduğuna bak. yavaşlık işlemcinden kaynaklı olabilir. veya ram yetersizliğinden. ancak bunlardan eminsen, daha yüksek çıkışlı bir güç kaynağı ile deneyip sonucuna bakalilirsin. ne kadar ek cihaz o kadar fazla yüklenmek demek.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Benzeri bi durumu ben de yaşadım. Alakasız gelecek belki ama, bios ayarlarında usb 2.0 enabled olarak işaretli mi değil mi bir bak. Ben oynama yapmadığım halde, 2.0 kapalı görünüyordu bende. Düzeldi şimdi sorun.

drawcoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uyarıdan anlaşıldığı üzere. usb 2.0 desteklemeyen bir usb yuvasına takıyorsun. anakartının bilgisinde usb 2.0 olan portların yalnızca kartın arkasında. kitapçığından hangileri olduğuna bak. yavaşlık işlemcinden kaynaklı olabilir. veya ram yetersizliğinden. ancak bunlardan eminsen, daha yüksek çıkışlı bir güç kaynağı ile deneyip sonucuna bakalilirsin. ne kadar ek cihaz o kadar fazla yüklenmek demek.

Usb 2.0 desteklemeyen bir usb yuvasına taktığım kesin onu biliyorum, zaten hangi usb girişine takarsam takayım bu uyarıyı alıyorum. Kullandığım işlemci intel core2duo E6420 2.13 gayet hızlı bir işlemci bence. ram ise tek 2 gb 800 mhz kingston. Güç kaynağım ise 350 wattlık psu. Güç kaynağı hakkında birşey diyemiyeceğim dostum. Teşekkür ediyorum.

Benzeri bi durumu ben de yaşadım. Alakasız gelecek belki ama, bios ayarlarında usb 2.0 enabled olarak işaretli mi değil mi bir bak. Ben oynama yapmadığım halde, 2.0 kapalı görünüyordu bende. Düzeldi şimdi sorun.

Söylediğin çözüm aklıma geldi malesef biosta söylediğin gibi bir usb ayarı yok. :(

başka bilen yok mu acaba?

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Öncelikle BIOS güncellemesi yapmayı dene. Anakartın Live update seçeneği var. Windows üzerinde güncelleme yapabilirsin.
Anakartında 4 arka panel, 6 üzerinde olmak üzere 10 USB port bulunuyor. Bunların tümü USB 2.0 destekli. 8 taneye kadar usb 2.0 hızına ulaşabiliyor olman gerekiyor.
Taktığın cihazlardan biri uyumsuzluk yaratıyor olabilir, yada donanım çakışması.
Tüm USB portlardaki cihazları çıkart ve sorunlu cihazdan başlayarak tek tek cihazları bağlamayı dene. Sorun olduğunda farklı portlara bağlamayı dene. Harici disk, kablosuz adaptör gibi sürekli ve aşırı veri akışı yapan ürünleri gerekmedikçe kasanın önündeki portlara bağlama. Bu portlar anakart üzerinden kablo ile uzatıldığı için bazı durumlarda cihaz hiç tanınmayabilir.
Birde BIOS'tan USB ile ilgili ayarlarda Full Speed olan yer varsa Hi-Speed olarak değiştir.

drawcoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle BIOS güncellemesi yapmayı dene. Anakartın Live update seçeneği var. Windows üzerinde güncelleme yapabilirsin.
Anakartında 4 arka panel, 6 üzerinde olmak üzere 10 USB port bulunuyor. Bunların tümü USB 2.0 destekli. 8 taneye kadar usb 2.0 hızına ulaşabiliyor olman gerekiyor.
Taktığın cihazlardan biri uyumsuzluk yaratıyor olabilir, yada donanım çakışması.
Tüm USB portlardaki cihazları çıkart ve sorunlu cihazdan başlayarak tek tek cihazları bağlamayı dene. Sorun olduğunda farklı portlara bağlamayı dene. Harici disk, kablosuz adaptör gibi sürekli ve aşırı veri akışı yapan ürünleri gerekmedikçe kasanın önündeki portlara bağlama. Bu portlar anakart üzerinden kablo ile uzatıldığı için bazı durumlarda cihaz hiç tanınmayabilir.
Birde BIOS'tan USB ile ilgili ayarlarda Full Speed olan yer varsa Hi-Speed olarak değiştir.

Teşekkür ediyorum, şimdi söylediklerinizi uygulayacağım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaş lar ben vayles kablosu aldım kısaydı hiç bir i çalışmıyor lütfen yardım edinnnnnnnnnnn