Network HDD Nedir ?

Bu konuyu okuyanlar

hhmercan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mrb arkadaşlar
geçen gün vatanda yüksek kapasiteli harici harddisk sordum, 4 tb segatenin bir ürününü gösterdiler. ayrıca network depolama aygıtı olarakta kullanabilirsin gibi birşey dedi görevli.

acelem olduğu için soramadım. benim bundan anladığım bu disk ftp sunucusu gibide kullanılabiliyor. yani diske attığım herşeyi link olarak uzakta bulunan bir kişiyle paylaşabiliyorum.

doğrumudur ? varmı böyle birşey.

Sword.q

Profesör
Reaksiyon puanı
25
nas sürücü diye arat gerekli bilgilere ulaşabilirsin.

hhmercan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bakıyorum hemen teşekkürler :) var yani böyle bişey :w00t:

Sword.q

Profesör
Reaksiyon puanı
25
var üstelik modeme bağlıyorsun pcden bağımsız torrent ve http downloadlarını yapıyor sabaha kadar pc gürültüsü çekmek istemeyenler için ideal. dlna uyumlu tvin varsa buradaki videoları doğrudan tvde izleyebiliyorsun. birnevi içinde mini bir bilgisayar bulunan harici sürücü işte.

hhmercan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
var üstelik modeme bağlıyorsun pcden bağımsız torrent ve http downloadlarını yapıyor sabaha kadar pc gürültüsü çekmek istemeyenler için ideal. dlna uyumlu tvin varsa buradaki videoları doğrudan tvde izleyebiliyorsun. birnevi içinde mini bir bilgisayar bulunan harici sürücü işte.

vallahi şuanki derdimi söylüyorsun hocam. artık psikolojikmidir bilmiyorum ama bilgisayar çalıştıkça kafam ağrıyor.

Şimdi şu sayfayı okudum http://nas-surucu.ucuzu.com/nas-surucu-alisveris-rehberi.html

üst kısımda
Medya server özellikleri ile müzik ve film arşivinizi ağdaki herkes ile paylaşabilir ve hatta ev audio ve video cihazlarınıza aktarabilirsiniz.

yazıyor. bunu görünce başta hayal kırıklığına uğradım ama sonrasındada

FTP Server - File Transfer Protocol server - Bir çok kişi buna ihtiyaç duymayacak, Windows dosya paylaşımını kullanıcaktır. Bazı güvenlik kameraları ve ofis tarayıcılar FTP serverlara kaydetme özelliğine sahiptir.

bunu gördüm.

şimdi bu cihaz tam olarak ben yukarıda yazdığım özellikleri karşılıyormu? yani ben bu diske attığım bir filmi amerikadaki arkadaşıma indirtebilirmiyim ?

Sword.q

Profesör
Reaksiyon puanı
25
o işin teknik bazı ayrıntıları var ama izletirsin. izletmeyi biraz daha açarsak o senin nas sürücünden internetten indirirmiş gibi indirebilir. tabi bu senin upload hızına göre sancılı bir süreç olacaktır.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
ben QNAP-TS210 kullanıyorum fiyat ve performansı oldukça başarılı. kolay kullanıcı,grup yönetimi ile kullancıların verilerini güvenli halde saklayabiliyorsunuz. bunun yanında daha bir çok özelliği var. bu tür bir cihaz kullanmak istiyorsan öneririm. bir incele.

hhmercan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o işin teknik bazı ayrıntıları var ama izletirsin. izletmeyi biraz daha açarsak o senin nas sürücünden internetten indirirmiş gibi indirebilir. tabi bu senin upload hızına göre sancılı bir süreç olacaktır.

bende bunu çözememiştim. benim netimi kullanıyorsa yaş iş :) ttnetle ancak yavaş upload mümkün..

ben QNAP-TS210 kullanıyorum fiyat ve performansı oldukça başarılı. kolay kullanıcı,grup yönetimi ile kullancıların verilerini güvenli halde saklayabiliyorsunuz. bunun yanında daha bir çok özelliği var. bu tür bir cihaz kullanmak istiyorsan öneririm. bir incele.

teşekkür ederim hocam :)

bana asıl lazım olan anlık depolama yapabileceğim bir aygıt. direk kayıtlarımı paylaşabileceğim online depolama yapabileceğim tabiri caizse online bir bilgisayar