Virüsü yollayan webcam videomu çekmiş

....

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pc' ye virüs bulaştı ve format atıp düzeltmem gerektiğini biliyorum ancak virüsü yollayan webcam de video mu çekmiş. Buna montaj yapıp hiç alakası olmayan bir şekilde saçma muhabbetler (+18) eklemiş görüntümün yanına sanki benim ağzımdan söyleniyormuş gibi, görüntüyü internete vereceğini söyledi... şimdi o video' u nasıl bulacağımı ve nasıl kurtulacağımı bilmiyorum bundan...herhangi bir fikri olandan yardımını bekliyorum...

BlackSwords

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1.Bilgisayarını her kim truva atı atmış ise ( muhtemelen tanıdığın birisi olabilir ) bunları yapabiliyosa bütün bilgilerini kendine kopyalamış olabilir , ve seni her şekilde köşeye kıstırabilir ki aynı şekilde sen ona karşılık vermelisin kişisel bilgilerinin çalındığına dair ve bilgisayarına izinsiz erişimden dolayı dava açabileceğini falan söylemelisin ..

2.video yu geri bulup silemessin çünkü bilgisayarına senden çok karşıdaki şahıs hakim..

3.Bir dahaki formattan sonra bilgisayarının korunmasına özen göster avast gibi güçlü bir antivirüs programı kur , bilgisayar güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalış ki bilgisayarının bu denli virüslerin ve truva atlarının cirit attığı bir duruma sokma ..

benim söyleyebileceklerim bukadar inşallah konuya daha hakim birisi bir çözüm yolu bulabilir..

....

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tesekkur ederım ilgin için ancak elımdeki virüs programını aştı ve böyle bi durum oldu ki benim korktuğum bilgilerin ve video nun ınternette yayınlanması...

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bu noktadan sonra yapabileceğin tek şey o video için yasal mercilere başvurmak olacaktır sanırım.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Sana bu tehditleri savururken ki kayıtların varsa elinde zaman kaybetmeden savcılığa gitmeli ve şikayette bulunmalısın.

....

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam sağolun arkadaslar...