Oyun için En iyi ekran karti söylermisiniz Alcamda

Bu konuyu okuyanlar

fiko16

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iyi akşamlar arkadaşlar az önce karar verdim l.a noire oynuyordum bi türlü rahat oynayamadim kasmasindan yeter dedim değiştirme vakti geldi elimde ati hd 3650 var bi kaç forum gezdim fayda etmedi geldim Shiftdelete'ye arkaşlar bana oyun için en iyi ve kaliteli önerebilceğiniz ekran karti markasi farketmez şimdiden tşkler

sistem
660 gb harddisk
intel core 2 dou e4700 2.60 ghz
3 gb ram ddr2
anakart pegatron corporatin benicia
p35/g33/g31

fiko16

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bunlardan birisini alirsak sorunsuz kasmadan rahat oynayabilceğiz yani

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
bunlardan birisini alirsak sorunsuz kasmadan rahat oynayabilceğiz yani
hayır, size bunun garantisini veremem. ben sadece 200 liraya alınabilecek en makul ekran kartlarını önerebilirim. oyunun kasıp kasmaması sizin sisteminize ve oyuna bağlı bir durum. oyunu hangi çözünürlükte oynadığınız da önemli.

ancak işlemciniz çift çekirdekli. artık yeni nesil oyunlarda 4 çekirdek işlemciler standart olmaya başladı. o yüzden daha pahalı bir ekran kartı alsanız dahi işlemciniz darboğaz yaratabilir. ekran kartından tam verim alamayabilirsiniz.

normal şartlarda core 2 duo + 5770 ile güncel oyunları yüksek çözünürlükte ve medium detayda akıcı bir şekilde oynayabilmeniz lazım.

lordmarsell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi akşamlar arkadaşlar az önce karar verdim l.a noire oynuyordum bi türlü rahat oynayamadim kasmasindan yeter dedim değiştirme vakti geldi elimde ati hd 3650 var bi kaç forum gezdim fayda etmedi geldim Shiftdelete'ye arkaşlar bana oyun için en iyi ve kaliteli önerebilceğiniz ekran karti markasi farketmez şimdiden tşkler

sistem
660 gb harddisk
3 gb ram ddr2
p35/g33/g31

merhaba

bütçenizin biraz üstünde olsa da diğer lerine 200 tl verip 128 bit bir ekran kartı alacağınıza

POWERCOLOR
HD6850 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11 destekleyen bi ekran kartını 60 70 tl gibi bir fiyat farklıyla almanızı öneririm .

saygılar.

Chris Brown

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Çok çekirdek destekli oyunlarda performans düşüşü yaşarsınız ama oyunları yine oynayabilirsiniz. Sisteme sıfır bileşen almanızı tavsiye etmem. 2.elden HD5750,HD5770 alın. Daha yüksek kartlara bakmayın boşuna, İşlemciniz kısıtlayacağından dolayı verdiğiniz paranın karşılığını tam olarak alamazsınız. Aslında işlemciniz çok çekirdek destekli oyunlarda HD5770 i bile kısıtlayacaktır,ama en mantıklı çözüm 2.el almaktır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar işlemci ne sanıyorsunuz ? Bir simgeye çift tıklarsınız ya onun açılmasını sağlar işlemci. Oyunlardaki performansı ekran kartı destekler. İşlemcin Pentium D olsun ekran kartın Nvidia'nın Geforce GTX460 olsun bak bakalım oyun performansı nasıl oluyor. Ben intel pentium D ile 300 liralık bir ekran kartıyla GTA 4'ü kasmadan oynuyorum full hd çözünürlükle. İşlemcin gayet iyi. 100 lira daha koy üstüne rahat rahat oyna

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar işlemci ne sanıyorsunuz ? Bir simgeye çift tıklarsınız ya onun açılmasını sağlar işlemci. Oyunlardaki performansı ekran kartı destekler. İşlemcin Pentium D olsun ekran kartın Nvidia'nın Geforce GTX460 olsun bak bakalım oyun performansı nasıl oluyor. Ben intel pentium D ile 300 liralık bir ekran kartıyla GTA 4'ü kasmadan oynuyorum full hd çözünürlükle. İşlemcin gayet iyi. 100 lira daha koy üstüne rahat rahat oyna
neyin kafasıyla bunları yazıyorsunuz, merak ediyorum. üye de değilsiniz, sallayın sallayabildiğiniz kadar...

ben de 300 liralık 6850 ile 1920x1080 high detayda oynuyorum ama işlemcim x4 965 BE. pentium d işlemci ile gta4 gibi güncel oyunlar full hd çözünürlükte takıla takıla oynanır. çünkü işlemciniz ekran kartına darboğaz yapar.

siz ya düşük çözünürlükte oynadığınızın farkında değilsiniz ya da sallıyorsunuz...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
AMD fx(tm)-4100 Quad-core procssor 3,62 ghz
4 gb kingston ram
nvıdıa gt 430 ekran kartı dx11 uyumlu

arkadaşlar sizce son çıkan tüm oyunları bu sistemle nasıl oynarım fikri olan varmı olumluysa satın alacağım ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
asus vga hd7870 2GB 256 BİT GDDR5 16X

ZOTAC GTX660Tİ AMP 2GB 192 BİT DDR516X

Oyun için düşünüyorum. En baba oyunları oynamak istiyorum. Hangisini önerebilir siniz?

