1 uzun 2 kısa bip sesleri yardım lütfen

Bu konuyu okuyanlar

hakan33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar. Bilgisayarı Okul nedeniyle Kaldırmıştım. 1 sene önce şimdi kurdum herşey tamam kasanın düğmesine basıyorum 1 uzun 2 kısa ses geliyor ekran no signal yani bir şey yok bilgisayar kapalıymış gibi.. Hep Böyle Devam ediyor.. Sanırım Ekran Kartıyla ilgili bi problem var. Kasanın içinden pek anlamam ama yardımlarınızı bekliyorum lütfen

marka : exper
PC eski biraz
Ekran kartı ATI RADEON ( Sürümü Tam Hatırlamıyorum CS Yok Netten indiriyordum )
XP sistem
1 GB RAM
512 Ekran Kartı

şimdiden yardım eden arkadaşlara teşekkür ederim..

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
ramlarını cıkar yumaşak bir silgiyle zedelenmeden uclarını sil tekrar tak o ses gider ram pip sesi oksitleme yapmış olabilir

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Ekran kartınız var ise onunla illgili sorundur yerinden çıkmış olabilir kontrol ediniz. Ekran kartınızı sökerek onboard çalıştırınız.

hakan33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya ben tam anlamıyorum içinden ekran kartı felan bilmiyorum hangisi ram hiç içini açmadım ilk defa açıyorum :(

---------- Post added at 20:01 ---------- Previous post was at 19:53 ----------

Başka Bir Fikri Veya Anlatacak Olan Yok mu :S

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Monitör kablosunun taklılı olduğu yerde aşağıdakine benzer kart var ise ekran kartı vardır. Onun en son yerinde bir tırnak vardır. Onu çek ve çıkar.

eax550.jpg

svksy

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayarın elektrik kablosunu çıkarın. Sağ kapağını açın. Arkadan iki adet vidaile tutturulmuştur. İçerde gördüğünüz en büyük yatay plastik parçaya anakart denir. Herşey bu slikon kartın üzerinde durur. Şimdi önemli olan bu anakarta dikey olarak konumlandırılmış ve bir el kadar başka bir plastik kart var mı? Eğer bu kart var ise, ona arkadan monitör kablosu bağlı demektir. İşte o kart arızalı. Onu çıkarıp temizleyerek yeniden takın. Bir vida ile kasaya bağlıdır. önce vidayı sökün. Sonra anakarta bir soketle takılıdır. O soketin tırnağını hafifçe kaldırın. Sakın hiçbirşeyi zorlamayın. Eger eski tip ise soketi yoktur, doğrudan çıkar. Temizleyip söktüğünüz gibi geri takınca çalışmaz ise anakartın arka tarafında bir monitör girişi daha olup olmadığına dikkat edin. Anakart mefta ise bu girişi de kullanabilirsiniz.
Eğer o dikey kart yok ise. Yani monitör kablosu doğrudan anakarta giriyorsa, anakartın üzerinde entegre bir anakartın vardır. Öyleyse yapabileceğin birşey kalmamış. Bilgisayarı parçalamaktan korkma. Biri yapabiliyorsa sen de yaparsın. Sadece neyi, nereden ve hangi yönde söktüğüne dikkat et.

dr.watson

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 uzun 2 kısa Ekran kartı arızası (Genellikle eski kartlardaki DIP switch kaynaklıdır)
7508200A01214AC992382A9C73921DEB.gif

video belli degil bol isik ortam da ekran kartini sok.
ve ekran karti sokuluyken bilgisayarini calistir eger ses gittiyse karttan veya slottan oldugunu anlariz
teknik servisler bu gibi durumlarda once clear cmos yaparlar clear cmos ise jumper ile yapilir ordaki mavi olan zimbirti
ben sana tarif edeyim adimlari aynen uygula dikkatli olmalisin ve bol isikli ortamda yapmalisin
1.karti sok oyle dene sesler gittiyse acma kapama tusuna basili tut pc kapansin
2.pc yi elektrikten kes ve jumper i clear cmos a getir bu genelde kartlar yazilidir dikkatlice bakarsan ve dikkatlice yaparsan korkman gereken bir durum olmaz.
3.jumper i taktin pc yi ac biraz bekle ve tekrar basili tut kapat
4. ekran karti ici ayni yuvadan var mi bak varsa oraya tak eger yoksa baska bir yerden temin ettigin ekran karti ile dene
sorun anakart yuvasi,chipset,ekran karti arasinda donmektedir buda teknik yardim gerektirir.
yada pc yi yenileme zamanin gelmistir.sana kalmis

hakan33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
​Teşekkür ederim herkese Tekrar Deniyorum..

---------- Post added at 11:12 ---------- Previous post was at 10:37 ----------

İçi Hep Toz içindeydi.. Dikkatlice Temizledim. Başka takılacak 1 yer yok sadece kendi takıldığı yer var. Ama ben Geçen sene bu zamanlar kaldırmıştım bir problem yoktu. Ekran Kartı Yüklüydü Pc içini Hep Temizlerdim. Şimdi Açtığımda Hep Tozdu. Temizledim Artık Olmassa Ne yapacağım Bilmiyorum Bilgisayarcıyada para vermek istemiyorum ama mecbur kaldım.. Herkese çok teşekkür ederim yardımlarınız için..

Staunch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum bilmiyorsan Elinde kalmasın Bilen birine götür yazık olur bir ramini yakarsın cihaza bir şey yaparsın teknik servisten daha çok tutar. Elektronik aksam. Power kablolarından birisinde sorun var ayrıca o yüzden ses geliyor.

hakan33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kasanın İçinde gösterdim orada 1 tane çıkık kablo var onu nerye takıcam bilmiyorum. videonun sonunda

tolunay07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar. Bilgisayarı Okul nedeniyle Kaldırmıştım. 1 sene önce şimdi kurdum herşey tamam kasanın düğmesine basıyorum 1 uzun 2 kısa ses geliyor ekran no signal yani bir şey yok bilgisayar kapalıymış gibi.. Hep Böyle Devam ediyor.. Sanırım Ekran Kartıyla ilgili bi problem var. Kasanın içinden pek anlamam ama yardımlarınızı bekliyorum lütfen

marka : exper
PC eski biraz
Ekran kartı ATI RADEON ( Sürümü Tam Hatırlamıyorum CS Yok Netten indiriyordum )
XP sistem
1 GB RAM
512 Ekran Kartı

şimdiden yardım eden arkadaşlara teşekkür ederim..
Buyrun arkadaşlar bende bu sorunu yaşadım çözümü var bu videoda: