Dell inspiron n5110 (i5 - 4Gb RAM) DONMA sorunu - FN+F2 kombinasyonu

Bu konuyu okuyanlar

barishak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
15 gün önce (15 Ekim 2011) Vatan Bilgisayardan aldığım Dell inspiron n5110 (4Gb RAM - i5 işlemci) donma yapıyordu. Intel Boost Monitor 2.90 Ghz 'e yükselip notebook donuyor. Daha ilk günlerde Vatan bilgisayar sorunu kabullenmedi, beni Dell teknik servise yönlendirdi. Aradım, sorunu kabul ettiler ve hard disk ile anakartı değiştirdiler. Ancak sorun giderilmedi. Tekrar Dell i aradığımda bilgisayarı (daha 15 gunluk) geri alacaklarini ama bu prosedürün 4-6 hafta arasi surecegini soylediler.

Sorum şu; Vatan Bilgisayardaki arkadaş bana FN+F2 fonksiyonu ile bluetooth ve wireless ozelligini kapatabilecegimi soylemisti, oyle yapınca donmuş bilgisayarım hayata dönüyor....
4-6 haftalik değişim süresince de notebook 'uma cok ihtiyacim var, bu durumdan nasil kurtulabilecegimi bilen varsa yardim istiyorum. Donma sorununu değişim yapılana kadar nasıl giderebilirim sizce?

Bilgi vereceklere simdiden cok tesekkur ediyorummmmmm

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
İyi geceler...

" Denetim Masası\Donanım ve Ses " yolundaki " Windows Mobility Center " menüsünden Bluetooth u kapatarak sorunu çözebileceğiniz kanaatindeyim...

Dell notebooklarda FN+F2 kombinasyonu Bluetooth u kapatmanın yanında Wireless hizmetini de sonlandırdığı için pek işe yarar bir çözüm üretmemişler sizin adınıza... Dell notebook kullanıyorum bende ve gördüğüm kadarıyla Wireless + Bluetooth birbirinden bağımsız hareket etmiyor... Yazılım (Driver) - Donanım vs bir uyumsuzluk sorunu yaşıyor cihaz belli ki, siz Bluetooth u devreden çıkarabiliyorsanız çıkarın... Daha sonra "Sistem Yapılandırması" "Başlatma" hizmetlerinden de Bluetooth un otomatik başlama hizmetini kapatın, pc ye restart atıp Wireless ı bir de bu şekilde kullanmayı deneyin (FN+F2) bakalım aynı sorun devam edecek mi görelim...

barishak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle çok tesekkur ederim,
Çünkü ne Vatan bilgsayar,ne de Dell yetkilileri bu şekilde fikir üretmediler.
Hatta Dell sorunun ya harddisk 'de ya da anakartta oldugunu söyleyerek gelip 15dk. da değiştirip gittiler, ama soruna çözüm olmadı.
Sizin dediğinizi de denedim, ancak mobiliy center 'da (aygıt yoneticisinde de sadece bluetooth radyo var) bluetooth görünmüyor, dolayısıyla kapatma imkanım bulunmuyor,zaten donmanın yanında bir diğer şikayetim de buydu aldığımda... Çare bulamadıkları için Vatan Blgisayarda formatladılar :(
Ama dediğiniz çok mantıklı, mobility center harcinde de bluetooth cihazını kaldırmanın yolunu araştırmam lazım... Başka bir forumda da yazmıştım, orda RAM den olabilir denmiş... ama diagnostic calistidigimda ram sorunu vermiyor :(((

http://forum.notebookreview.com/del...ebook-4gb-ram-i5-helllpppppp.html#post8049151

Tesekkurlerrr