fatih911907

Asistan
Reaksiyon puanı
0

sistem
660 gb harddisk
3 gb ram ddr2
p35/g33/g31

Kesinlikle yukarda bir arkadaş da belirtmiş, 60-70 lira daha artırıp http://www.vatanbilgisayar.com/Ekra...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=50536 almak en mantıklı seçim olur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bana ekran kartı tavsiye edebilirmisiniz:

Amd Phenom II 965 4.00 Ghz İşlemci

4 Gb DDR3 RAM

250 W Psu

canahmet34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bana ekran kartı tavsiye edebilirmisiniz:

Amd Phenom II 965 4.00 Ghz İşlemci

4 Gb DDR3 RAM

250 W Psu

bu psu ile alabileceğin en yüksek kart gt220 dir fazlasını psu desteklemez çöker hocam hatta gt220 ile bile çökebilir amd işlemcinin fazla güç çekmesinden dolayı en iyisi psu yu 550watt yap ve 6850 al markası önemli değil

S

SDN Okuru

SDN Okuru
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+ 2.60 GHz
2 GB RAM
32 bit
Bana nasıl bir ekran kartı tavsiye edebilirsiniz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
nvidia gtx 630 (1 gb) ekran kartını al şu anda en güncel oyunu en yüksek çözünürlükte oynuyabilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Black ops 2 de felan kasma olur mu görüntü kalitesi o kadar önemli değil kasmasın yeter crysis 3 de felan

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar kasa ustu toplayacagim simdilik soyle bi ozellikler ayarladim sizce nasil ?
Işlemci : Amd 3.0ghz çift çekirdek
ram : 4gb
hard disk : 500gb
ekran karti : 2gb 128bit
monitor : 20 inç lcd

S

SDN Okuru

SDN Okuru
intel pentium dual core e5200 2.50 ghz 4 GB RAM 1333 mhz normalde işleci hızı 2500 mhz overlock ile 3500 mhz ramlar sabit overlock gerek duymadım ekran kartı 4 gb 512 bit power 500 w 1 tb hdd inanmicaksınız ama en son ve en kral oyunları attım artı simge durumuna getirip en ağır oyununu açtım yani 2 en son güncel ve ağır gereksinimler isteyen oyun yükledim banamısın demedi süper ve akıcı oynadım işlemcin çift çekirdek olsun ram 4 yada 2 gb olsun okeyy ama ekran kartı bu zamnın i7 si gibi düşün o kadar gösterişli olması lazım ben ekran kartımı 256 bit oynadım 2 oyunda biraz çok nadir kasma yaptı 128 bitte denedim kasma yaptı 1 oyun açtım akıcı oynadı 2 oyunuda açma sebebim bitlerin ne kadar akıcı oldunu denemek için yaptım ister 512 mb olsun yada 4 gb bi fark yok bit en önemlidir 512 bit 512 mb ekran kartı olsun hçç bişe olmazzz full oyna ekran kartlarında 256 bit ve 128 öneriyorum ben oyun manyağı oldum için 512 bit aldım belki işlemcim düşük diceksiniz ama kafaya kodum için aldım işlemci çift çekirdek olsun ram 4 yda 2 enran kartının bit değeri yüksen olsun en kralını oynarsını i3 i5i7 almanıza gerek yokk oyunlar ekran kartına bakar ben internet kafeciyim bütün makinam aynı E5200 ram 4 ekran kartı 1 256 bit 500 gb hdd canavar gibi :) yapın derim işlmeci pentium dual core e5200 80 tl 4 gb ram 50 tl anakart 100 desek hdd 100 desek power 500 w 40 desek ekran kartı 150 desek 256 bitt toplam 520 tlye baba gibi pc yapan en kral oyunu kasmadan oynatır idda ediyorum denedim çünküü overlck yapmadan overlock yaptım zaman füze gibi 2.50 ghz oluyor 3.50 ghz 3500 mhz FSB 2100 baba giibbiii oynan saygılarr :))

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım senin dediğin olay yüklü oyunlarda geçerli online oyunlarda işlemci çok önemli yani kısacası her ikiside iyi olmak zorunda bir tavsiye dx11 desteklemeyen ekran kartı almayın çünkü bazı oyunlarda işe yaramaz mesela crysis 3 dx 11 olmadan oynanmaz emin ol tam bir oyun manyağıyımdır oynamadığım oyun kalmadı nerdeyse saygılar. tam olarak katılmasamda sizde haklısınız

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ati diyiyorsunuz ama nvidia geforce gt 630 bence çok iyi :)

55adige1919

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bir yaşıma daha girdim,oyun ile işlemci arasında bağ yokmuş.!!! Ya şaka yapıyorsunuz yada bu işi bilmiyorsunuz.Bilgisayarın beynidir işlemci insan üzerinden örnek vereyim akli dengesi yerinde olmayan bir insan gözü var kulağı var ama düşünemiyor neye yarar ? Hiç bir şeye Pc işlemciside böyle birşeydir işlemci işlemi işler daha sonra ekran kartına veriyi gönderir ekran kartıda bunu işler görüntü aktarır bu iş böyledir.Konuyu açan arkadaşım,son sürüm oyunları oynamak istiyorsan işlemcin seni yarıda bırakacaktır ekran kartı almanın bir anlamı yok yani.Sana önerim i5 işini görür ekran kartı tavsiyesi yapamıcam piyasada ne gibi ürünler var bilmiyorum yanlış bilgilendirme yapmak istemem...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yeni kasa toplamayı düşünüyorum. 1000 tl den fazla da veremem. bana şöyle 4-5 yıl gidecek, oyun oynayabileceğim bir bilgisayarın özellikleri ne olmalıdır? şimdiden teşekkürler.